Newsroom

#66 Muzyczny Alarm: czerwiec 2024

fot. Materiały Prasowe

fot. Materiały Prasowe

Czerwiec będzie gorący, mając na uwadzę zarówno pogodę, jak i ilość wydawanych płyt. Ponownie czeka nas fala nowości od artystów, którzy skutecznie budowali napięcie przez ostatnie miesiące. Sporym zaskoczeniem jest dla kolejna płyta Sanah nazwana zwieńczeniem wszystkich er. Na pewno będzie głośno o dwóch zagranicznych płytach od Charli XCX oraz Camili Cabello. Nowość od Imagine Dragons to pewniak jeśli chodzi o tracklistę, która nakarmi nasze podniebienia.

Imagine Dragons – “LOOM”

Data premiery: 28.06.2024 r

Najnowszy album Imagine Dragons „LOOM” zapowiadany jest jako najbardziej spójny i dynamiczny spośród wszystkich krążków, które znajdują się w ich dorobku. Za produkcję nowego albumu odpowiada zespół oraz duet Mattman & Robin. Czy okaże się przełomowym materiałem w ich dotychczasowej karierze?

Album promują single „Eyes Closed” oraz „Nice to Meet You”. W pierwszym z nich muzycy Imagine Dragons łączą siły z J Balvinem – piosenkarzem znanym w kręgach muzyki hip-hopowej i reggae. „Eyes Closed” to utwór bardzo osobisty – Dan Reynolds dzieli się w nim emocjami oraz tłumaczy, że można odnaleźć siłę w smutku, a ból może stanowić siłę napędową do tworzenia.  

„LOOM” będzie zawierać 9 nowych utworów. Dan Reynolds w poście na Instagramie wspomniał, że praca nad tym albumem była emocjonalnym rollercoasterem. Każda z piosenek nawiązuje do emocji i stanów, które przeżywali muzycy – smutku, złości i samotności, ale też radości i miłości. Emocje te wybrzmiewają na wspomnianych singlach tak w warstwie tekstowej, jak i muzycznej. Przerwa w koncertowaniu pozwoliła członkom zespołu naładować baterie, dzięki czemu wrócili do studia z nowymi inspiracjami, które zaowocowały planami o nagraniu kolejnego albumu.

Premiera już 28 czerwca. Jeśli chcecie, możecie zamówić album „LOOM” w preorderze. Wersje LP oraz CD dostępne tutaj.

Premierę poleca: Julia Staręga

Charli XCX – “Brat”

Data premiery: 07.06.2024 r

Charli XCX przeżywa czas swojej świetności na platformie Tik Tok, gdzie większość zapowiadanych przez nią utworów staję się szybkim viralem i tym samym oczekiwanie na nową muzykę od księżniczki popu jest naprawdę ogromne. Czy jej najnowszy album “Brat” stanie się fenomenem? Widzę ku temu spore przesłanki. Grono odbiorców artystki zawsze było spore, ale w ostatnim czasie znacznie się powiększyło. Jeśli uda jej się trzymać dobrą passę świetnie przyjętych fragmentów utworów, to mamy murowany hit tegorocznych wakacji. W ramach zapowiedzi nowego krążka znajdziecie w sieci single: “360”, oraz “Von Dutch”.

Sanah – “Kaprysy”

Data Premiery: 14.06.2024 r

Częstotliwość wydawanych przez Sanah płyt może spowodować zawrót głowy, ale muszę przyznać, że po singlu “Śrubka” postanowiłam zainteresować się nadchodzącą płytą. Kolejny krążek brzmi rzeczywiście jak trafienie w sedno tytułu wydawnictwa, czyli jak jeden wielki kaprys. Jak to możliwe, że wena twórcza Sanah nigdy się nie kończy i jest ona w stanie łączyć intensywne koncertowanie wraz z równie intensywnym wydawaniem płyt? Rozszerzona wersja płyty zawiera aż 20 różnych utworów, co na obecne czasy jest sporym zaskoczeniem. Muzycy idą w absolutny minmalizm, ale Sanah kroczy na przekór tym zasadom. Wydawca płyty zajawia, że ten krążek to mieszanka wszystkich er artystki, które w ostatnim czasie nam serwowała. Jaki więc będzie ten album? O tym przekonamy się już wkrótce.

Camila Cabello – “C, XOXO”

Data premiery: 28.06.2024 r

Nachodzi ona – w totalnie nowym stylu, zarówno muzyczny, jak i wizerunkowym. W parze z nowym brzmieniem przyszedł nowy kolor włosów, co oznacza metaforyczne oczyszczenie i tym samym zupełnie nowe oblicze artystki. Mówi się, że nadchodzące wydawnictwo Camili będzie najodważniejszym w jej karierze i już teraz artystka zbiera oklaski za bezkompromisowość i otwartość na zmianę. Na ten moment poznaliśmy dwa mocno energiczne single: “He Knows” w duecie z Lil Nas X oraz “I Luv It”. Przyznam szczerze – czekam na więcej, bo zapowiada się jazda bez trzymanki, a to lubię najbardziej.

Premiery płyt poleca: Sara Migaj


Inne premiery, które poleca nasza redakcja:

  • Oki – “Era47” – 07.06.2024 r
  • Aurora – “What happened to my heart?” – 07.06.2024 r
  • Meghan Trainor – “Timeless” – 14.06.2024 r
  • Lindsey Stirling – “Duality” – 14.06.2024 r
  • Bring Me The Horizon – “Post Human : next gen” [ep] – 12.06.2024 r
  • Kehlani – “Crash” – 21.06.2024 r
  • Gracie Abrams – “The secret of us” – 21.06.2024 r