Newsroom

#32 Muzyczny Alarm: Maj 2021

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

Maju, przybywaj! To właśnie w tym miesiącu, którego powietrze pachnie wiosną i kwitnącymi drzewami, ukaże się tak wiele intrygujących albumów. Powroty małe i duże – tak właśnie można opisać nadchodzące tygodnie. Siadajcie wygodnie i czytajcie, na jakie płyty czekamy najbardziej!

Sanah – „Irenka”

Data Premiery: 7 maja 2021

Sanah, mimo tego, że debiutowała stosunkowo niedawno, obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego rynku muzycznego. Odniosła sukces m.in. za sprawą singli „Szampan”, „Melodia”, czy „Siebie Zapytasz”, które znalazły się na albumie pt. „Królowa Dram”. W międzyczasie nie próżnowała, ponieważ jesienią ubiegłego roku zdążyła także wydać EPkę pt. „BUJDA”, z której pochodzi doskonale wszystkim znany utwór „No sory”. Po roku od premiery debiutanckiego albumu nadszedł czas na kolejny etap, czyli wydanie drugiej płyty, która ma ukazać się już 7 maja pod tytułem „Irenka”. Jednym z singli zapowiadających nowe wydawnictwo jest „Ale jazz!” zaśpiewany w duecie z Vito Bambino, znanym również jako lider Bitaminy. Singiel został bardzo dobrze przyjęty, aktualnie podbijając wszystkie radiowe listy przebojów. Może to zwiastować kolejny muzyczny sukces Sanah, o czym będziemy mogli przekonać się już za kilka tygodni!


Wesprzyj twórczość Sanah i zamów album “Irenka”Premierę poleca: Martyna Adamowska

Brodka – “Brut”

Data premiery: 28 maja 2021

„Już nigdy nie będę taka sama” śpiewa Brodka w pierwszym singlu, który zwiastuje jej piąty długogrający studyjny album „BRUT”. Ta liryczna deklaracja, tu wyciągnięta z kontekstu, pasuje do autorki „Game Change”, jak żadna inna etykieta. Po wydanym na zagranicznych rynkach „Clashes” , swoistej wariacji na temat sacrum i profanum, artystka chce zwrócić uwagę słuchaczy na kwestię płci społeczno-kulturowej. O okładce nadchodzącej płyty pisze: „Widzicie mnie w wieku lat 5, kiedy fakt bycia kobietą nie miał jeszcze żadnego znaczenia. Był to czas niewinności i beztroski, ale także nieświadomości przyszłych oczekiwań, które społeczeństwo nakłada na kobiety. Wąż, który mnie oplata symbolizuje pokusy, grzechy, czy tak jak na tym zdjęciu, wszystko to, co może czekać na tę dziewczynkę w przyszłości. I właśnie to zderzenie wydało mi się szczególnie ciekawe”. Muzycznie Brodka powraca do ludowych instrumentów, tym razem jednak wykorzystuje je do stworzenia syntetycznego brzmienia. Ma być surowo, wytrawnie i bez lukru. No i z londyńskim akcentem wypracowanym w Flesh and Bone Studios. 


Wesprzyj twórczość Brodki i zamów album “Brut”Premierę poleca: Bartosz Grześkowiak

The Veronicas – Godzilla

Data premiery: 28 maja

Australijskie duo składające się z bliźniaczych sióstr Origliasso ogłosiło swój powrót, który został rozłożony na dwa etapy, a mianowicie Lisa i Jessica wydają aż dwa całkowicie nowe albumy. Pierwszy z nich został zatytułowany “Godzilla” i ma się ukazać już w przyszłym miesiącu. Nadchodzący krążek został opisany przez bliźniczki, jako ten ostrzejszy i zwariowany. Będzie on także zbiorem starszych utworów sióstr, które zostały nagrane już kilka lat temu, ale nigdy nie zyskały swojego miejsca na żadnym z albumów. Zapowiedzą tego wydawnictwa jest najnowszy tytułowy singiel “Godzilla”, a także wydane w 2016 roku “In My Blood”.

Arek Kłusowski – “Lumpeks”

Data premiery: 21 maja

Niebywale charyzmatyczny Arek Kłusowski już w maju wyda swój drugi długogrający krążek “Lumpeks”, który zostanie następcą jego debiutanckiego albumu “Po Tamtej Stronie” wydanego w 2019 roku. Przedsmakiem tego, co artysta szykuje dla swoich słuchaczy, są dwa single promujące wydawnictwo, a mowa o “Antarktydzie” oraz świeżo wydanym “Idealnym Synu”. Warto także zaznaczyć, że nowe dziecko Arka powstaje pod skrzydłami wytwórni Kayax. Po niesamowicie udanym debiucie, do którego naprawdę nie można przyczepić się w żadnych aspekcie, bardzo jestem ciekawa, co tym razem zaprezentuje muzyk i czy uda mu się równie mocno mnie zaskoczyć.


Wesprzyj twórczość Arka i zamów “Lumpeks”


Twenty One Pilots – “Scaled And Icy”

Data premiery: 21 maja

Panowie z Twenty One Pilots zdecydowanie dali na siebie poczekać, ale trzeba przyznać, że po niezwykłym medialnym szale, który ich spotkał, zasłużyli na chwilę oddechu. Powrócili, z nowym singiel i z zapowiedzią nowej płyty. Wszystko więc wskazuje na to, że naładowali baterie i są gotowi ponownie oddać swoją muzyczną wrażliwość w ręce słuchaczy. “Scaled And Icy” to czwarty studyjny krążek chłopaków. Czy uda im się osiągnąć ponownie zniewalający z nóg sukces? Liczby mówią same za siebie. Premierowo zaprezentowany utwór “Shy Away” aktualnie został wysłuchany już ponad 17 milionów razy, a od daty wstawienia go na oficjalny kanał YouTube Twenty One Pilots nie minął nawet miesiąc. Fani czekają na więcej i my także!


Wesprzyj twórczość Twenty One Pilots i zamów “Scaled And Icy”Premiery poleca: Sara Migaj