KonkursyNewsroomRecenzje

Historia Złego Chłopca aka DJ Adamus + konkurs

Około dwa miesiące temu w moje ręce wpadła książka Historia Złego Chłopca napisana przez DJ Adamusa. Podeszłam do niej z dość dużym dystansem, spodziewałam się, że wiele znanych nazwisk może zostać upokorzonych, a showbiznes będzie pokazany z tej mniej przyjemnej strony. W tym przypadku śmiem twierdzić, że autor książki – Adam Jaworski – podszedł do tematu bardzo spokojnie, lecz bez ogródek. Jeśli kiedykolwiek ciekawiło Was jak wygląda przemysł muzyczny od kuchni to Historia Złego Chłopca udzieli Wam odpowiedzi na wiele pytań.

Jako osoba interesująca się przemysłem muzycznym, DJ Adamus zawsze był dla mnie tajemniczą postacią. Tworzył wspólnie z Wet Fingers bardzo dobrą muzykę, z czego powstały takie hity jak Nu Limit, Hi Fi Superstar czy utwór Turn Me On, który promował film Sala Samobójców. Jego kolaboracje z artystami kojarzą mi się z tym, że przy nim muzyk, który niczym mnie nie porywał nagle na swoim koncie posiada przebój bijący wysokie liczby wyświetleń, z czego wynika, że DJ Adamus to niezwykle utalentowany producent.

W Historii Złego Chłopca poznacie kulisy powstawania wielu przebojów oraz współprac z osobami, których nazwiska na pewno znacie. Należy tutaj również wspomnieć, że w książce kilkakrotnie pojawia się temat piractwa. Jakie podejście do tego ma DJ Adamus?

Polacy mało słuchają muzyki. Wypadamy blado przy Włochach czy Rosjanach, którzy po prostu ją kochają. Jeszcze gorzej jest, jeśli chodzi o sprzedaż płyt. Z niewiadomych przyczyn przyjęło się u nas, że za muzykę nie trzeba płacić.

W tamtych czasach Liroy sprzedawał osiemset tysięcy, a Budka Suflera prawie milion. Dziś, jeśli ktoś sprzeda dwadzieścia tysięcy płyt, to mamy do czynienia z nieprawdopodobnym sukcesem. Album zwraca się, gdy kupi go piętnaście tysięcy osób. Płyty nie idą, z koncertami bywa różnie i w zasadzie to trudno mi nawet powiedzieć, skąd biorą się pieniądze w polskiej muzyce.

Fragmenty z książki Historia Złego Chłopca

Jesteśmy mile zaskoczeni, że w swojej książce, Adam Jaworski poruszył również temat piractwa, które codziennie się szerzy, pomimo ogromnego dostępu do legalnych źródeł słuchania muzyki. Warto, w każdym możliwym miejscu, uświadamiać społeczność w temacie okradania artystów, tak naprawdę z ich własnej pracy. Kochasz muzykę? Wspieraj artystów, a dźwięków miłych dla ucha będzie więcej.


Kliknij tutaj i wesprzyj nasz projekt Wspieramy Legalne Kupowanie Muzyki


Historia Złego Chłopca jest pełna refleksji oraz przemyśleń nad życiem. Idealnie pokazuje jaki proces Adam Jaworski musiał przejść, by dzisiaj móc przedstawiać się jako DJ Adamus.

– KONKURS –

Mamy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać jeden podpisany egzemplarz Historii Złego Chłopca, wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Jaką wartość w życiu ma dla Ciebie muzyka?

Odpowiedzi możecie zostawiać w komentarzu do 17.07.2017 roku.

Wyniki ogłosimy w przeciągu 6 dni od zakończenia konkursu.

Będzie nam miło, jeśli polubicie nasz fan page (kliknij tutaj) oraz udostępnicie publicznie konkursowy post (kliknij tutaj).

Powodzenia!

– WYNIKI –

Książkę wygrywa:

Julia Szarzyńska

Gratulujemy i prosimy o przesłanie danych do wysyłki na kontakt@wlkm.pl