Newsroom

#32 Muzyczna Ściąga: 16-23.01

Styczeń nie stroni od groma muzycznych nowości! Tym razem mamy dla Was kilka ciekawych kolaboracji, zapowiedź nowej płyty, Tik Tokera wkraczającego do branży muzycznej, a także drugi singiel kogoś, o kim mogliście do tej pory nie słyszeć, a co zdecydowanie warto nadrobić. Siadajcie wygodnie i łapcie za naszą wirtualną muzyczną lekturę!

Avril Lavigne & MOD SUN w utworze “Flames”

Avril Lavigne z chęcią wchodzi we współprace z innymi artystami, do tej pory stanęła u boku: Nicka Cartera, Grey czy One Ok Rock. Tym razem przyszła pora na kolaborację z artystą kryjącym się pod pseudonimem MOD SUN. Do wystąpienia w utworze “Flames” zaprosił Avril sam zainteresowany, który wysłał do artystki swój kawałek i zapytał, czy chciałaby w nim zaśpiewać. Ta ochoczo się zgodziła, czego finalnym dzieckiem jest prezentowany dla Was dzisiaj teledysk. Oprócz wspomnianej współpracy Avril także zapowiedziała, że już zabrała się za tworzenie nowej muzyki i wkrótce się ona ukaże. Przypominamy, że zaledwie w zeszłym roku wokalistka wypuściła po dość długiej przerwie album “Head Above Water”. Czy jej słuchacze są więc gotowi na kolejną dawkę świeżej muzyki? Jesteśmy pewni, że tak! i zamów album “Head Above Water” ze sprawdzonego źródła.

YUNGBLUD & Machine Gun Kelly kontra zombie

YUNGBLUD oraz Machine Gun Kelly nie kryją tego, że uwielbiają tworzyć wspólnie muzykę – na czele z Travisem Barkerem. Ich kolejnym wspólnym dzieckiem jest utwór “Acting Like That”, który promuje płytę Brytyjczyka zatytułowaną “weird!”. Pomimo panującej pandemii i tego, że panowie nie mogli się ze sobą spotkać osobiście, udało im się stworzyć pełen energii klip do wspólnego utworu, a w fabule stają twarzą w twarz z… zombiakami! Czekacie na kolejną kolaborację w składzie: YUNGBLUD, Machine Gun Kelly & Travis Barker? Pamiętaj, że kupując muzykę wspierasz swojego ulubionego artystę, dlatego zachęcamy ze sprawdzonego źródła.

Billie Eilish oraz ROSALÍA łączą siły

Są takie duety, których nikt się nie spodziewa i właśnie jednym z nich jest kolaboracja Billie Eilish oraz ROSALÍA. Wokalistki stworzyły niesamowicie klimatyczny utwór “Lo Vas A Olvidar”, do którego powstał także teledysk. Tym sposobem możemy usłyszeć Billie Eilish śpiewającą po hiszpańsku! Co powiecie na taką odsłonę artystki?

Marta Bijan zapowiada nową płytę

Kawałek “disneyend” to kolejny po utworach “Szczelina” oraz “Lato Smakuje” singiel zapowiadający nowy krążek Marty Bijan. Niebawem ukaże się drugi album artystki. Będzie to następca debiutanckiej płyty “Melancholia”, która ukazała się w 2018 roku – zamów pierwsze wydawnictwo Marty

XL prezentuje swój drugi singiel “VVS”

XL idzie za ciosem i prezentuje drugi singiel “VVS”, który wydał pod skrzydłami wytwórni Sony Music. Artysta pochodzi ze Śląska, a swoje miejsce w branży muzycznej wypracował dzięki samodzielnemu tworzeniu muzyki, która zyskała spore grono odbiorców w postaci kilkudziesięciu subskrybentów. Słuchacze pokochali go za takie utwory jak: “123” (ponad 11 milionów odtworzeń), “Tańcz” ( 3 mln), czy “Tatuaże” (1,2 mln).

Znany TikToker wkracza do branży muzycznej

LILHUDDY to 18-nastoletni artysta, który swoją sławę zawdzięcza filmikom na Tik Toku. Jego oryginalny pomysł na siebie szybko zebrał spore grono odbiorców, które na stan dzisiejszy liczy aż prawie 30 milionów obserwujących. LILHUDDY od samego początku podkreślał, że myśli o karierze muzycznej i wszystko zmierza ku temu, by jego życzenie się spełniło! Całkiem niedawno mogliśmy go zobaczyć w roli głównej musicalu “Downfalls High”, który promuje płytę Machine Gun Kelly, natomiast teraz możemy usłyszeć jego własne dziecko zatytułowane “21st Century Vampire”. Debiutancki singiel w zaledwie 24h zdobył prawie 2 miliony odtworzeń – czekamy na płytę!