Newsroom

#38 Muzyczny Alarm: Listopad 2021

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

Jakimi dźwiękami otulimy się tej jesieni? Wygląda na to, że będzie ich sporo. Jesteśmy ogromnie ciekawi powrotu Natalii Szroeder z nowym materiałem, który swoją drogą wyznacza pewien nowy etap w jej karierze, i to samo tyczy się Adele. Cieszy nas także, że nie zabraknie w głośnikach kojącego głosu James Arthura, czy pazura Organka. Wisienką na torcie są również nowości od Krzysztofa Zalewskiego oraz Little Mix.

Natalia Szroeder – „Pogłos”

Data premiery: 05.11.2021 r

Mam nieodparte wrażenie, że album pt. „Pogłos” będzie zupełnie nowym etapem w karierze Natalii Szroeder. Pamiętam, jak bardzo zachwycił mnie jej duet z Vito Bambino i od tamtego momentu staram się uważniej śledzić jej muzyczne poczynania. Z kolei pierwszym singlem zapowiadającym nowości był „Powinnam?”, który, jak sama przyznaje, jest podsumowaniem ostatnich lat twórczości. Z piosenki można wywnioskować, że autorka znalazła się w tym miejscu kariery, w którym nie musi już myśleć, czy to spodoba się odbiorcom albo czy dostosuje się potrzeb rynkowych. Moim zdaniem, wręcz przewrotnie, ten autentyczny przekaz trafi do jeszcze szerszego grona słuchaczy. Do tej pory ukazały się cztery utwory zapowiadające płytę – „Powinnam?”, „Para”, „1-2 X” oraz „Przypływy” wykonane w duecie z Ralphem Kaminskim. Album ukaże się w sprzedaży już 5 listopada! Warto także wspomnieć, że wersja limitowana będzie zawierała kasetę magnetofonową. 


Wesprzyj twórczość Natalii Szroeder i zamów album “Pogłos”


Krzysztof Zalewski MTV Unplugged

Data premiery: 23.11.2021 r

Krzysztof Zalewski jest jednym z najbardziej uznanych polskich wokalistów młodego pokolenia, zatem nic dziwnego, że został zaproszony do kultowego formatu MTV Unplugged. Pod tym szyldem ukazały się występy największych międzynarodowych artystów, jak chociażby Nirvany. Zarejestrowano także wiele występów polskich twórców – ostatnimi czasy ukazały się koncerty Brodki i Natalii Przybysz. Tym razem Krzysztof Zalewski miał okazję zagrać ten kultowy koncert akustyczny, podczas którego wykonał utwory z najnowszej płyty pt. „Zabawa”, ale także te nieco starsze z płyt „Zelig”, „Złoto” oraz „Zalewski Śpiewa Niemena”. Warto wspomnieć, że podczas koncertu wystąpili goście specjalni – Natalia i Paulina Przybysz, Justyna Święs i Kuba Karaś z The Dumplings, a także Miłosz Pękala. Jako zapowiedź płyty ukazał się nowy utwór pt. „Ptaki”. Premiera albumu już 23 listopada.


Wesprzyj twórczość Krzysztofa Zalewskiego i zamów album “MTV Unplugged”Premiery płyt poleca: Martyna Adamowska

Organek – “Na razie stoję, na razie patrzę”

Data premiery: 05.11.2021 r

Dla Organka 2021 rok jest bardzo urodzajny. W tym roku artysta wydał już album “Ocali nas miłość”, natomiast 5-go listopada będziemy mogli usłyszeć zupełnie nowy krążek artysty. “Na razie stoję, na razie patrzę” ma być płytą nowych czasów. Wiemy, że będzie to muzyczna mieszanka rock’n’rolla, electro i post panka. Do tej pory mogliśmy usłyszeć singiel POGO, Walcz i utwór o tajemniczej nazwie Doppelgänger. Pierwszy z wymienionych tytułów został wydany już w 2020 roku. Ciężko przejść obok niego obojętnie, zarówno ze względu na muzykę, jak i na tekst. Za to najświeższy singiel kryje za swoim tytułem bardzo ciekawy sens. Tomasz Organek tak tłumaczy jego znaczenie: “Doppelgänger to zły brat, którego nosimy w sobie, ciemna strona naszej osobowości(…)“. Organek to artysta, który nie boi się poruszać ciężkich, często kontrowersyjnych tematów, dobrze to słychać na wszystkich wydanych do tej pory singlach. Po ich odsłuchaniu spodziewam się bardzo wartościowej płyty.


