Newsroom

Nita wyrusza w swoją pierwszą trasę!

Debiutująca podopieczna wytwórni Kayax rusza w swoją pierwszą trasę. Kilka tygodni temu, światło dzienne ujrzał jej pierwszy pełnoprawny album Nitki. Ta młoda artystka wtargnęła szturmem na polską scenę dzięki przebojowemu utworowi Wars i pnie się na drabinie rozpoznawalności. Jakie miasta odwiedzi i kim jest Nita?

Nita, a właściwie Anita Dudczak to debiutantka, która szkoliła swój warsztat muzyczny m.in. w Akademii Muzycznej w Katowicach. Dzięki swojej chwytliwej i prężnej działalności w social mediach, zgromadziła wokół siebie blisko 300 tys. obserwujących, co dało jej pewien grunt pod promocję swojej twórczości. Odważne, czasem zuchwałe teksty i elektroniczne, nieoczywiste brzmienia są tym, w czym czuje się najlepiej. I faktycznie – po przesłuchaniu jej najnowszego albumu myślę, że jest to mocny pretendent do miana polskiego albumu roku. U mnie na pewno znajdzie się on w ścisłej czołówce faworytów, bo całkowicie szczerze – z albumu Nitki podoba mi się chyba każda piosenka.

Już za kilkanaście dni nita rozpoczyna swoją pierwszą oficjalną trasę klubową, promującą album Nitki. Artystka zaprezentuje na żywo materiał z debiutanckiego krążka aż w 7 polskich miastach. Będziemy mogli przekonać się co takiego tym razem przygotowała artystka, bo przedpremierowo wystąpiła m.in. na poznańskim NEXT FEST, na Męskim Graniu, Festiwalu Jabłonki Swawole oraz MNY Music Stories i były to naprawdę przebojowe show. Jak czytamy w opisie wydarzenia – koncerty nity to wyjątkowe wydarzenia, podczas których artystka zabiera słuchaczy w podróż po swoich przemyśleniach czy obserwacjach otaczającego świata. Niebanalne teksty i energiczna muzyka powodują, że “Nitki” docierają do różnych pokoleń.

Warto zwrócić również uwagę, na ciekawe zaproszenia (sprawdźcie TUTAJ), które artystka przygotowuje dla każdego z miast w którym zagra. Tworzy bowiem dla każdego miejsca krótką piosenkę z zaproszeniem i znakami charakterystycznymi dla miasta. Przypomina mi to nieco wczesne początki Mery Spolsky, gdzie z gitarą rymowała i zapraszała na swoje wówczas kameralne koncerty z początków ery Miło Było Pana Poznać w podobnym stylu.

TRASA PO NITKACH:
28.10.2023 WROCŁAW / STARY KLASZTOR
03.11.2023 ŁÓDŹ / MONOPOLIS
04.11.2023 KATOWICE / KRÓLESTWO
10.11.2023 KRAKÓW / POCZTA GŁÓWNA
18.11.2023 POZNAŃ / MUCHOS
21.11.2023 WARSZAWA / FOOD TOWN (scena Gimlet Live w Fabryce Norblina)
25.11.2023 GDAŃSK / PARLAMENT

My już nie możemy się doczekać listopada i wybieramy się na warszawski koncert! Polecamy ciepło zapoznać się z jej twórczością, bo naprawdę ciężko nie potupać nóżką do tych kawałków, a Nita naprawdę czaruje swoim głosem.

Szczegóły W WYDARZENIU. Bilety jeszcze dostępne, nie zwlekajcie, bo warto!