Przedstawiamy Wam Tiny Giant czyli duet pochodzący z Londynu. Został założony przez Chloe Alper oraz Mata Collisa. Muzyka którą tworzą określają jako delikatne dźwięki połączone z ciężkimi riffami gitar – czyli dream pop z future rock. Jeżeli gustujecie w podobnych klimatach koniecznie się z nimi zapoznajcie! To bardzo energetyczne kawałki z pomysłowymi wstawkami gitarowymi.

Chloë Alper rozpoczęła swoją karierę w wieku 13 lat w punkowym zespole Period Pains. Następnie dołączyła do grupy Pure Reason Revolution z którymi podpisała kontrakt z Sony, a w ciągu ich dziesięcioletniej kariery ukazały się cztery albumy studyjne. Później, połączyła siły z Robinem Coudert z francuskiego zespołu Phoenix z którym napisała utwór do kultowego horroru z Elijah Wood Maniak oraz Amityville: Przebudzenie. Chloe Alper również wspierała Charli XCX jako jej gitarzystka podczas letniej trasy koncertowej po Europie w 2015 roku. Natomiast Mat Collis to multiinstrumentalista, który zdążył już być nominowany do nagrody Grammy. Współpracował z takimi gwiazdami jak Jay Z, Charli XCX, Mr Hudson, Yelawolf, The Black Eyed Peas czy The Noisettes.

Swoje inspiracje muzyczne czerpią od takich zespołów jak: Cocteau Twins, Battles, Kate Bush, Biffy Clyro, Talk Talk oraz Genesis. Na swoim koncie mają występ na Festiwalu Reading & Leeds 2016. Duet oficjalne wydał trzy single zatytułowane Joely, School Of Hard Knock oraz Draw me a Line, które ukazały się pod szyldem wytwórni Black Pig Records oraz dodatkowe utwory takie jak How czy Flying Ten Feet. Możecie przesłuchać je na oficjalnym profilu Tiny Giant w serwisie SoundCloud (tinygiantmusic) oraz w serwisie Spotify. Ostatni, najnowszy singiel Draw me a Line ukazał się 21 kwietnia bieżącego roku i był grany w brytyjskich rozgłośniach radiowych m.in. BBC. Miał on również premierę w polskiej rozgłośni radiowej zyskując przy tym pozytywny odbiór polskich słuchaczy.


Grzegorz Hyży wyrusza w trasę promującą album Momenty + konkurs


Ostatnio, Tiny Giant wystąpili na Festiwalu Standon Calling, gdzie na scenie BBC Introducing akustycznie zaprezentowali swój najnowszy utwór, którym pokazał swoją nietuzinkową twórczość. Aktualnie duet kończy swoją pracę nad debiutanckim albumem, który ukazać ma się już niebawem.