Newsroom

Czwarta edycja Edison Festival nadchodzi!

Fot. Materiały Prasowe / Good Taste Production

Fot. Materiały Prasowe / Good Taste Production

Organizatorzy Edison Festival ogłosili kolejnych artystów, którzy wystąpią na deskach wydarzenia. W urokliwym Baranowie tuż pod poznaniem zagrają nie tylko zwycięzcy tegorocznej Piosenki Eurowizji – Kalush Orchestra, ale także: Kaśka Sochacka, Grzegorz Hyży, MROZU, Vito Bambino, LemON, Kroki, Jagoda Kret, Martin Lange, Daria Zawiałow, Karaś/Rogucki, LUNA, Lordofon, Rubens, Zalia, Rat Kru. Lista nazwisk jest imponująca, a co za tym idzie, jeszcze większą ekscytację budzi możliwość zobaczenia wszystkich tych artystów podczas dwóch dni trwania festiwalu.

Zaledwie kwadrans jazdy samochodem od centrum Poznania rok w rok w malowniczym Baranowie odbywa się festiwal, który jest muzycznym spotkaniem dla fanów dobrej muzyki. Zarówno teraz, jak i w ubiegłych latach organizatorzy zadbali oto, by dwa dni koncertów zostały wypełnione topowymi artystami. Wisienką na torcie są na pewno goście specjalni, czyli zwycięzcy Eurowizji. Pomimo że ujawnionych zostało już wiele nazwisk, to organizatorzy wciąż pozostawiają sobie przestrzeń na niespodzianki i zapowiadają, że na ten moment nie ujawnili jeszcze wszystkiego, co szykują.

Spoglądając na line-up, który wygląda naprawdę kusząco, nie mogę doczekać się występu grupy LemON, która tak naprawdę od niedawna ponownie występuje jako zespół. Przez ostatnie lata mieliśmy przyjemność doświadczać solowego projektu Igora Herbuta, lecz Panowie wrócili ze zdwojoną siłą, by świętować swój jubileusz oraz… by zaprezentować nowości, nad którymi pracowali. W sieci pojawił się ich nowy singiel “Ptaki”, którego warto przesłuchać, a jeszcze bardziej warto usłyszeć go na żywo.

Natomiast drugiego dnia festiwalu pojawi się intrygująca dla mnie postać: Luna, która od niedawna pojawia się szerzej w branży muzycznej i skutecznie przykuła moją uwagę. Jak będzie brzmiała na żywo? Bardzo chcę się dowiedzieć, a teraz zachęcam do przeczytania mojego wywiady z artystką, który znajdziecie tutaj.

Co, gdzie kiedy?

Edison Festival 2022

Baranowo k. Poznania

22 lipca – Kaśka Sochacka, Grzegorz Hyży, MROZU, Vito Bambino, LemON, Kroki, Jagoda Kret, Martin Lange

23 lipca – Kalush Orchestra, Daria Zawiałow, Karaś/Rogucki, LUNA, Lordofon, Rubens, Zalia, Rat Kru

Kup bilet: edisonfestival.pl