Newsroom

Moje Ulubione Płyty: ARAE & asl33p

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

A co gdyby zmieszać trochę polskości z nutką francuskości? Tego z wielką odwagą podjęli się: ARAE ramię w ramię z asl33p, z czego powstała polsko-francuska kolaboracja i tak też brzmi ich wspólny utwór. Ten ciekawy projekt otwiera szerszą perspektywę na współpracę, która pozwala na miksowanie dwóch języków i pokazanie ich w zgrabnej i przyjemnej dla ucha całości. Co kryje się za inspiracją muzyczną tego duetu? Sprawdźcie!

ARAE:

Banks – “III

W momencie startu projektu ARAE album Banks “III” był dla mnie ogromną inspiracją. Uwielbiam to, jaki jest on mroczny, emocjonujący i mocny.

Eddy de Pretto – Cure

Przez długo czas unikałam francuskiej muzyki, bo nie potrafiłam odnaleźć w niej cząstki siebie. I wtedy naszedł ten moment, kiedy odkryłam Eddiego de Pretto i to właśnie on pokazał mi, jak piękny jest mój ojczysty język.

Christine and The Queens – La Vita Nuova

Chrisitne and The Queens jest dla mnie ogromnym wzorem do naśladowania, ponieważ naturalnie przełamuje pewne bariery językowe w popowej muzyce dzięki miksowaniu języka francuskiego z angielskim.

asl33p:

System Of A Down – Toxicity

Prawdopodobnie pierwszy album, którego słuchałem w miarę świadomie. Jedna z najlepiej starzejących się pozycji z czasów nu metalu, całkowicie “osobny” zespół i świetna gra kontrastami przy zachowaniu spójności – do niewielu albumów wracam tak regularnie.

Blank Banshee – Blank Banshee

Projekt, który otworzył mi głowę ogólnie na muzykę poza szeroko pojętym rockiem/metalem. Wyjątkowo zgrabne połączenie vaporwave’u z trapem, ambientem i smaczkami z różnych elektronicznych podgatunków oraz podręcznikowy przykład kreatywnego wykorzystania sampli – szczególnie wokalnych.

Little Simz – Stillness In Wonderland

Bardziej kulminacja moich obecnych brytyjskich rapowo-soulowych zajawek niż album-wydarzenie, ale w ostatnim czasie katuję chyba najbardziej. Pozycja wymienna z dowolnym innym albumem Simz.


Posłuchaj polsko-francuskiej kolaboracji w wykonanie ARAE & asl33p