Newsroom

#74 Muzyczna Ściąga: Yungblud, Maja, The Veronicas, Hey Violet

fot. Materiały Prasowe / Universal Music Polska

Fot. Materiały Prasowe / Universal Music Polska

Ta jesień brzmi punk-rockowo! Wielki powrót tego gatunku muzycznego wciąż ma się dobrze. Artyści idą śladami Olivii Rodrigo i tym samym coraz chętniej chwytają za gitarę. Cieszmy się tym momentem, dopóki trwa – sprawdźcie, jakie premiery zaciekawiły nas w minionym tygodniu.

Yungblud i Oli Sykes (Bring Me The Horizon) ponownie we wspólnym utworze

Yungblud ujawnia coraz więcej muzyki ze swojego nowego albumu, którego konkretna data premiery nie została jeszcze ujawniona. Po takich utworach, jak “Low Life” oraz “Hated”, muzyk zaprezentował kolejny kawałek zatytułowany “Happier”, który jednocześnie jest pierwszą kolaboracją z nadchodzącego wydawnictwa. W utworze możemy usłyszeć Oliego z zespołu Bring Me The Horizon – to nie pierwsza współpraca muzyczna tych właśnie artystów. Trzy ujawnione już utwory pokazują, że tym razem Yungblud planuje wydać zupełnie coś innego niż dotychczas. Czy fani są gotowi na tę ewolucję? Przekonamy się wkrótce.

Maja wydała debiutancki singiel

Maja Janowska, która od pewnego czasu prężnie się rozwija na Tik Toku, pokazując między innymi swoje umiejętności wokalne, w końcu wydała swój własny, debiutancki singiel zatytułowany “Klub Złamanych Serc”. Po bardzo ciepłym przyjęciu utworu możemy zapewne liczyć na to, że to dopiero początek ciekawej, muzycznej przygody Tik Tokerki. Pomimo że w aucie Mai już nie ma wolnych miejsc to zapraszamy Was na wspólną przejażdżkę, w celu zapoznania się z jej twórczością. Czekamy na więcej!

Wielki powrót The Veronicas do punk-rocka

W karierze australijskiego siostrzanego zespołu The Veronicas zaszła nie lada rewolucja. Po namowach fanów bliźniaczki zdecydowały się wrócić do tego co im w duszy gra, czyli do punk-rockowej muzyki. Dwa pierwsze albumy zespołu The Veronicas nie stroniły od mocnych gitar (The Secret Life Of, Hook Me Up) natomiast trzy kolejne składały się niemal w całości z radiowej muzyki, która mocno odbiegała od tego, w jaki sposób w erze Avril Lavigne, czy Kelly Clarkson, brzmiało także The Veronicas. Siostry otwarcie mówią o tym, że w nowe brzmienie to zasługa fanów, którzy mocno się tego domagali. Przystawką do nowej twórczości jest singiel “Perfect”, który powstał pod skrzydłami nowej wytwórni Big Noise. Na perkusji możecie usłyszeć Travisa Barkera (Blink-182). Obecny weekend siostry spędzają na festiwalu When We Were Young, gdzie premierowo wykonały wspomniany singiel oraz kolejny nowy, rockowy utwór “Detox” z nadchodzącego albumu. Nowa płyta, która nosi tytuł “Gothic Summer” ma ukazać się na początku przyszłego roku.

Hey Violet wracają do gry

Z kościotrupem na kanapie i z punkowym brzmieniem w sercu powraca Hey Violet, idealnie w porę na Halloween. Po dłuższej przerwie grupa zaprezentowała fanom utwór “I should call my friends”, który nie odbiega od tego, co w przeszłości tworzył zespół. Na ten moment nie znamy więcej szczegółów na temat potencjalnego nowego wydawnictwa.