O nas

Zespół WLKM.pl tworzy pięć osób z ogromną pasją do muzyki. Poznajcie wszystkich!

Sara
Redaktor Naczelna

Projekt “Wspieramy Legalne Kupowanie Muzyki” powstał w mojej głowie czytając komentarze pod jednym z postów zespołu LemON, gdzie wokalista podkreślał, że mniej więcej co dziesiąta osoba po koncercie podchodzi po podpis z płytą. Jest to jeden z sygnałów pokazujących, jak mało osób kupuje muzykę. Chciałam stworzyć coś, co przyczyniłoby się do walki z piractwem, a jednocześnie pokazałoby, dlaczego warto wspierać artystów. Projekt aktualnie nie wspiera już wyłącznie kupowania płyt, ale również chodzenie na koncerty czy słuchanie muzyki po prostu z legalnych źródeł. Moim celem jest kontynuowanie uświadamiania polskiej społeczności w zakresie kultury. Cieszę się, że mogę dzielić ten zespół z osobami, które w pełni rozumieją sens tych działań i w każdej kwestii okazują spore wsparcie. Prywatnie poza portalem oraz poza aktywnym życiem muzycznym zajmuję się kierowaniem zespołu Social Media w jednej z poznańskich firm. Oprócz tego angażuje się politycznie wspierając prawa zwierząt oraz walcząc o równouprawnienie. Możecie mnie spotkać nie tylko na imprezach muzycznych, ale również na Marszu Równości w Poznaniu.


Marta
Zastępca Redaktor Naczelnej


Sens “Wspierania Legalnego Kupowania Muzyki” zrozumiałam dopiero dzięki temu portalowi. Wcześniej nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak wiele artysta traci przez tzw. “piratów”. Jeśli uwielbiamy czyjąś muzykę to dlaczego okradamy jego twórcę? Cieszę się, że ten projekt uświadomił mi sens wspierania artystów w tym zakresie. Mam nadzieję, że nasze działania będą miały chociaż maleńki wpływ na pozytywną zmianę w tym środowisku. Poza portalem najczęściej możecie mnie spotkać z książką w ręku, w ładną pogodę pewnie w jednym z poznańskich parków. Aktywnie spędzam czas jeżdżąc na rowerze w ciepłe dni, a zimą śmigając na nartach. Oprócz dobrej lektury często w moich dłoniach jest także kontroler od xboxa. Zarażam pozytywną energią!


Martyna
Redaktor

Kiedyś marzyłam o karierze w branży chemicznej, ale szybko okazało się, że to nie moja droga. Obecnie realizuję się w dziennikarstwie, a od reakcji chemicznych zdecydowanie wolę muzyczne, dlatego znajdziecie mnie też na Instagramie pod nazwą @reakcjemuzyczne! Jestem studentką Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK w Toruniu. Działam również jako wolontariuszka w toruńskim klubie Od Nowa. Muzyka jest moją największą pasją. Staram się znaleźć coś dla siebie w różnych gatunkach, jednak to polska scena alternatywna jest mi najbliższa. Na co dzień korzystam z serwisów streamingowych, ale także fizycznych nośników – lubię kolekcjonować płyty, zwłaszcza winyle. Uważam, że legalna kultura jest niezwykle istotna, dlatego cieszę się, że jestem częścią portalu WLKM.pl.


Dominika
Redaktor

Cześć! Jestem Dominika i studiuję we Wrocławiu. Muzyka towarzyszy mi od dziecka. Od czterech lat jestem też totalną koncertomaniaczką. Nie wyobrażam sobie dnia bez muzyki, nie wychodzę z domu bez słuchawek a moją pracą marzeń jest oczywiście branża muzyczna! Uwielbiam klimaty indie rocka, popu, alternatywy, polskie, rocka, house, dance, latino oraz miłuję lata 80′-00′ 🙂 Uwielbiam podróżować, poznawać nowych ludzi i te doświadczać tych świetnych emocji podczas koncertów i wielkich wydarzeń!  Postanowiłam dołączyć do WLKM ponieważ bardzo utożsamiam się z legalną kulturą i wspieraniem artystów – jeżdzę na koncerty, kupuję płyty – mam ich w swojej kolekcji już ponad 100, sporo z autografami! Jestem jedną z założycielek grupy Project Sheeran Poland czyli organizacji zrzeszającej polskich fanów Eda Sheerana. Przygotowujemy zloty, teledyski i inne akcje jednoczące polski fandom! Prowadzę również własnego bloga o nazwie Stoję Pod Sceną – no wiecie, dzisiaj fanka, a kiedyś jako fotograf, menedżer może… organizator?


Karolina
Redaktor

Muzyka od zawsze była moją największą pasją. Jednak od kilku lat chodzenie na koncerty i przeżywanie ich stało się dla mnie czymś najcudowniejszym na świecie. Najczęściej wybieram występy polskich artystów ze sceny alternatywnej. Bardzo lubię też angażować się w akcje koncertowe, które urozmaicają wydarzenia zarówno fanom, jak i występującym osobom. Na co dzień najczęściej słucham muzyki ze streamingu, ale jadąc samochodem, zdarza mi się odtwarzać krążki CD. Tak naprawdę jednak najbardziej lubię moment, gdy mam czas, by na spokojnie posłuchać sobie płyt winylowych, które kolekcjonuję. Cieszę się, że poprzez kupowanie płyt mogę wspierać swoich idoli. Mam też nadzieję, że kiedyś uda mi się pracować w branży muzycznej, dlatego studiuję w Toruniu na kierunku copywriting.


Michał
Redaktor

Wspieram Legalne Kupowanie Muzyki! Jako młody chłopak miałem trzy pasje – sport, muzyka i radio. Właściwie wszystko się zgadza również dzisiaj, z ogromnym naciskiem na muzykę. Ponad dekadę temu, gdy jako trzynastolatek usłyszałem płytę American Idiot od Green Day – wiedziałem, że to jest to. Dwa lata później poszedłem na pierwszy koncert w życiu i złapałem kolejnego bakcyla. Dzisiaj budzę się rano i patrzę na moją kolekcję płyt CD oraz winylowych, oraz ścianę zalepioną setlistami, oraz pamiątkami z koncertów. Latem spotkacie mnie na największych festiwalach w Polsce. Jeśli nie ma mnie na koncercie, lub nie słucham w domu muzyki – będę na trasie biegowej, rowerowej albo na basenie. Oprócz dyskutowania o muzyce punkowej czy britpopie możemy obejrzeć jakiś dobry mecz, czy zagrać partyjkę w scrabble.


Oliwia
Redaktor

Odkąd pamiętam, zakochana jestem w dwóch rzeczach… w słowach i w melodii dlatego nieunikniona jest moja miłość do muzyki i do pisania o niej. Od ponad 10 lat regularnie chodzę na koncerty, które myślę, że spokojnie mogę już liczyć w grubych setkach, zbieram płyty ulubionych artystów i kolekcjonuję koncertowe setlisty. Muzyka jest moją największą pasją i ogromną częścią mojego życia, z którą na pewno chciałabym związać swoją zawodową przyszłość. Czego słucham najczęściej? Staram się nie zamykać tylko na jeden gatunek, jednak zdecydowanie najbliższa jest mi polska alternatywa. W wolnym czasie kiedy akurat nie stoję pod sceną, to z pewnością głaszczę pieski, piję kawę albo uczę się Polskiego Języka Migowego. No dobra, ewentualnie siedzę uczelni jako studentka publikowania współczesnego, bo czasem przecież trzeba poświecić czas na coś innego niż muzykę 😉