Newsroom

Organizatorzy Kazimiernikejszyn ogłaszają pierwszych artystów

Kazimiernikejszyn to jeden z bardziej popularnych przystanków na festiwalowej mapie Polski. W tym roku odbędzie już już dziewiąta edycja wydarzenia, a organizatorzy powoli odkrywają karty, sukcesywnie informując, kto tym razem wystąpi w Kazimierzu Dolnym. Sprawdź, kto jako pierwszy zasilił line-up!

Jednym z przystanków festiwalowej mapy jest Kazimierz Dolny, gdzie co roku odbywa się Kazimiernikejszyn. Tegoroczna edycja odbywać się będzie w dniach 13-17 lipca 2022. A organizatorzy zapewniają, że można się spodziewać obiecującego line-upu oraz innych kazimierskich atrakcji. Informacje będą pojawiać się sukcesywnie w miarę upływu czasu – a już teraz poznajcie pierwszy artystów.

Wiadomo już, że w piątek, 15 lipca na scenie Kazimiernikejszyn wystąpi zespół ØRGANEK. Niewątpliwie nie trzeba ich nikomu przedstawiać, bo od lat cieszą się zainteresowaniem szerokiej publiczności. Na swoim koncie mają kilkaset koncertów zagranych w Polsce, jak i za granicą. Warto też wspomnieć, że jesienią ubiegłego roku ukazał się trzeci studyjny album – “Na razie stoję, na razie patrzę”.

Tego samego dnia na kazimierskiej scenie stanie kultowy zespół T.LOVE, który w tym roku świętuje swój 40-sty jubileusz. Będzie to również świetna okazja do usłyszenia nowego materiału, ponieważ już 22 kwietnia ma ukazać się ich najnowszy album, który będzie zatytułowany „Hau! Hau!”. Płytę promują single “Ponura żniwiarka” oraz “Pochodnia” z gościnnym udziałem Kasi Sienkiewicz, czyli połowy duetu Kwiat Jabłoni.

Ujawniono także, kto wystąpi w sobotę – 16 lipca, a będzie to jedno z najgłośniejszych nazwisk polskiej sceny alternatywnej – Daria Zawiałow. W swojej dotychczasowej dyskografii zebrała już trzy albumy studyjne, a najnowszy z nich ukazał się latem ubiegłego roku pod tytułem “Wojny i Noce”. Zagrała na wielu festiwalowych scenach, a jedną z najbardziej imponujących niewątpliwie jest dwukrotny udział w Orkiestrze Męskiego Grania.

To dopiero początek! Nie mamy wątpliwości, że line-up Kazimiernikejszyn zasili jeszcze wielu ciekawych twórców, dlatego zachęcamy, aby śledzić kolejne ogłoszenia. Rezerwujcie czas na wyjazd do Kazimierza Dolnego!

Karnety są dostępne w sprzedaży za pośrednictwem strony internetowej festiwalu oraz ticketclub.pl.