Newsroom

Ania Dąbrowska powraca do Poznania

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek, Ania Dąbrowska, powraca po trzyletniej przerwie i już 8 kwietnia zagra w Klubie Muzycznym B17 w Poznaniu.

Po serii wyprzedanych koncertów, Good Taste Production zaprasza na kolejny koncert Ani w ramach trasy promującej płytę „Dla naiwnych marzycieli“. Krążek odwołuje się do formuły i stylu tradycyjnego popu z okolic lat 90.

Ania Dąbrowska pierwszy raz szerszej publiczności pokazała się w 2002 roku w programie Idol, zajęła wówczas 8. miejsce. Zaraz po nim zaczęła współpracę z Andrzejem Smolikiem i Krzysztofem Krawczykiem, nagrywając chórki do ośmiu piosenek na płytę Krawczyka „…bo marzę i śnię”. W roku 2003 została zaproszona do udziału w Projekcie SI 031, w ramach którego udzieliła się wokalnie w trzech piosenkach, a następnie wzięła udział w nagraniu teledysku “Trzynastka”. W tym samym roku do rozgłośni radiowych trafił jej pierwszy singel, “I See”, zdobył on jednak dość umiarkowaną popularność.

Na początku 2004 roku Ania wydała swoją debiutancką płytę studyjną zatytułowaną „Samotność po zmierzchu”, która została wyprodukowana przez Bogdana Kondrackiego. W październiku, ponad dwa i pół roku po debiucie, ukazał się drugi album wokalistki – „Kilka historii na ten sam temat”. Nawiązywał on do polskiej muzyki popularnej przełomu lat 60. i 70. XX wieku, co podkreślała także jej ówczesna stylizacja wizualna. W czerwcu 2008 roku wydała trzecią płytę zatytułowaną „W spodniach czy w sukience?”, nad którą piosenkarka pracowała między innymi z Leszkiem Możdżerem oraz Danielem Bloomem. Krążek kontynuował zapoczątkowaną na poprzednim wydawnictwie tematykę retro i styl lat 60., co na tym etapie kariery Ani stało się jej znakiem rozpoznawalnym. W kwietniu 2010 odbyła się premiera czwartego albumu – „Ania Movie”. Na nim znalazły się wyłącznie covery piosenek z filmów i seriali.

W 2011 roku wraz z Kayah, Andrzejem Piasecznym i Adamem “Nergalem” Darskim objęła funkcję jurora w programie The Voice of Poland, którego premiera odbyła się we wrześniu tego samego roku na antenie stacji telewizyjnej TVP2. W październiku wydała piąty album studyjny zatytułowany „Bawię się świetnie”, który w niecałe dwa miesiące od premiery uzyskał status platynowej płyty. 4 marca 2016 roku, po czterech latach od tego krążka, w sklepach ukazał się kolejny album piosenkarki o tytule „Dla naiwnych marzycieli”.

Co, gdzie, kiedy?

Koncert odbędzie się 8 kwietnia 2017 (sobota) o godz. 20:00 w Klubie Muzycznym B17, przy ul. Bułgarskiej 17 w Poznaniu.

Link do oficjalnego wydarzenia: www.facebook.com/events/700765903428119/

Bilety w cenie 79/89zł można nabyć za pośrednictwem stron www.bilety24.plwww.biletomat.plwww.kupbilecik.pl,www.ebilet.plwww.eventim.pl, www.ticketpro.pl, oraz w Centrum Informacji Miejskiej, w sklepach sieci Empik, Saturn, Media Markt i Media Expert.

Autor: Justyna Szczypuła