Newsroom

#52 Muzyczny Alarm: Kwiecień 2023

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

Kwiecień pachnie… świeżo. Myślę, że to najlepsze określenie na nadchodzący miesiąc, przede wszystkim dlatego, że właśnie wtedy ukażą się płyty artystów, którzy wpisują się w definicję serwowania świeżości, a dodatkowo – w końcu ruszają trasy koncertowe oraz festiwale! Wiosno, bardzo się cieszymy, że jesteś. Tymczasem – sprawdźcie, jakie wydawnictwa przyniesie nam kwiecień.

Jessie Ware – „That! Feels! Good!”

Data premiery: 28.04.2023 r

Jessie Ware zapowiada swój piąty album, „That! Feels! Good!”, który ukaże się już 28 kwietnia nakładem EMI. Płyta jest następcą wydanego w 2020 roku albumu „What’s Your Pleasure”, który według wielu krytyków był jej najważniejszym dziełem, potwierdzają to liczne nominacje do nagród. Album osiągnął 3. miejsce na brytyjskich listach przebojów. Zawierał takie hitowe single jak „Save A Kiss”, „Spotlight” czy „Remember Where You Are”. Jessie Ware po raz pierwszy zaprezentowała premierowy utwór z nowej płyty na festiwalu Glastonbury 2022, wykonując „Free Yourself”. Fani w Polsce również mieli okazję usłyszeć ten utwór na żywo podczas wrześniowego koncertu w Warszawie. Drugą zapowiedzią jest „Pearls”. Według artystki ten utwór ma zachęcić do tańca i jest inspirowany takimi artystkami jak Donna Summer, Evelyn Champagne King, Teena Marie i Chaka Khan. Magazyn Pitchfork, umieścił ten album na listę 34 najbardziej oczekiwanych płyt 2023 roku. Jedno jest pewne – Jessie znowu zaprosi nas wszystkich na taneczny parkiet. Z niecierpliwością czekamy na całość i być może kolejny występ w Polsce!

Premierę płyty poleca: Michał Dąbrowski


Tutaj możesz zamówić album Jessie Ware w przedsprzedaży

Pola Rise – “Hikikmori”

Data Premiery: 12.04.2023 r

Jeśli ktoś wciąż uważa, że nie mamy w Polsce artystów na miarę Beyoncé, czy Lady Gagi, to zdecydowanie nie poznał Poli Rise. Artystka po swoim ciepło przyjętym debiucie z albumem “Anywhere But Here” powraca z jego następcą, którego zaserwuje nam w zupełnie innym wydaniu. “Hikikmori” to nie tylko płyta, ale również książka oraz seria teledysków. To projekt niebywale przemyślany, który na samą myśl wywołuje dreszcze. Cała otoczka wokół tego wydawnictwa pobudza ciekawość i nasuwa myśl: Czy Pola Rise planuje przebić tą płytą swój debiut? Na ten moment wszystko wskazuje na to, że zapowiada się obiecująco!

Premierę płyty poleca: Sara Migaj


Tutaj możesz zamówić płytę w przedsprzedaży

Vito Bambino – “Pracownia”

Data premiery: 28.04.2023 r

Vito Bambino w ostatnich latach ukazał się szerszej publiczności, między innymi poprzez dwukrotny udział w Męskim Graniu. Artysta jest też znany jako wokalista zespołu Bitamina, gdzie ma wielu bardzo oddanych fanów. Jeżeli chodzi o solową ścieżkę muzyka, to jego ostatnia płyta ukazała się w 2020 roku. Po “Poczekalni” przyszła pora na “Pracownie”, na której między innymi znajdzie się numer “Etna”, który mnie zachwycił od pierwszego przesłuchania. To jest Vito, którego kocham słuchać najbardziej! W ostatni piątek wyszedł też nowy singiel “Mustang”, gdzie gościnnie pojawia się sanah! Jaki będzie cały album? Tego dowiemy się już pod koniec kwietnia, a dokładnie 28. Muszę przyznać, że ja jestem bardzo podekscytowana tę premierą i jesienną trasą koncertową, którą Vito już ogłosił!

Daria ze Śląska – “Tu była”

Data premiery: 21.04.2023 r

Daria ze Śląska w zeszłym roku weszła z przytupem na polską scenę muzyczną. Jej pierwszy singiel “Falstart albo faul” ma już prawie milion wyświetleń, a u mnie był trzecim najczęściej słuchanym utworem w 2022 roku, mimo że został wydany już w jego drugiej połowie. Jak na razie artystka wydała jeszcze trzy utwory: “Dziewczyna z tatuażem”, “Chinatown” i “Trója z chemii- Live”. Do tej ostatniej pozycji wracam najczęściej, bo po pierwsze uwielbiam wszelkie wersje live, a po drugie występy Darii są niesamowicie intrygujące i czarujące. Kilka dni temu artystka ogłosiła, że jej debiutancki album ukaże się już za miesiąc, bo 21 kwietnia. Jednak to nie koniec niespodzianek, bo dla bardziej niecierpliwych fanów, odbędzie się przedpremierowy odsłuch albumu online. Dlatego jeśli tak jak ja nie możecie się doczekać płyty, to w niedzielę 26 marca o 20 wpadajcie na kanał Darii na YouTube!

Premierę płyt poleca: Karolina Szumlak