Newsroom

Meek, Oh Why? i jego „Wspaniały Świat”

Meek, Oh Why – wspaniały świat

fot.: materiały prasowe

Mikołaj Kubicki to tworzący pod pseudonimem Meek, Oh Why? muzyk pochodzący z Częstochowy. W swojej twórczości łączy hip-hop z muzyką elektroniczną i alternatywnym popem. Dzięki płycie „Zachód” mocniej zaznaczył swoją obecność na scenie. Współpracował z artystami takimi jak Sarsa, Pawbeats i Kuba Więcek.

„Wspaniały świat” to singiel zapowiadający nową płytę muzyka. Opowiada w nim o pogodzeniu z przeszłością naznaczoną kryzysami i nadziei na lepsze czasy. Jak śpiewa Meek, Oh Why? w refrenie – „Usłyszałaś w TV, że kryzys na świat się rozleje/Nie umilkną wojny i zaczną pandemie/ A wciąż nie tracisz wiary w ten wspaniały świat”. Te słowa niewątpliwie napawają optymizmem, a na usta wkrada się uśmiech. Pomimo trudu można zachować pogodę ducha„Bo przecież ten świat/To ja, to Ty, gdy się śmiejesz/Czy słońce, czy wiatr, czy deszczyk ze śniegiem/Ja wciąż nie tracę wiary w ten wspaniały świat”.

Piąty krążek Mikołaja ukaże się jesienią bieżącego roku pod szyldem Universal Music Polska. To muzyczna propozycja, która przypadnie do gustu wszystkim lubiącym alternatywne, melodyjne brzmienie połączone z rapem. Szczere, metaforyczne teksty, trafnie opisujące rzeczywistość, to cecha twórczości Mikołaja, dzięki której zjednał sobie słuchaczy. Za produkcję utworu „Wspaniały świat” odpowiada Meek, Oh Why? oraz duet BIESY. Singiel uzupełnia klip autorstwa Wojtka S., który opowiedział o historii powstawania materiału.

– Na początku lutego, Mikołaj przyszedł do mnie i Julii (autorki zdjęć) z szalonym pomysłem na teledysk: „zróbmy teledysk o chłopaku co chce się przekopać do Chin!”. Ja podobnie jak Julia i Mikołaj jestem dorosłym dzieckiem, dlatego taki pomysł od razu mnie chwycił i zapalił ogień fantazji. Dziura, bo tak przez większość czasu nazywaliśmy ten projekt, koncepcyjnie rozlała się na całą płytę. Pomysł o przekopie postanowiłem wykorzystać jako motyw przewodni całej płyty i tak wszystkie zdjęcia, teledyski oraz visualizery opierać się będą na tej samej historii. Główna oś fabularna osadzona jest na teledyskach, gdzie opowiadamy o historii przyjaźni Mikołaja i Jacka (multiinstrumentalista wchodzący w skład zespołu Meek, Oh Why?) na przestrzeni lat . Podążamy za bohaterami od lat młodzieńczych, aż do bycia starszymi Panami. Sam wątek przekopu to jednak nie koniec, jak w rasowej grze RPG wprowadzamy również inne równie ciekawe wątki poboczne które pojawią się w materiałach dodatkowych, ale ich ploty pozwolę sobie pozostawić w tajemnicy.

Wojtek S., żródło: media.universalmusic.pl
Meek, Oh Why – fot. Julia Dziworska

fot.: Julia Dziworska

Czym Meek, Oh Why? zaskoczy słuchaczy?

Zgodnie z zapowiedziami, przed premierą płyty będą ukazywać się kolejne single. Czym jeszcze Meek, Oh Why? zaskoczy słuchaczy? Z pewnością energią podczas trasy koncertowej, która jest zaplanowana na koniec bieżącego roku. Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Universal Music Polska, Meek, Oh Why? zaprezentuje utwory z poprzednich wydawnictw w odświeżonych aranżacjach oraz nowości z nadchodzącej płyty.

Zmianie uległ skład zespołu – obecnie tworzą go Tymoteusz i Jacek Biesów oraz Olaf Rykała. Czy w związku z tym możemy oczekiwać zmian i świeżości w brzmieniu? Przekonamy się jesienią.