Newsroom

Moje Ulubione Płyty: Robert Cichy

Robert Cichy na rynku muzycznym jest od dawna. Przed rozpoczęciem solowej kariery można było go dostrzec na płytach takich artystów jak Ania Dąbrowska, Urszula Dudziak czy Ania Rusowicz. W 2018 muzyk chwycił za stery i wydał swój debiutancki album “SMACK”, który został doceniony przez Nagrody Muzyczne Fryderyk, gdzie zdobył dwa wyróżnienia: płyta roku country/blues oraz produkcja muzyczna country/blues. W czerwcu ukazał się drugi długogrający krążek Roberta zatytułowany “DIRTY SUN”. Muzyk zgodził się opowiedzieć na łamach naszego portalu o swoich muzycznych inspiracjach. Siadajcie do lektury!

Yelawolf – Lovestory

Ten artysta jest dla mnie nie tylko genialnym raperem, który potrafi szybko ponawijać, ale również postacią która wykorzystuje swoje korzenie, bluesowy sznyt. Po latach różnych eksperymentów, Yelawolf powrócił do łączenia gatunków i pokazał jak pogodzić skejtera i rednecka z Alabamy! Płyta Lovestory to ma!

Korn- Life is Peachy

Ta płyta odmieniła moje podejście do klasycznego grania rocka czy metalu. Jest naładowana taką ilością energii i brudu, że słuchałem tej płyty aż do zdarcia 🙂 Do tego genialne brzmienie, które chłopaki uzyskali przy pomocy znakomitego producenta Rossa Robinsona.

The Streets – Original Pirate Material

Ta płyta to geniusz prostoty. Bit i głos… z genialnym birminghamowskim wokalem Mike Skinnera. Zamawiasz pinta i zapalasz spliffa… Przypomina mi moje pierwsze podchody na osiedlu do grime i uk garage… Zresztą jeśli dziś się włączy to również robi wrażenie. Album magiczny i ponadczasowy.

Johny Cash – American Recordings

Tego pana nie trzeba przedstawiać. Jego charakterystyczna barwa, teksty zaśpiewane w spokojny dojrzały i dostojny sposób to majstersztyk nagrany u schyłku kariery i życia tego wielkiego artysty. Wyprodukowany przez jednego z moich ulubionych producentów – Ricka Rubina.

Neena – Flipside

Myślę, że powinniśmy doceniać też własne podwórko. Neena zrobiła coś niesamowicie dojrzałego, świeżego i śmiało powiem – światowego. Do tego barwa jej głosu to magia! Polecam wszystkim, którzy poszukują dobrej muzyki, a jeszcze nie odkryli płyty Flipside. O tej pani powinno w mediach być dużo głośniej 🙂


Utwór “Piach i wiatr” to singiel promujący album “DIRTY SUN”. Zamów go już dziś z legalnego źródła: kulturalnysklep.pl/muzyka/dirty-sun-cichy