NewsroomRelacje

Momenty Tour: Grzegorz Hyży wystąpił we Wrocławiu

W ubiegły wtorek gościliśmy na wrocławskim koncercie Grzegorza Hyżego, który był ostatnim z tegorocznej trasy Momenty Tour – promującej jego najnowsze album Momenty. Trasa liczyła koncerty w czterech miastach – w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie oraz Wrocławiu.

Muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem zarówno koncertu ze strony zespołu jak i publiczności, która przybyła bardzo licznie tego wieczoru. W 100% obie strony dały z siebie absolutnie wszystko. Było to fantastyczne show, okraszone wieloma efektami świetlnymi, solówkami na gitarach i klawiszach, a także przez samego Grzegorza, który urozmaicił swój występ licznymi harcami z tamburynem po scenie. Było dane usłyszeć nam większość piosenek z nowego albumu, kilka starych hitów oraz jedną niespodziankę – którą jak się okazało, był cover piosenki Foster The People – Pumped Up Kicks.

Mogliśmy usłyszeć energiczne Niech Pomyślą, Że To Ja, Brak, single O Pani czy Noc i Dzień, kilka spokojnych ballad jak Say czy Ocean, a także hity z poprzedniego albumu – Pusty Dom oraz Wstaję. Publiczność z całych sił wyśpiewywała znane refreny więc pewne było, że występ bis stał się kwestią kilku minut, na złapanie oddechu. I już niczym się obejrzeliśmy, Grzegorz wbiegł na scenę by odśpiewać dwa hity – O Pani! oraz Brak -który jest moim skromnym zdaniem idealnym materiałem na hit!

Jednak wrocławska publiczność nie dała tak szybko za wygraną, głośno domagając się drugiego bisu. Ku naszej uciesze – lekko onieśmielony tą energią, Grzegorz uraczył nas jeszcze na koniec wspólnie wykrzyczanym refrenem O Pani! O tej piosence opowiedział również ciekawą anegdotkęjako iż większość piosenek z najnowszego albumu oparta jest na instrumentach klawiszowych, ta właśnie została zainspirowana głównie riffami gitarowymi, jak widać, okazało się to strzałem w dziesiątkę.

Dodatkowo, wielkim plusem całego albumu są trzy kompozycje w języku angielskim, dwie spokojnie Say oraz Ocean oraz fantastyczne Losing The Game – które było zdecydowanie jednym z mocniejszych momentów tego koncertu. Brawa również dla zespołu, za fantastyczną aranżację utworu!

Nie pozostaje nic innego, jak czekać na kontynuację Momenty Tour w nadchodzącym, 2018 roku – jeżeli nawet ciut wahacie się czy wybrać się na to show – nie zwlekajcie! Będziecie oczarowani charyzmą pana Hyżego i jego niezaprzeczalnym talentem. Czekamy na więcej!

Kliknij tutaj i nabyj album Momenty legalnie