Newsroom

#70 Muzyczna Ściąga: Margaret, Demi Lovato, Fletcher, Halflives, Melanie Martinez, Ed Sheeran, Alexz Johnson, Lewis Capaldi

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

Ostatnio najczęściej mobilizuję się do napisania Muzycznej Ściągi, gdy naprawdę jest o czym pisać. No i masz! Dziś mam dla Was tyle tematów, że naprawdę polecam sięgnąć po kawę lub herbatę, rozsiąść się wygodnie i po prostu czytać oraz przede wszystkim słuchać – bo jest czego. Nie będę się rozpisywać, bo czeka Was już sama w sobie długa muzyczna podróż. Trzymajcie się mocno i miłego doświadczania nowych dźwięków!

Margaret wydała EP-kę

Długo zapowiadane “Urbano Futuro” ukazało światło dzienne. Tuż przed rozpoczęciem sezonu koncertowego Margaret zaserwowała fanom swoje nowe brzmienie w postaci mini albumu, który składa się łącznie z sześciu utworów, a jeden z nich to remix kultowego już i tanecznego singla “Vino”. Oczywiście Margaret ponownie okazała spore wsparcie młodszym twórcom, dlatego każdy utwór powstał w ramach kolaboracji. Na płycie usłyszycie takie osoby, jak: Janusz Walczak (Początek), Astek (Unisono), Hanafi (VIP), Julia Pośnik (DPD). Jeśli natomiast chcecie doświadczyć “Urbano Futuro” na żywo to koniecznie wpadajcie na nadchodzący festiwal showcasowy Next Fest w Poznaniu – tutaj kupicie bilety.

Demi Lovato daje swoim utworom drugie życie

Demi Lovato udowadnia, że nie rzuca słów na wiatr i jej rockowa era to nie jest tylko chwilowa, jednoalbumowa faza. Idąc za tropem wydanego w ubiegłym roku “Holy FVCK“, artystka postanowiła podarować nowe aranżacje swoim najpopularniejszym utworom. Taką metamorfozę na pewno przejdzie m.in. “Cool For The Summer”, co było już zapowiadane podczas koncertów, natomiast ku zaskoczeniu, zanim to się stanie, słuchacze muszą najpierw nacieszyć się rockowym “Heart Attack”. Czekamy na więcej! Dajesz Demi!

Fletcher opowiada o tym kim jest Cari we współpracy z Amazonem

Fenomen Fletcher i jej debiutu nie pozostaje obojętny nawet największym graczom. Amazon postanowił wejść we współpracę z wokalistką i pierwszym owocem tej kolaboracji jest przeszło 4-minutowy materiał, w którym po raz pierwszy słyszymy bardzo osobiste wyznania i dowiadujemy się, kim tak naprawdę jest Cari. Liczę na to, że w ramach tego partnerstwa doświadczymy więcej ekskluzywnych wideo, które zabiorą nas do świata Fletcher. Tymczasem zachęcam Was do zajrzenia tutaj, bo jeszcze w tym roku artystka wyrusza w europejską trase, na której niestety zabrakło naszego kraju.

Halflives, czyli zespół, który musisz poznać

Na swoje miejsce w Muzycznej Ściądze zdecydowanie zasługuje punk-popowe Halflives, które coraz bardziej mnie zaskakuje. Grupa skutecznie rozwija swoją twórczość, pokazując, że absolutnie nie zamierzają stać w miejscu. Zważywszy na to, jak bardzo dopieszczony materiał wypuszczają, zasługują na więcej wsparcia i przede wszystkim – na zwiększenie swojej rozpoznawalności. Przy okazji zostawiam link do ich Patreona, gdzie można przybić im wirtualnie pionę i wesprzeć rozwój kariery.

Melanie Martinez zapowiada nowy album i prezentuje singiel “Death”

Melanie Martinez to artystka, która od samego początku ma pomysł na swoją karierę. Jej barwna postać pozostawia ślad po sobie u każdej osoby, która miała, choć na chwilę przyjemność obcować z jej twórczością. W najnowszym singlu “Death” Melanie oficjalnie żegna erę “Crybaby” i tym ceremonialnym akcentem wkraczamy do “Portals”, czyli do wydawnictwa, które ukaże się już 31 marca – zamówić możecie je tutaj.

Ed Sheeran nie pozwala za sobą zatęsknić

Naprawdę jest niewielu aż tak płodnych i godnych uwagi artystów, jak Taylor Swift i… Ed Sheeran. Odnoszę wrażenie, że nie ma sekundy ani minuty, w której nie czuliby się oni kreatywni, stąd też jesteśmy zalewaniami różnymi nowościami od tych właśnie artystów, czy to w postaci własnym krążków, czy też współprac. Ale czy mam im to za złe? Absolutnie nie! Z uśmiechem na twarzy więc informuję o nowym singlu Eda – “Eyes Closed”, który jest zapowiedzią jego kolejnego krążka “Subtract”, którego premiera została zaplanowana na maj. Album możesz zamówić tutaj.

Osobiste “Ain’t That Way” już dostępne wraz z klipem

Jeśli jesteście stałymi bywalcami naszego portalu, a mam nadzieję, że tak, to zapewne równie mocno, jak i ja, wyczekiwaliście tego teledysku. Alexz Johnson w naszej rozmowie – którą możesz przeczytać tutaj – zdradziła, że to właśnie ten utwór w pewien sposób ją definiuję i pozwala słuchaczowi wejść w jej świat. Miała co do tego stuprocentową rację. Gdy do wspomniany utwór otrzymał także obrazek w postaci teledysku, to wszystko nabrało jeszcze większego sensu i zrozumienia. Zapraszam Was więc serdecznie do obejrzenia “Ain’t That Way”, który zabierze was wprost do świata Alexz Johnson.

Lewis Capaldi doczekał się dokumentu

Lewis Capaldi, czyli jeden z najciekawszych debiutantów ostatnich lat, doczekał się własnego dokumentu i to w partnerstwie ze światowym gigantem – mowa oczywiście o Netflixie. Już w kwietniu nastąpi jego premiera. Co tak naprawdę uda nam się zobaczyć w tym materiale? Czy uda nam się dowiedzieć kim tak naprawdę jest Lewis Capaldi także poza sceną? O tym przekonamy się już wkrótce.