Jak wspierać

Kupowanie płyt to w dzisiejszych czasach często bardziej hobby niż potrzeba. Niemniej jest to bardzo ważne dla artysty, każda kupiona sztuka to hołd oddany dla twórczości, wyraz szacunku oraz sygnał, że to nad czym artysta pracował ma swoich odbiorców. 

Słuchanie muzyki w serwisach streamingowych to również forma legalnego słuchania, ale w dzisiejszych czasach pieniądz zupełnie nie wraca  do artysty, a koszt wyprodukowania albumu to często ogromne pieniądze i wiele składowych. 

Gdyby dziś ktoś zdelegalizował muzykę na krążkach, musielibyśmy zamknąć wydawnictwa, znaleźć prace dla artystów, a ceny biletów na koncerty wzrosłyby drastycznie – każdy z czegoś musi żyć!”

Adrianna Rosinska

Wydawnictwo Agora

Kupowanie muzyki w obecnym świecie, to bardzo szerokie pojęcie. Wcześniej kojarzyło się nabywaniem płyt. Obecnie to również uczestniczenie w koncertach i festiwalach, korzystanie z płatnych subskrypcji serwisów streamingowych czy kupowanie merchu. Z wszystkich tych źródeł zarabia nasz ulubiony Artysta. Dlatego to wszystko jest bardzo proste – fan czerpie przyjemność z twórczości Artystów, dają mu ona coś bezcennego – emocje i oderwanie od rzeczywistości. W zamian Artysta – by dalej tworzyć i normalnie funkcjonować, czerpie z tego korzyści materialne. Pamiętajmy, to także praca jak każda inna. Dlatego jeśli nie potraficie żyć bez muzyki, korzystajcie tylko z legalnych źródeł!

Przemysław Kubajewski

Akademia Menadżerów Muzycznych

“Doskonale zdajemy sobie sprawę z postępu technicznego, który jest nieunikniony i którego wynikiem jest między innymi cyfryzacja muzyki, a co za tym jej ogólnodostępność. Można na to narzekać, można też się z tego cieszyć – wszystko zależy od punktu siedzenia.

Natomiast prawda jest taka, że wciąż najlepszym sposobem na wsparcie artysty, z którego on sam będzie czerpał największy zysk jest kupienie biletu na jego koncert, zakup albumu na dowolnym fizycznym nośniku czy zakup muzycznych gadżetów – czyli merch’u.

Z naszej strony dokładamy wszelkich starań aby płyty i gadżety naszych artystów były jak najlepszej jakości i cieszyły oko (i ucho) odbiorcy – bo dobrze wiemy, że głównie kolekcjonerzy i najbardziej zagorzali fani decydują się na taki zakup i w tym co kupują szukają unikalności.

Polecamy też sprawdzić, czy nasz ulubiony artysta ma konto na serwisie do wspierania twórców typu “Patronite”, czy “Patreon” – często Twórcy w zamian za finansowe wsparcie oferują bardzo ciekawe nagrody i dzielą się piosenkami, czy demówkami piosenek, których nie usłyszymy nigdzie indziej.”

Natalia Wrzosińska
Popcorn Records