Newsroom

#29 Muzyczny Alarm: Luty 2021

W lutym ciężko będzie odgonić się od premier muzycznych. To właśnie w tym terminie mnóstwo artystów – zarówno polskich, jak i zagranicznych – zdecydowało się wydać swój nowy album. “Luty” miał być miesiącem, kiedy wszyscy ochłoniemy od panującej pandemii i obostrzeń. Pomimo, że sytuacja na ten moment nie uległa zmianie to muzycy postanowili konsekwentnie trzymać się swoich planów i już za moment wypuszczą swoje nowa wydawnictwa. Sprawdźcie więc, kto wydaje w przyszłym miesiącu!

Kwiat Jabłoni – „Mogło być nic”

Data premiery płyty: 05.02.2021 r

Kasia i Jacek Sienkiewiczowe debiutowali albumem pt. „Niemożliwe”. Po premierze błyskawicznie poszerzali swoje grono odbiorców. Na swoim koncie mają wiele sukcesów, a jednym z nich niewątpliwie jest koncert podczas Woodstocku, nazywanym ostatnio Pol’and’Rock Festival. To duże osiągnięcie, zwłaszcza jak na zespół, który niedawno wkroczył na rynek muzyczny. Występowali także podczas wielu innych szanowanych wydarzeń muzycznych  jak np. Open’er Festival oraz Spring Break Festival. Przypieczętowaniem tych wszystkich sukcesów było uzyskanie statusu platynowej płyty, która została im wręczona podczas koncertu w sopockiej Operze Leśnej. Od wydania debiutanckiej płyty minęły dwa lata, a teraz nadszedł czas na nowy etap, który rozpocznie się 5 lutego za sprawą premiery albumu pt. „Mogło być nic”. Album będzie się składał z jedenastu autorskich kompozycji – do tej pory poznaliśmy jedną, czyli „Mogło być nic” a już 28 stycznia ukaże się „Buka”. Przy nagrywaniu drugiej płyty duet nawiązał współpracę z producentem Wojtkiem Urbańskim, który m.in. jest kojarzony z elektronicznym projektem Rysy. Nadal lubię powracać do ich debiutanckiej płyty, zatem już nie mogę się doczekać, aby usłyszeć muzyczne niespodzianki, które przygotowali tym razem! 


Kliknij tutaj i kup album “Mogło być nic” z legalnego źródła


Bass Astral x Igo – Satellite

Data premiery płyty: 12.02.2021 r

Bass Astral x Igo to duet wprowadzający trochę świeżości na polski rynek muzyczny. Tworzą muzykę elektroniczną, która przyciąga rzesze odbiorców. Nie można nie wspomnieć o spektakularnej trasie koncertowej, którą udało im się zagrać jeszcze przed pandemią, czyli jesienią 2019 roku. Wystąpili w halach, które są w stanie zgromadzić tysiące słuchaczy, a były to np. warszawski Torwar oraz trójmiejska Ergo Arena. Mieli w planach kolejną trasę koncertową, lecz nie mogła się odbyć z uwagi na wiadome ograniczenia. Premiera płyty pt. „Satellite” również została przełożona. Pierwotnie zakładano, że ukaże się jesienią 2020 roku, jednak nastąpiła zmiana planów i ostatecznie album trafi na półki sklepowe 12 lutego 2021. Usłyszymy na nim dziesięć autorskich kompozycji, w tym cztery single, które ukazały się w międzyczasie – „Planets”, „It’s Dark”, „Bikini” oraz „Dancing in the Dark”. Czekam na płytę i trzymam kciuki, aby jak najszybciej udało się zorganizować planowaną trasę koncertową! 


Kliknij tutaj i kup album “Satellite” z legalnego źródłaPremiery płyt poleca: Martyna Adamowska

Margaret – “Maggie Vision”

Data premiery płyty: 12.02.2021 r

Era albumu “Gaja Hornby” udowodniła, że Margaret odcina się od cukierkowo-popowej muzyki i wkracza w ostrzejsze klimaty. To, co tworzy obecnie artystka wciąż nie wychodzi poza ramy muzyki komercyjnej, ale jednak zupełnie różni się od jej pierwotnej twórczości. W lutym będziemy mieli okazję usłyszeć następcę albumu “Gaja Hornby”, a będzie to tym razem płyta o tytule “Maggie Vision”. Na usta cisną się słowa: jaka w tym razie będzie ta wizja Margaret? Przedsmak tego co nas czeka mogliśmy poznać dzięki utworom: “Roadster”, “Xanax”, “Reksiu”, “No Future”, czy najnowszego “Bajkał”. Aż 4 z wymienionych utworów to kompozycje powstałe w duecie! Margaret wielokrotnie w wywiadach, czy w swoich własnych mediach społecznościowych podkreśla, że chce także pomóc swoim kolegom z branży i dlatego zaprosiła ich do wspólnego muzykowania na swoim najnowszym albumie. Nadchodzące wydawnictwo artystki powstaje niezależnie – w jej własnej wytwórni nazwanej niemal tak samo jak poprzedni album: “Gaja Horny Records”. Za produkcję “Maggie Vision” jest odpowiedzialny mąż artystki znany pod pseudonimem KaCeZet.


