Newsroom

#63 Muzyczna Ściąga: Huddy, Agnieszka Chylińska, Beyonce, Karaś/Rogucki, Margaret, Pale Waves, 5 Seconds of summer

Fot. Materiały Prasowe / Universal Music Polska

Fot. Materiały Prasowe / Universal Music Polska

Po ponad miesięcznej przerwie wracam do Was z gorącymi newsami ze świata muzycznego! Szykuje się sporo nowości i mowa nie tylko o singlach, ale także o nadchodzących albumach. To właśnie ten moment, kiedy artyści zaczynają planować jesienne premiery, a to właśnie wtedy zazwyczaj wychodzi najwięcej nowych krążków. Siadajcie więc wygodnie i zapoznajcie się z rozkładem muzycznej jazdy!

LilHuddy już tylko jako “Huddy”

Muzyk znany głównie z działalności influencerskiej na Tik Toku, po wydaniu ciepło przyjętego debiutanckiego albumu “Teenage Heartbreak” powraca z nowościami i ku zaskoczeniu tym razem przedstawia je pod skróconym pseudonimem, czyli jako: Huddy. Utwór “All The Things I Hate About You” został ponownie okraszone mocnymi gitarami i znanym pop-punkowym brzmieniem. Wszystko wskazuje na to, że przygoda Tik Tokera z muzyką nie skończy się na jednym albumie, co bardzo nas cieszy. Czekamy na więcej!

Wielki powrót Agnieszki Chylińskiej

Agnieszka Chylińska na moment zeszła ze świateł reflektor i pozwoliła branży na chwilę głębszego oddechu od swojej twórczości, ale jak się okazuje, w tym czasie nie próżnowała! Ogromną niespodziankę dla fanów jest premiera utworu “Jest nas więcej”, który nie tylko oficjalnie otwiera nowy rozdział w karierze artystki i zapowiada jej nową płytę, ale także zaskakuje swoim przesłaniem. Agnieszka w klipie wcieliła się w rolę mężczyzny… a całą resztę musicie dopowiedzieć sobie sami. Intrygujący singiel to nie koniec, a dopiero początek. Artystka zapowiedziała już jego kontynuację i ogłosiła, że cały przedsięwzięcie ma związek z projektem filmowym.

Królowa wróciła po swoją koronę

Jeśli tak jak my liczyliście dni od wydania ostatniego solowego, pełnogrającego albumu Beyoncé to dojdziecie to wniosku, że od tego czasu minęło aż 6 lat! Dobrze czytacie. Od wydania krążka “Lemonade” minęło sporo kalendarzowych dni, nic więc dziwnego, że królowa postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i wydać swój nowy album. Jest nim wydawnictwo “Renaissance”, które Beyoncé określa ucieczką od codzienności i wszelkich złych rzeczy, które dzieją się na świecie. Ponownie muzyka jako lek na codzienność i na zło, które nas otacza. Czy królowa utrzymała poziom perfekcjonizmu, do którego nas przyzwyczaiła? Zostawimy to Waszej ocenie – gorąco zachęcamy do przesłuchania albumu!


Wesprzyj twórczość Beyonce i zamów album “Renaissance”

Karaś/Rogucki coraz bliżej wydania nowego albumu

Mówiłam to już niejednokrotnie, ale powtórzę to raz jeszcze: ogromnie cieszy mnie fakt, że duet Karaś/Rogucki nie okazał się jednorazowym projektem, a wręcz zyskaliśmy zespół, który wypełnił lukę na naszej rodzimej scenie muzycznej. Tym bardziej raduję się, że premiera ich drugiego krążka zbliża się wielkimi krokami – a będzie miała miejsce już we wrześniu. Zanim jednak otrzymamy krążek w nasze dłonie Karaś/Rogucki postanowili podarować nam prezent na czas tego coraz to krótszego już oczekiwania, a jest nim spełniający wszelkie oczekiwania singiel “Film”. Posłuchajcie sami.

5 Seconds of Summer z nowym singlem

Tak jak już wspominałam – muzyczna jesień nadchodzi! Swoją cegiełkę do tego sezonu dołoży także australijski zespół 5 Seconds of Summer. “Blender” to kolejny singiel zapowiadający album “Complete Mess”, który – UWAGA!- będzie składał się aż 19 utworów. To niesamowity ukłon w stronę fanów, takie krążki szczerze doceniamy! Grupa uchyliła rąbka tajemnicy, zdradzając, że przy tworzeniu tej płyty mocno inspirowali się latami 90′ oraz brzmieniem takich muzyków, jak: Coldplay, czy Radiohead.


Wesprzyj twórczość 5 Seconds of Summer i zamów ich album “Complete Mess”

Pale Waves już wkrótce z nową płytą

Zespół Pale Waves jest o krok od wydania swojego nowego albumu. Krążek tej rockowej grupy muzycznej trafi do głośników słuchaczy już w sierpniu. Zanim to nastąpi, grupa śmiało odkrywa karty, a jedną z nich jest singiel “Reasons to Live”, który właśnie ujrzał światło dzienne.

Margaret ponownie w featuringu

Margaret stała się artystką, z którą każdy aktualnie chciałby wejść w kolaborację. A może jest to już pewny przepis na sukces? Po przesłuchaniu utworu “Hood Love”, w którego skład twórczy wchodzą: Pedro, francis, Beteo oraz Margaret, jestem pewna, że zyskaliśmy mega fajny numer zasługujący na tytuł hitu tegorocznych wakacji. Jestem wciąż niebywale zaskoczona ile świeżości Margaret wnosi do branży muzycznej – kto by się spodziewał takiej rewolucji? Na pewno nie ja! Jako artystka pokazuje ona, że nieważne jak długo jest się w branży i czy ma się już przetarte ścieżki, czy nie – zawsze jest moment na to, by dokonać zmiany i zacząć od nowa z pustą kartką. To co obecnie obserwujmy, jest dla mnie absolutnym i totalnym odrodzeniem Margaret.