Newsroom

#48 Muzyczny Alarm: listopad 2022

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

Listopad otuli nas brzmieniem różnorodnych artystów. Tym razem możemy liczyć na powrót Louisa Tomlinsona, który wielokrotnie podkreślał, że nadchodzący album traktuje bardzo osobiście i nie zamierza zdradzać zbyt wielu szczegółów, następnie w końcu będziemy się cieszyć muzycznym debiutem Rubensa, nie zabraknie także powrotu zespołu Tokio Hotel, czy Piotra Zioły, a na deser dostaniemy nową płytę od rockowego zespołu The Pretty Reckless, który postanowił nam się pokazać od zupełnie innej strony.

Louis Tomlinson – “Faith in the Future”

Data premiery: 11.11.2022 r.

Były wokalista jednego z najbardziej popularnych brytyjskich boysbandów “One Direction”, Louis Tomlinson, już od kilku lat podąża solową ścieżką i powraca ze swoim drugim albumem. Jego debiutancka płyta “Walls”, która ukazała się dwa lata temu, sprzedała się w 1,2 miliona egzemplarzy oraz dotarła do top 4 w Wielkiej Brytanii i top 10 w Stanach Zjednoczonych. Artysta nie zwalnia tempa i dalej rozwija skrzydła, wydając kolejny krążek. “Faith in the Future”, który będzie miał swoją premierę 11 listopada, promują single Bigger Than Me oraz Out Of My System. Utwory te pokazują, że Louis potrafi pisać piosenki wielowarstwowe, jednocześnie pozostając w tym szczerym i pewnym siebie. Warto wspomnieć, że Louis Tomlinsonnad płytą współpracował z takimi sławami, jak Dan Grech (pracował m.in. z The Killers, The Vaccines czy Halsey), Nico Rebscher (producentem muzycznym m.in. Alice Merton) czy frontmanem duetu “Hurts” – Theo Hutchcraft’em. Na “Faith in the Future” wokalista stworzył kolekcję piosenek przeznaczonych do występów na żywo i zapowiedział już światową trasę koncertową promującą to wydawnictwo, która odbędzie się w przyszłym roku. Nie zabraknie na niej również Polski, którą odwiedzi dwukrotnie! Jestem bardzo ciekawa tego albumu, zapowiada się interesująco!

Premierę płyty poleca: Agata Samsel


Wesprzyj twórczość Louisa Tomlinsona i zamów płytę tutaj

Rubens – “Piosenki, których nikt nie chciał”

Data premiery: 04.11.2022 r

Rubens, a właściwie Piotr Rubik od lat działa w branży muzycznej jako gitarzysta, ale też songwriter. W kwietniu tego roku postawił jednak świeży krok, bo w swojej solowej karierze i wydał EPkę „Wynoszę się”. Czy czekaliście na więcej? To bardzo dobrze się składa, ponieważ już za kilka chwil ukaże się debiutancki album artysty- „Piosenki, których nikt nie chciał”. Tytuł jest przewrotny, bo na koncertach, które Rubens grał z jeszcze niewydanymi utworami, zdecydowanie widać, że publika wręcz pragnie jego piosenek. Warto też wspomnieć, że najpopularniejszy utwór artysty, czyli „Wszystko OK?” tylko na YouTube zebrał aż 4 mln wyświetleń i on również znajdzie się na nadchodzącej płycie. Muszę przyznać, że ja czekam na nią już od momentu, gdy po raz pierwszy usłyszałam Piotra na żywo, a miało to miejsce w Chorzowie przed stadionowym koncertem Dawida Podsiadło. Byłam w szoku, że to pierwszy koncert Rubensa, bo poradził sobie świetnie z tak dużą publiką pod sceną. Teraz nie pozostało więc nic, jak tylko czekać na krążek, który już wiem, że jest pierwszej klasy no i na trasę koncertową, która mam nadzieję, że już  też niedaleko!

Premierę płyty poleca: Karolina Szumlak


Wesprzyj twórczość Rubensa i zamów album tutaj

Tokio Hotel – “2001”

Data premiery: 18.11.202 r

Wysoka aktywność w mediach społecznościowych i tym samym utrzymywanie bliskiej relacji ze słuchaczami, mogło sprawić, że oczekiwanie na nowe wydawnictwo zespołu Tokio Hotel nie wydawało się aż tak długie. Nic bardziej mylnego. Ich ostatni krążek “Dream Machine” miał premierę w 2017 roku i od tego czasu niemiecka grupa nie wypuściła pełnego, studyjnego albumu. Już w przyszłym miesiącu to się zmieni. Po niemal 5 latach przerwy w swojej dyskografii Tokio Hotel powraca ze swoim kolejnym energicznym, klubowym wydawnictwem zatytułowanym “2001”. Tym razem zespół zamierza zabrać nas do lat 00′ co sugeruje sam tytuł płyty. Czy jesteście gotowi na tę nostalgiczną podróż? Zanim dojdziemy do premiery, to zachęcamy do przesłuchania singla “Happy People”, który jest zajawką nadchodzącego wydawnictwa.


Wesprzyj twórczość Tokio Hotel i zamów album tutaj

The Pretty Reckless – “Other Worlds”

Data premiery: 04.11.2022 r

Wszystko wskazuje na to, że wydany w 2021 roku album “Death by Rock and Roll” skutecznie rozgrzał zespół po przerwie w wydawaniu muzyki i zachęcił do tego, by po niespełna roku zaskoczyć fanów kolejnym wydawnictwem. Tym razem mowa o płycie “Other Worlds”, na której usłyszymy zarówno utwory z twórczości The Pretty Reckless w nowych, akustycznych aranżacjach, a także remiksy oraz bliskie ich sercu covery, które postanowili wziąć na tapet. Tego typu albumu, przepełnionego – nie oszukujmy się – sporą ilością niespodzianek i zlepkiem bardzo różnorodnej zawartości, jeszcze w dyskografii grupy nie było. Co więcej, zespół zapewne wykona niektóre z omawianych pozycji podczas swojego warszawskiego koncertu, który został zaplanowany na 10 listopada w klubie Progresja. Show zostało całkowicie wyprzedane.

Premiery płyt poleca: Sara Migaj


Wesprzyj twórczość zespołu The Pretty Reckless i zamów album tutaj

Piotr Zioła – “Wariat”

Data premiery: 04.11.2022 r

Nie wiem, czy kiedykolwiek wyczekiwałam jakiejś premiery bardziej niż „Wariata” – prawdopodobnie nie! Dane wskazują, że czekam 6 lat 7 miesięcy i 13 dni – tyle czasu upłynęło od debiutu Piotra Zioły. „Revolving Door”, mimo upływu lat, wciąż znajduje się na podium moich ulubionych albumów. Niedawno miałam okazję być na doskonałym koncercie, a teraz zaczynam odliczanie dni do premiery albumu. I chyba nie tylko ja, bo nakład limitowanej wersji deluxe już się wyprzedał! Album zapowiadają trzy single: „Błysk”, „Choć czuły gest tu radości niesie mniej, to krzywda nie rozlewa łez” oraz „Prąd”. I z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że zwiastują ciekawe nowości. Uwielbiam tego „Wariata” i „ufam w ciemno”, że przyszykował szaleńczo piękną płytę. 

Premierę płyty poleca: Martyna Adamowska


Wesprzyj twórczość Piotra Zioły i zamów płytę tutaj