Newsroom

#41 MuzycznyAlarm: luty 2022

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

W lutym w końcu będziemy mogli wziąć głębszy oddech, bo premier płyt muzycznych nie będzie aż tak dużo. Będzie to w takim razie doskonały czas na to, by skupić się na kilku perełkach, które ukażę się w tym czasie. Swoją uwagę warto poświęcić powrotowi Natalii Nykiel, czy księżniczki pop-punku: Avril Lavigne. Swoim głosem zamierza ponownie nas oczarować także Alicia Keys na aż dwupłytowym albumie. Wisienką na torcie jest debiut, niebywale intrygującej Marie.

Natalia Nykiel – “Regnum”

Data premiery: 18.02.2022 r

Choć może się wydawać, że Natalia Nykiel dopiero niedawno brała udział w programie “The Voice Of Poland“,  to od tego czasu minęło już ładnych parę lat. Artystka zdążyła już wydać dwie płyty, które zostały docenione i kilkukrotnie nagrodzone. W międzyczasie powstała też EP-ka, za którą w 2020 roku piosenkarka otrzymała Nagrodę Fryderyka. Po tych sukcesach przyszła pora na nowości i już 18 lutego światło dzienne ujrzy “REGNUM”. Jak zapowiedziała Natalia, będzie to jej najbardziej osobista płyta. Powstała ona bowiem w czasie pandemii, gdy każdy z nas został nieco odcięty od świata zewnętrznego i musiał skonfrontować się z samym sobą, swoim wnętrzem. To właśnie artystka jest w większości odpowiedzialna za warstwę tekstową na nadchodzącym krążku. Zaprosiła ona jednak do współpracy Króla, który napisał jeden tekst oraz Piotra Roguckiego, z którym nagrali utwór “List za widnokrąg”. Ja jestem bardzo ciekawa tego duetu i z niecierpliwością czekam na całą płytę.

Premierę płyty poleca: Karolina Szumlak


Wesprzyj twórczość Natalii Nykiel i zamów album “Regnum”


Avril Lavigne – “Love Sux”

Data premiery: 25.02.2022 r

Księżniczka pop-punku powraca! Jej długo wyczekiwany album “Love Sux” ukaże się już 25-lutego. Dlaczego określiłam go jako “długo wyczekiwany” pomimo że poprzednie wydawnictwo “Head Above Water” ukazało się zaledwie 3 lata temu? Myślę, że każdy tęsknił za Avril, która chwyta za gitarę, czy wskakują za perkusję podczas koncertowego impulsu. Wszystko wskazuje na to, że księżniczka tylko na moment zdjęła swoją koronę i tym razem wraca na dobre. Nowy album powstał pod szyldem wytwórni Travisa Barkera (Blink-182), który jest także producentem płyty. Oczywiście na wydawnictwie nie brakuje naprawdę imponujących gości takich jak Machine Gun Kelly, czy blackbear. Dodatkowo artystka zdradziła, że planuje wypuścić także wersję rozszerzoną nadchodzącego albumu. Wygląda na to, że kolejne miesiące będą przepełnione nową muzyką od Avril. Cieszę się przeogromnie i mam nadzieję, że zobaczymy się wszyscy pod sceną na jej polskim koncercie w Łodzi – bilety wciąż dostępne!

Alicia Keys – “Keys”

Data premiery: 11.02.2022 r

Swoim niebywale trafiającym w gusta słuchaczy głosem zamierza nas uszczęśliwić także Alicia Keys, która 11 lutego planuje wydać swój dwupłytowy album. Jak sama podkreśla, jest to jej ulubiony muzyczny projekt, nad którym dotychczas pracowała. W ręce słuchaczy zostanie oddanych aż 26 zróżnicowanych utworów, w tym 5 z nich to duety. Na liście gości znalazło się miejsce dla: Pusha T, Brandi Carlile, Swae Lee, Lil Wayne oraz Khalid & Lucky Daye. Czy wielokrotna zdobywczyni nagrody Grammy po raz kolejny zdobędzie nasze serca? Jestem pewna, że zdecydowanie tak będzie.

Premiery płyt poleca: Sara Migaj


Wesprzyj twórczość Alici Keys i zamów album “Keys”


Marie – “Babyhands”

Data premiery: 25.02.2022 r

Totalnie przebieram nóżkami na myśl o premierze debiutanckiego albumu Marie – tak samo jak dwa lata temu na myśl o nadchodzącej “Królowej Dram” od Sanah. Co prawda premiera została przesunięta o 2 tygodnie, ale wytrzymam! Jestem przekonana, że warto, oj warto. Preorder zamówiłam już w pierwszym tygodniu i nie mogę się doczekać jaka historia czeka na nas ukryta w “Babyhands”. No okej, ale kim w zasadzie jest ta Marie? Jej twórczość kojarzy mi się trochę jako mieszanka wspomnianej Sanah i niezawodnej Mery Spolsky, ale mimo tych skojarzeń ma w sobie to coś, “swojego”, co tak bardzo mnie przyciąga – ciekawe i wyróżniające się brzmienie, okraszone jej zadziornym głosem i całkiem odważnymi tekstami. Jeśli dopiero pierwszy raz słyszycie o Marie, szczególnie polecam Wam zapoznać się z jej ostatnim singlem “Do Dna” a jeśli będziecie chcieli więcej to koniecznie przesłuchajcie “Haribo”, “Walc – Amen Papa”, “Chewing Gum”, “Dzwoń”, “Pan xyz” czy “Matka Polka”. Szykuje się prawdziwy kalejdoskop wrażeń, serio.

Premierę płyty poleca: Dominika Tarka


Wesprzyj twórczość Marie i zamów album “Babyhands”