Newsroom

Trupa Trupa zagra w warszawskim Klubie Hydrozagadka

Fot. Materiały prasowe

Jak kończyć październik to odlotowym koncertem! Zespół Trupa Trupa tworzy trójka muzyków: Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk oraz Wojtek Juchniewicz. Grupa 28 października zagra koncert w warszawskiej Hydrozagadce. Co ciekawe, będzie to pierwszy koncert w stolicy od czterech lat.

Trupa Trupa to post-punkowy, psychodeliczny zespół z Trójmiasta. Według brytyjskiego dziennika The Guardian „twórczość zespołu to połączenie nieoczywistych melodii i tekstów, które penetrują ciemne zakamarki ludzkiego istnienia”, natomiast legendarny Pitchfork uważa że „Trupa Trupa wnosi poezję i subtelność do psychodelicznego rocka.” Muzyka zespołu to według magazynu Rolling Stone połączenie Joy Division, Can oraz Sonic Youth.

Na palcach jednej ręki można policzyć polskie zespoły, które regularnie są prezentowane w audycjach BBC6 Music Radio. Trupa Trupa zalicza się do tego grona, takie osobistości jak Gideon Coe, Iggy Pop czy Marc Riley chętnie pokazują zespół w swoim repertuarze. Warto wspomnieć, że trójmiejskie trio na początku 2024 zagra po raz drugi koncert w BBC6! Zespół wystąpi 8 stycznia w programie Marca Rileya. Do fanów post punkowo-psychodelicznego zespołu z Gdańska należy też Henry Rollins. W 2015 roku w brytyjskiej wytwórni Blue Tapes and X Ray Records ukazał się album “Headache”. Kolejne płyty były wydawane co dwa lata. W 2017 roku ukazał się „Jolly New Songs”. Płyta doczekała się japońskiej edycji wydanej przez Moorworks. W 2019 roku nakładem wytwórni Sub Pop ukazał się singiel „Dream About”. W tym samym roku zespół wydał płytę „Of The Sun”. Najnowszy album zespołu B FLAT A ukazał się 11 lutego 2022 roku. W marcu 2023 roku album został nominowany do nagrody muzycznej Fryderyk.

W ostatnich miesiącach, zespół zyskał większy rozgłos. 5 września światową premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji miał film „Zielona Granica” w reżyserii Agnieszki Holland, w którym wykorzystany został utwór Trupa Trupa “Headache”. Film został nagrodzony w Wenecji Nagrodą Specjalną Jury. Trupa Trupa ma za sobą występy m.in. na Desert Daze Festival, Rockaway Beach Festival, SXSW, Primavera Sound i Iceland Airwaves. Zespół wziął również udział w sesji NPR Tiny Desk i sesji BBC Radio 6 Music.

Bilety na wydarzenie dostępne w bileteriach online: (biletomat/eventim/going)