Newsroom

“Longer Days”, czyli coraz dłuższe dni Mikołaja Macioszczyka

“Longer Days” to coś zupełnie nowego w dyskografii Mikołaja Macioszczyka! To premiera, o której marzył od dawna, czyli live sesja z udziałem kwartetu smyczkowego nagrana techniką mastershot. Koniecznie posłuchajcie!

Fot. Magdalena Markowska

Mikołaj Macioszczyk w poprzednim singlu śpiewał o tym, że jego tydzień nieustannie się wydłuża i trwa już “7 i pół” dnia. Teraz konsekwentnie upiera się przy własnej wizji przestrzeni czasowej, twierdząc, że jego dni nadal się wydłużają. “Longer Days” jest kolejnym, odważnym, krokiem na jego muzycznej ścieżce. Od zawsze sięgał po różnego rodzaju gatunki muzyczne, a tym razem zdecydował się zaczerpnąć co nieco z muzyki klasycznej. Zaprosił do współpracy bydgoski kwartet smyczkowy Virtuoso.

Warto wspomnieć także o formule nagrania. Klip jest nakręcony techniką mastershot, co oznacza, że nie było żadnych cięć w montażu. To szczególny atut, ponieważ całość jest zrealizowana w formie live sesji – efekt końcowy jest wynikiem wykonania piosenki w 100% na żywo. Uroku dodaje scenografia w stylistyce retro, co idealnie koresponduje z lokalizacją – klimatycznym mieszkaniem w kamienicy w centrum Bydgoszczy.

I saw my future today.

I found it right so i stayed.

Na koniec, zainspirowana powyższym fragmentem utworu, dodam tylko, że muzyczna przyszłość Mikołaja zapowiada się naprawdę obiecująco. Wyczekuję kolejnych premier i debiutanckiego albumu!