Newsroom

#42 Muzyczny Alarm: Marzec 2022

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

Dziś mamy dla Was trzy nazwiska, którym warto – a może nawet trzeba? – poświęcić swoją uwagę. O tych premierach będzie się rozmawiać w ciągu najbliższych tygodni i jestem pewna, że wybrzmieją one cudownie w głośnikach słuchaczy. Już niebawem otrzymamy album Natalii Przybysz, który jest całkowicie wyjątkowym przedsięwzięciem, nowy krążek od Machine Gun Kelly, czyli powrót jego pop-punkowego brzmienia oraz debiut Sióstr Melosik, oczekiwany od wielu długich lat.

Natalia Przybysz – “Zaczynam się od miłości”

Data premiery: 11 marca 2022 r

Już 11 marca premierę będzie miała płyta Natalii Przybysz – „Zaczynam się od miłości”. Artystka ma na swoim koncie aż 5 rewelacyjnych albumów, ten będzie jednak całkowicie wyjątkowy. Jego oryginalność polega głównie na tym, że pojawią się na nim niezaśpiewane wcześniej teksty Kory. Spadkobierca dorobku Olgi Sipowicz powierzył artystce niewydane do tej pory w formie piosenek zapiski legendy polskiej sceny muzycznej. Natalia Przybysz skomponowała muzykę do 7 takich tekstów, na płycie jednak pojawią się też dwa utwory, w których jest ona autorką warstwy lirycznej. Do tej pory wydane zostały dwa single wraz z teledyskami, które prezentują się naprawdę wspaniale. Osobiście bardzo podoba mi się pomysł na stworzenie muzyki, do tekstów tak wspaniałej osoby i już nie mogę się doczekać premiery, by posłuchać wszystkich utworów.


Wesprzyj twórczość Natalii Przybysz i zamów album “Zaczynam się od miłości”


Premierę płyty poleca: Karolina Szumlak

Machine Gun Kelly – “Mainstream Sellout”

Data premiery: 25 marca 2022 r

Już za moment, a mianowicie pod koniec marca, ukaże się pierwszy z dwóch zapowiadanych przez muzyka albumów. “Mainstream Sellout” to prawdopodobnie kolejne pop-punkowe wydawnictwo Machine Gun Kelly, które będzie jego szóstym krążkiem w karierze. Po raz kolejny utwory na ten album powstały u boku Travisa Barkera. Sam muzyk określił “Mainstrea Sellout” jako ciąg dalszy wcześniej wydanego “Tickets To My Downfall”. W wywiadach jednak artysta podkreślił, że nadchodzący album będzie cięższy w swoim brzmieniu i usłyszymy na nim więcej gitar. Zajawką wydawnictwa są do tej pory dwa utwory: “Papercuts” oraz najświeższe “Emo Girl” powstałe w duecie z Willow Smith. Osobiście ogromnie się ciesze, że tego typu gatunek muzyczny wraca do łask, a Machine Gun Kelly konsekwentnie trzyma się wydawania muzyki w takim klimacie.

Siostry Melosik – “Znam na pamięć dalszy ciąg”

Data premiery: 4 marca 2022 r

Przeglądając listę premier na marzec, nie mogłam uwierzyć własnym oczom, gdy ujrzały mi się Siostry Melosik. Przyznam szczerze, że mam do nich ogromny sentyment. Dziewczyny kojarzę z jednego programów typu reality show, w którym świetnie sobie radziły. Niestety emisja produkcji zakończyła się dość szybko, a wraz z jej końcem artystki w mojej perspektywie po prostu zniknęły z branży muzycznej. Pamiętam, jak bardzo się ucieszyłam, gdy totalnie niespodziewanie zobaczyłam je w chórku Ani Dąbrowskiej – to było naprawdę coś! Tym bardziej cieszę się, że w końcu wydają swój fonograficzny debiut, na który jestem pewna, że wielu czekało. Jeśli jeszcze nie spotkaliście się z ich talentem, to po prostu warto nadrobić i czekać na nadchodzący krążek.


Wesprzyj twórczość Sióstr Melosik i zamów album “Znam na pamięć dalszy ciąg”


Premiery płyt poleca: Sara Migaj