Newsroom

Zespół Low Island z pierwszą wizytą w Polsce!

fot. Emily Lowe

Fot. Emily Lowe

Pochodząca z Oxfordu czwórka przyjaciół już za niecały miesiąc, 7 września, odwiedzi warszawski klub Hydrozagadka. To będzie pierwszy koncert tego brytyjskiego zespołu w naszym kraju i jednocześnie pierwszy przystanek nadchodzącej we wrześniu europejskiej trasy koncertowej, nazwanej po prostu “Low Island: European Tour 2022”. 

Low Island od momentu powstania w 2016 roku wydał już cztery EP-ki oraz kilka singli, a w kwietniu zeszłego roku światło dzienne ujrzał ich debiutancki album “If You Could Have It All Again”. Zespół w składzie: Carlos Posada, Jamie Jay, Felix Higginbottom i Jacob Lively, tworzy muzykę, którą można określić jako mieszankę ciepłych tonów indie rocka oraz chłodnych brzmień elektronicznego art popu. Nie jest łatwo zakwalifikować jednoznacznie ich twórczości, gdyż zespół się nie ogranicza i eksperymentuje z różnymi brzmieniami. Można powiedzieć, że Low Island łączy żywiołowe i syntezatorowe brzmienia Talking Heads i LCD Soundsystem oraz wrażliwość spotykaną u Radiohead. Choćby ze względu na nietypowe brzmienia oraz dużą różnorodność utworów Low Island zachęcam do ich posłuchania. 

Minęło niewiele czasu, odkąd ukazał się debiutancki krążek, a już niedługo, 4 listopada zostanie wydany drugi album grupy, zatytułowany “Life In Miniature”. “If You Could Have It All Again” został bardzo dobrze odebrany przez słuchaczy i krytyków, zdobywając siedemnaste miejsce na oficjalnej liście sprzedaży albumów w Wielkiej Brytanii oraz drugie miejsce na brytyjskiej liście albumów iTunes. Co ciekawe został on wydany przez własną, założoną przez zespół, wytwórnię “Emotional Interference”, dzięki której chciał on zachować swoją niezależność. Po bardzo pozytywnych ocenach debiutanckiej płyty możemy się spodziewać kolejnej porcji dobrej muzyki na jesieni. 

Jest to zespół jeszcze mało znany szerszej publiczności, a szkoda, bo uważam, że zasługuje na większe zainteresowanie. Myślę, że warto zwrócić uwagę na tę brytyjską czwórkę muzyków i zgłębić ich twórczość. A już niedługo będzie okazja do zapoznania się z muzyką Low Island na żywo podczas koncertu w Warszawie, w ramach pierwszej europejskiej trasy koncertowej. Usłyszymy na nim nie tylko dotychczas stworzone utwory, ale także te jeszcze nie wydane, z nadchodzącej płyty.

Co, gdzie, kiedy?

07.09.2022 r

klub Hydrozagadka, Warszawa

kup bilet tutaj: altersklep.pl

dołącz do wydarzenia tutaj: facebook.com/events/1471134326605265

Autor: Agata Samsel