Newsroom

Aurora jesienią na dwóch koncertach w Polsce!

Norweska supergwiazda art-popu AURORA zapowiada nowy album What Happened to the Heart? i ogłasza trasę, która obejmie 2 koncerty w Polsce. Artystka wystąpi 23 września 2024 roku w TAURON Arena Kraków oraz dzień później 24 września w COS Torwar w Warszawie. Trasa będzie pierwszą częścią promująca najnowsze wydawnictwo i przewrotnie nazywa się What Happened to the Earth? Part 1.

Pochodząca z Norwegii 27-latka sprzedała w swojej karierze już ponad milion albumów, a jej piosenki odtworzono 2,6 miliarda razy. Jej poprzednia płyta The Gods We Can Touch z 2022 roku poza świetnymi wynikami i recenzjami przyniosła także inne imponujące sukcesy. Akompaniująca jej książka o tym samym tytule rozeszła się w nakładzie 14 000 egzemplarzy. Błyskawicznie wyprzedała się też większość koncertów promujących wydawnictwo, w tym 4 występy w Polsce, a także cała brytyjska część trasy, łącznie z występem w londyńskim Hyde Parku obok Adele. Jej koncerty zawsze są niesamowicie sympatycznym przeżyciem, gdyż artystka emanuje zarażającą pozytywną energią. To zdecydowanie koncert jeden z tych, które raz w życiu trzeba zaliczyć!

AURORA jest także artystką, która od samego początku nie boi się zabierać głosu w ważnych sprawach. W kwietniu 2022 roku przeczytała list We Are the Earth, który został napisany przez rdzennych aktywistów i odmienił jej życie, a także zainspirował jej nowy album. Wspomniany tekst wzywa do naprawy świata poprzez zajrzenie w głąb własnych serc oraz odbudowanie empatycznej relacji z eksploatowaną przez nas ziemią. Artystka podróżowała po świecie spotykając się z odważnymi kobietami, o których mówi że ,,posiadają prawdziwą wiedzę” i określa je współczesnymi filozofkami. Szczególne piętno odcisnęły na niej trzy przywódczynie rdzennych plemion w Kolumbii, Brazylii i Argentynie. Większość nowych piosenek celowo powstawała poza strefą komfortu, w tłocznych i hałaśliwych w miejscach, w oderwaniu od korzeni i z dala od znajomej od dzieciństwa samotni lasów w Bergen. Miało to na celu odzyskanie harmonii pomiędzy umysłem a sercem, a poskutkowało zapowiadanym na ten rok albumem What Happened to the Heart? – najbardziej osobistym i katartycznym w dotychczasowej dyskografii.

Artystka wystąpi 23 września 2024 roku w TAURON Arena Kraków oraz dzień później 24 września w COS Torwar w Warszawie.

Szczegóły w wydarzeniach na Facebooku WARSZAWA oraz KRAKÓW
oraz na stronie organizatora:
WARSZAWA:
KRAKÓW:

Bilety rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, więc nie zwlekajcie z zakupem! Do zobaczenia!