Wesprzyj twórczość Organka i zamów album “Na razie stoję, na razie patrzę”Premierę płyty poleca: Karolina Szumlak

James Arthur – “It’ll All Make Sense In The End”

Data premiery: 05.11.2021 r

James Arthur postanowił rozczulić nas swoim głosem ponownie i tym sposobem w środku klimatycznej jesieni wyda swój czwarty długogrający krążek “It’ll All Make Sense In The End”. Wydawnictwo było do tej pory promowane chwytającym za serce “Medicine”, bardzo prywatnym “Emily” oraz także wpisującym się w panujący sezon “September” i najnowszym wołającym o pomoc “SOS”. Artysta zawsze tworzył utwory bardzo głębokie, z którymi łatwo utożsamić się słuchaczowi. Mimo wszystko mam wrażenie, że ten album będzie niczym jego pamiętnik, ponieważ zaprezentowane do tej pory single pokazują ciężkie uczucia, których wyśpiewanie zapewne nie przyszło Jamesowi łatwo. Ciekawi mnie więc, co jeszcze znajdziemy na tym albumie i jaką kolejną odsłonę artysty poznamy. Będzie to doskonały album do słuchania podczas jesiennych spacerów, czy w trakcie podziwiania pierwszych płatków śniegu.


Wesprzyj twórczość Jamesa Arthura i zamów album “It’ll All Make Sense In The End”


Little Mix – “Between Us”

Data premiery: 12.11.2021 r

Czy uwierzycie, jeśli powiem Wam, że Little Mix świętuje swoje 10-lecie? Dobrze czytacie. Zespół istnieje już od ponad dekady i właśnie z tej okazji w najbliższym miesiącu ukaże się ich nowa płyta “Between Us”. Album to zbiór największych hitów dziewczyn, ale na szczęście słuchacze otrzymają także wisienkę na torcie… albo i pięć. Wydawnictwo zostało uzupełnione kilkoma zupełnie nowymi utworami. Warto też zwrócić uwagę na przepiękną, niezwykle naturalną okładkę albumu, która podkreśla niesamowitą więź pomiędzy dziewczynami. Zwieńczenie pewnego etapu w karierze za pomocą nowej płyty, to coś naprawdę wyjątkowego. Odpalając właśnie ten krążek fani będą mieli okazję wybrać się w muzyczną podróż z Little Mix po wszystkich latach, które są na scenie. Ciekawym doświadczeniem będzie dotarcie do najnowszych utworów i ich ocena pod względem zebranego dorobku. Z niecierpliwością czekam na premierę!


Wesprzyj twórczość Little Mix i zamów album “Between Us”Premiery płyt poleca: Sara Migaj

Adele – “30”

Data premiery: 19.11.2021 r

Po 6 latach muzycznej ciszy brytyjska wokalista Adele powraca z albumem “30”, zapowiedzianym przez singiel “Easy On Me”. Czwarte wydawnictwo w karierze artystki to kontynuacja “25” z 2015 roku oraz, jak zapowiada sama Adele, najbardziej osobisty album w jej karierze. W “30” zawrzeć mają się wszystkie emocje artystki związane z separacją, rozwodem, rolą matki i odkrywaniu trudnej prawdy o sobie samej. Album, któremu sama twórczyni nadała miano swojego nieodłącznego towarzysza i przyjaciela, ukaże się 19 listopada 2021 roku.


Wesprzyj twórczość Adele i zamów album “30”Premierę płyty poleca: Martyna Nowak