Newsroom

Joanna Morea i jej Crazy People

Przedstawiamy Wam Joannę Morea – niezwykle utalentowaną wokalistkę, flecistkę, saksofonistkę oraz autorkę tekstów i kompozytorkę która kontynuuje promocję swojej tegorocznej płyty Crazy People. Na płycie znalazło się 13 utworów, w tym dwie wersje kompozycji tytułowej autorstwa The Boswell Sisters z 1932 roku. Gościnnie na albumie wystąpili: Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Robert Majewski, a ponadto teksty do trzech piosenek napisał Marek Gaszyński.

Joanna poświęca się głównie klimatom jazz oraz swing i posiada w tej dziedzinie niezwykłe doświadczenie. Jest absolwentką Królewskiego Konserwatorium w Brukseli na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej. Wielokrotnie koncertowała w Belgii, Holandii, Niemczech, Anglii a obecnie, po wieloletniej przerwie, nie tylko macierzyńskiej, na powrót w Polsce, Europie i USA. Od 2015 roku Joanna prowadzi także autorski program radiowy w Radio RSC 88.6 FM pt. Pociąg do Jazzu. Jest zapraszana także jako konferansjer.

Aktualnie współpracuje z wieloma muzykami i formacjami muzycznymi m.in z Trio Wojtka Kamińskiego, Five O’Clock Orchestra, Ragtime Jazz Band, Malmo Jazz Kings..itd oraz Urszulą Dudziak, Robertem Majewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Gunhild Carling, Grzegorzem Grzybem, Pawłem Tartanusem, Dymitrem Markiewiczem czy Troyem Andersonem.
To popularne nazwiska w świecie jazzu, co przekuło się na duży sukces i świetne owoce współpracy. Możemy przekonać się o tym dzięki materiałowi Crazy People. Artystka mówi o nim:

Album jest pewną układanką, mozaiką muzyczną, zbiorem przeżyć i sympatii muzycznych. W warstwie tekstowej i muzycznej zawarte są zarówno doznania z moich licznych podróży, jak też przeżycia czysto ludzkie i kobiece emocje.


Grzegorz Hyży wyrusza w trasę promującą album Momenty + konkurs


Wcześniej nagrała i wydała płytę Śpiewniki Joanki, na którą składają się kompozycje przygotowane dla jej bliźniaków – Nel i Tymonka. Jest również autorką muzyki do płyty Będę Mamą – z muzyką relaksacyjną dla kobiet w ciąży. W 2012 roku na rynku pojawiła się płyta Swing Is Everything. Swing jest wszystkim. nagrana wraz z The Mark Shepherd Swing Quartet. Współpraca z Nieinwazyjnym Instytutem Osobowości zaowocowała powstaniem cyklu płyt do nauki języka angielskiego Nuć i się ucz, których jest współautorem i wykonawcą. Teraz – w marcu 2017 – został wydany najnowszy album Crazy People, na którym znajduje się większość swingowych piosenek, kompozycji Joanny i zaśpiewane są w języku polskim.