Newsroom

#21 Muzyczna Ściąga: 19.07-26.07

Podejrzewamy, że żadne lato nie było tak bogate w nowości muzyczne, jak to tego roku. Zazwyczaj połowa sezonu letniego była wypełniona koncertami plenerowymi, czy popularnymi festiwali. Brak obłożenia na występy na żywo sprawił, że wena twórcza artystów przełożyła się na nowości muzyczne w postaci singli, a nawet całych płyt. Miniony tydzień był przepełniony perełkami, którymi koniecznie chcieliśmy się z Wami podzielić. Usiądźcie wygodnie i czytajcie oraz przesłuchajcie!

The Magnettes w amerykańskim klimacie

O duecie The Magnettes z Szwecji słyszeliście już na łamach naszego portalu nieraz. Ten zespół zawrócił nam w głowie na deskach jednej z edycji poznańskiego festiwalu Spring Break i do tej pory czujnie śledzimy ich poczynania muzyczne. Artystki właśnie wydały swój nowy utwór “American” i po raz kolejny nie zawiodły – posłuchajcie sami!

LEONIDEN wracają po krótkiej przerwie

LEONIDEN to kolejna grupa muzyczna, którą poznaliśmy dzięki poznańskiemu festiwalowi Spring Break. Tak się złożyło, że ten niemiecki zespół także dołączył do grona artystów, którzy w tym tygodniu postanowili wydać swoją muzykę. Grupa zaprezentowała utwór “L.O.V.E” i wszystko wskazuje na to, że małymi kroczkami przymierza się do wydania pełnego albumu – czekamy!

Maroon 5 chwyta z serca w nowym utworze

Zespół Maroon 5 wydał utwór “Nobody’s Love”, który jak podkreślają powstał z myślą o tym, co aktualnie dzieje się na świecie. Celem grupy, było dotarcie z tą kompozycją do jak najszerszego grona i pokazanie, że wszyscy jesteśmy w tym razem. Jest to utwór bardzo refleksyjny i zdecydowanie piękny!

“Folklore” to nowa odsłona Taylor Swift, której nikt się nie spodziewał

Taylor Swift to kolejny dowód na to, że artyści pomimo braku koncertów, w ciągu ostatnich kilku miesiącach, mieli ręce pełne roboty! Artystka podczas swojego prywatnego lockdownu pracowała nad płytą, którą wydała bez większych zapowiedzi w ubiegły piątek. Oprócz krążka wypełnionego utworami, które niekonieczne kojarzą się z muzyką od Taylor Swift, artystka przygotowała dla fanów teledysk do pozycji zatytułowanej “cardigan”. “Folklore”, bo tak nazywa się nowe wydawnictwo artystki, zabiera nas w nieznane dotąd zakamarki, otwiera szuflady, które wcześniej były zamknięte. Jest to zdecydowanie genialny album, który pomimo pięknej pogody za oknem i lata w pełni, sprawa, że każdy z nas zatęskni za jesienią i za ciepłym kakao w dłoniach. Czysta magia!

The Veronicas zapowiadają nowy album

Australijski zespół The Veronicas, w którego skład wchodzą siostry bliźniaczki Lisa Marie oraz Jessica Louise Origliasso, zaprezentowały nowym utwór “Biting My Tongue”, który jest zapowiedzią ich czwartego długogrającego albumu zatytułowanego “Human”. Wszystko wskazuje na to, że płyta ukaże się jeszcze w tym roku.

LP powraca z nowym singlem

LP także dołączyła do grona artystów, którzy powrócili ze swoimi nowymi singlami. Artystka zaprezentowała singiel “The One That You Love” wraz z teledyskiem.