InneNewsroom

Nadchodzi kolejna edycja festiwalu Great September! Spotkajmy się we wrześniu w Łodzi!

Fot. Materiały Prasowe

Wielkie święto muzyki, jakim jest niewątpliwie Great September Showcase Festival & Conference, wróci w 2024 roku na swoją trzecią edycję. We wrześniu na łódzkich scenach wystąpią najpopularniejsi polscy artyści, debiutanci oraz utalentowana młodzież. Poza koncertami jak zwykle na festiwalowiczów czekają liczne panele i spotkania z przedstawicielami branży muzycznej. My już nie możemy się doczekać!

12-14 września Łódź stanie się muzyczną stolicą Polski. Liczne koncerty odbywać się będą w łódzkich klubach, do których wstęp będzie możliwy tylko z opaską festiwalową. Karnetowicze będą mogli wejść również do specjalnie wydzielonej sceny pod sceną główną festiwalu. Podobnie jak rok temu, Scena Główna mBank/ Mastercard stanie w pasażu Schillera (tutaj wstęp wolny). Pomiędzy występami, chętni będą mogli poszerzyć swoją wiedzę muzyczną, poprzez panele dyskusyjne oraz debaty. Nie zabraknie na nich najważniejszych postaci branży muzycznej w Polsce. Menedżerowie, promotorzy, wydawcy, łowcy talentów, dziennikarze, ich wszystkich spotkasz na swojej drodze w te wrześniowe dni.

Znamy już pierwszych artystów, którzy pojawią się na scenie. Na plakacie promującym festiwal, znalazły się takie nazwy jak laureatka Fryderyka 2024 Daria ze Śląska, Kortez, legendarny Stanisław Soyka czy Otoschodzi. Jak zwykle nie zabraknie muzyki alternatywnej, bowiem Oxford Drama czy Coals też będzie można usłyszeć w Łodzi. Na pewno dużą popularnością będzie się cieszył występ Kwiatu Jabłoni, Kasia i Jacek Sienkiewicz na pewno zaprezentują swoje wspaniałe show. Wspomniany wcześniej Otoschodzi, to nie jedyny przedstawiciel sceny rapowej. Na łódzkiej scenie zobaczymy także Yung Adisza, szczecińskiego rapera. Jego nowe piosenki z nadchodzącego albumu artysty, usłyszymy już we wrześniu na festiwalu.

Co to za showcase bez muzyki funkowej? O jak najlepszą zabawę zadba P.Unity – dziesięcioosobowy zespół, który na żywo zachwyca energią. Kosmonauci oraz EABS wprowadzą nas w jazzowy klimat. Z nową płytą przyjedzie do Łodzi również formacja Noże. Jak zwykle nie zabraknie młodych artystów oraz debiutantów — tutaj lista prezentuje się okazale, polecamy zapoznać się przed posłuchaniem na żywo w Łodzi z tymi artystami: Yann, Olędzka, Seweryn, Magda Kluz, Bartek Zjawa, Safario, Dafeat, Nago, Mateusz Tomczak, Francio i Robcio, Przyborowski, Wilson Wilson, Szumal, Didi, Promyki, Jakub LDDV, Vermona Kids, Ziggiel Lou, Kryształ, Nat Cichocka i Shane. A to jeszcze nie wszystko, czekamy na kolejne ogłoszenia!

My już nie możemy doczekać się spacerów po Łodzi i odkrywania nowych muzycznych fascynacji! Karnet na wszystkie dni festiwalu, obejmujący również wstęp na część konferencyjną i wydarzenia dodatkowe jest teraz dostępny w niższej cenie na stronie: www.greatseptember.pl (tutaj również zobaczysz line-up imprezy). Nie zwlekaj z zakupem, obecna pula jest dostępna do wyczerpania!