Newsroom

Krzysztof Zalewski rusza w „ZGŁOWY TOUR”!

Krzysztof Zalewski ZGŁOWY Tour

fot.: materiały prasowe

Wszyscy fani rockowo-alternatywnego grania w wydaniu Krzysztofa Zalewskiego z pewnością będą usatysfakcjonowani. Tegoroczne jesień i zima będą pełne elektryzujących dźwięków, gdyż Zalewski wraca na scenę. Po czterech latach od wydania studyjnego albumu „Zabawa” przyszedł czas na nowe brzmienia. Premiera kolejnego albumu zaplanowana jest na jesień tego roku. Promują go single „ZGŁOWY” i „Kochaj”.

Zalewski to jeden z najbardziej charakterystycznych głosów na polskiej scenie muzycznej. Autor takich utworów, jak „Miłość Miłość”, „Kurier”, „Annuszka” czy przebojowego „Początek” powstałego w ramach projektu Męskie Granie Orkiestra. Zyskał rozpoznawalność m.in. za sprawą albumów „Złoto” i „Zalewski śpiewa Niemena”. Błyskawiczne nawiązywanie kontaktu z publicznością podczas koncertów i fenomenalne solo acty to jego znaki rozpoznawcze.

Przy okazji premiery najnowszego albumu, Krzysztof Zalewski ogłosił trasę koncertową ZGŁOWY”. Artysta dotychczas grał koncerty na największych festiwalach w Polsce, m.in. na Opener Festival, Pol’and’Rock Festival, Olsztyn Green Festival. W tym roku obrał inny kierunek – nadchodząca trasa koncertowa odbędzie się tylko w halowych przestrzeniach. Artysta wystąpi w Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie.

fot. Dominika Jagura

„Odliczam dni do trasy „ZGŁOWY”, kiedy wreszcie będziemy mogli podzielić się z Wami nowymi piosenkami. Fakt, że większość płyty nagraliśmy „na setkę”, sprawia, że ma ona mocno koncertowy sznyt. Ograniczyliśmy także udział syntezatorów do minimum, aby brzmienie było bardziej organiczne. Teksty są czystsze, bez zbędnych metafor. Ale tej płycie brakuje jednego kluczowego elementu – udziału publiczności. Dopiero z Wami te piosenki nabiorą właściwego kształtu i stworzy się ta magia, która zdarza się tylko na koncertach. Mam ciarki na plecach, gdy myślę o tym, jak będziemy śpiewać razem jesienią”.

– mówi Krzysztof Zalewski

Pierwszym singlem zapowiadającym nowe wydawnictwo Zalewskiego, jest osobisty utwór ZGŁOWY”. Łączy w sobie rap, uznawany za jedną z najbardziej bezkompromisowych form wyrazu oraz solidne rockowe brzmienie. Symboliczne zgolenie głowy w teledysku zwiastuje nadejście nowego etapu w jego twórczości. Drugim utworem promującym album jest utrzymane w balladowej stylistyce Kochaj”. To kawałek łagodniejszy, zarówno w warstwie lirycznej, jak i muzycznej.

Co, gdzie, kiedy?

Czym Zalewski zaskoczy słuchaczy? O tym przekonamy się jesienią. Bilety do kupienia tutaj.

  • 22.11.2024 – Poznań, Pawilon 3A MTP
  • 01.12.2024 – Gdańsk, ERGO ARENA Gdańsk/Sopot
  • 08.12.2024 – Kraków, TAURON Arena Kraków
  • 12.12.2024 – Wrocław, Hala Stulecia
  • 19.12.2024 – Warszawa, COS Torwar
  • 22.12.2024 – Katowice, Spodek