Kliknij tutaj i kup album “Maggie Vision” z legalnego źródła


Pale Waves

Data premiery płyty: 12.02.2021 r

Po debiutanckim “My Mind Makes Noises” zespół Pale Waves powraca z drugim studyjnym krążek “Who Am I?”. Swoje najnowsze wydawnictwo zespół nagrywał w Los Angeles pod czujnym okiem producenta – Rich Costey – który odpowiada także za muzykę takich grup muzycznych, jak: Muse czy Foo Fighters. Już w listopadzie członkowie zespołu uchylili rąbka tajemnicy na temat nowego albumu, gdzie powiedzieli, że nadchodząca muzyka dotyka tematów: odkrywania siebie i ogólnej akceptacji siebie bez względu na to, co mówią inni. Zapowiedzią nadchodzącego albumu są utwory: “Easy”, “Change” oraz “She’s My Religion”.


Kliknij tutaj i kup album “Who Am I?” z legalnego źródła


The Pretty Reckless

Data premiery płyty: 12.02.2021 r

Zespół The Pretty Reckless przymierza się do wydania czwartego w swojej karierze krążka “Death by Rock And Roll” – będzie to pierwszy album grupy od 2016 roku. Premiera tego krążka była zapowiadana kilkakrotnie, ale ze względu na wiele sytuacji życiowych, w tym tak poważnych jak śmierć najbliższych, wokalistka, jak i jej koledzy z zespołu, nie byli w stanie wypuścić w świat czegoś nowego. Taylor Momsen – liderka zespołu – powiedziała szczerze, że zmagała się z wieloma problemami w czasie nie wydawania nowej muzyki, w tym także z depresją, co można dostrzec wsłuchując się w utwór “25”, w którym artystka wyśpiewuje słowa: “Mam 25 lat i wciąż żyję”. Natomiast w utworze tytułowym: “Death by Rock And Roll” pojawia się zdanie: “Jenny popełniła samobójstwo ze świecą płonącą jej w oku“. Kariera Taylor Momsen nabrała rozpędu przez jej udział w serialu “Plotkara”, gdzie grała nastolatkę o imieniu Jenny. Zapytana jednak o powiązanie tekstu piosenki ze znaną wszystkim postaciom artystka powiedziała: pozostawiam to do własnej interpretacji. Każda kolejna płyta zespołu The Pretty Reckless pomimo, że posiada podobne elementy, za każdym razem jest inna. Debiutancki album “Light Me Up” był o nastoletnim buncie, “Going To Hell” był dojrzalszą wersją pierwszego z mocnym, rockowym akcentem, natomiast “Who Am I Selling For?” to zdecydowanie najspokojniejszy w dorobku zespołu album. Jakie więc będzie “Death by Rock And Roll”? Czekamy!


Kliknij tutaj i kup album “Death by Rock And Roll” z legalnego źródła


Smolasty – “Ghetto Playboy”

Data premiery płyty: 12.02.2021 r

Czy jesteście gotowi na “Ghetto Playboy”? Smolasty zerwał ze swoim wizerunkiem z albumów: “Fake Love” oraz “Pełnia” i nadchodzi jego zupełnie nowe wydanie – lub nie do końca tak “nowe”, ponieważ takiego pamiętają go słuchacze, którzy są z artystą od początków jego kariery, jeszcze przed podpisaniem kontraktu z dużą wytwórnią. Smolasty zdradził, że w jego odczuciu w muzyce komercyjnej zrobił już wiele więc teraz nadeszła pora na to, co od dawna mu w duszy gra. Przedsmakiem tego, co usłyszymy na albumie “Ghetto Playboy” są utwory: “Tequila”, “Cartier”, “Duchy”, “Tyson Fury”, czy “Hula Hop”. Smolasty to artysta, który zdecydowanie ma pomysł na siebie i konsekwentnie go realizuje – nawet jeśli wymaga to sporej zmiany to i tak pozostaje autentyczny w tym, co tworzy. Jesteśmy pewni, że jego najnowszy album, pomimo, że w zupełnie nowej odsłonie, równie mocno porwie jego wiernych słuchaczy oraz to, co najpiękniejsze w każdej zmianie – dotrze także do nowych.


Kliknij tutaj i kup album “Ghetto Playboy” z legalnego źródłaPremiery płyt poleca: Sara Migaj