Newsroom

Moje Ulubione Płyty: Iwona Węgrowska

Za każdym razem gdy wydaje nową muzykę to polska scena muzyczna drży, bo Iwona Węgrowska potrafi skutecznie na niej namieszać. Wszystko wskazuje na to, że doczekaliśmy się wielkiego powrotu artystki, a utwór “Niegrzeczna” to przedsmak tego, co nas czeka – kolejne wydawnictwo wokalistki ukaże się na początku przyszłego roku. Singiel zapowiadający nową odsłonę Iwony powstał we współpracy z Pawłem Skorupką, który przyczynił się do powstania hitu, jakim bezwątpienia jest utwór “Pokonaj Siebie” w duecie z zespołem Feel. Czy jesteście gotowi na powrót Iwony? Mieliśmy przyjemność zapytać artystkę o jej inspiracje muzyczne – sprawdźcie jakie płyty należą do jej ulubionych.

Beyonce – “4”


Uwielbiam tę dziewczynę, świetny wokal, wyczucie muzyki jest u niej czymś niespotykanym. Ta płyta jest jedną z moich ulubionych płyt. Znajduje się na niej wiele hitów, każda z pozycji mogłaby być singlem promującym, nie ma na niej tak zwanych zapychaczy. Na albumie każdy znajdzie coś dla siebie. Każdy z utworów ma swój klimat Słuchając tego albumu nie da się nie tańczyć.

Whitney Huston – “I Will Always Love You: The Best Of Whitney Huston”


Zawsze kiedy słucham utworów Whitney mam ciarki na całym ciele. Bardzo brakuje mi Whitney w świecie muzyki, szkoda, że nie będziemy mogli już usłyszeć kolejnych propozycji tak wspaniałej Artystki. Wybrała płytę typu “The best of” ponieważ trudno mi jest wybrać jedną z wielu. Na tej płycie znajdują się najlepsze przeboje Whitney, żaden nie został pominięty. Moim zdaniem ta płyta jest klasyką, którą trzeba mieć w swojej kolekcji płyt. Słuchając jej przenosi mnie w czasie i z uśmiechem wspominam jak czekałam na premiery singli Whitney.

Celine Dion – “A New Day Has Come”


“I’m Alive”, “I Surrender” czy też “A New Day Has Come” to utwory, które są wielkimi hitami Celine i poruszyły moje serce. Mam ogromną nadzieję, że będę miała możliwość w przyszłym roku posłuchać tych hitów na żywo kiedy to Celine odwiedzi nasz kraj. Artystka tą płytą przeniosła mnie do wyjątkowego świata dźwięków. Bez dwóch zdań jest to moja ulubiona płyta Celine. Piękne kompozycje, genialny głos, ciekawe brzmienie.

Aretha Franklin – Lady Soul


Kolejna, cudowna postać, której już nie ma z nami. Mimo, iż nie było mnie na świecie kiedy ta płyta została wydana to rozkochała mnie całkowicie. Nie mogę sobie przypomnieć kto mi pokazał pierwszy raz Arethę, pamiętam jednak, że wiele się jej słuchało w moim rodzinnym domu. Utwór  “A Natural Woman” jest idealną reklamą tego wydawnictwa. Uwielbiam słuchać tego albumu jest on idealny na wzięcie głębokiego oddechu i chwili relaksu.

Jennifer Lopez – On The 6


Jest to album do którego mam ogromny sentyment. Kiedy został wydany miałam 17 lat, każda nastolatka szalała za Jennifer Lopez w tym ja, każda z nich chciała być taka jak ona. Do dziś uwielbiam słuchać hitów z tamtej płyty. Przypominają mi beztroskie, nastoletnie czasy. Moimi ulubionymi piosenkami z tej płyty są “Waiting for tonight” oraz ogromny hit Jennifer “Let’s get loud”.


Utwór “Niegrzeczna” to pierwsza zapowiedź nowego wydawnictwa Iwony Węgrowskiej, którego premiera została zaplanowana na początek 2021 roku.