Newsroom

Moje Ulubione Płyty: AniKa Dąbrowska

Fot. Malwina Sulima

Fot. Malwina Sulima

AniKa Dąbrowska, zwyciężczyni drugiej edycji polskiego talent show The Voice Kids, już w najbliższy piątek wydaje swój drugi album “Póki Co”. Mimo tego, że jest to już jej druga muzyczna odsłona, to właśnie dzięki niej będziemy w stanie bliżej poznać artystkę. Niech nie zwiedzie Was jej młody wiek – to właśnie AniKa jest autorką każdego z utworów z nadchodzącego albumu. Płyta “Póki Co” to muzyczna paleta uczuć i emocji, z którymi słuchacz jest w stanie się utożsamić.

Jeśli zastanawiasz się, jakie inspiracje kryją się za weną artystyczną AniKi, to dziś zaspokoimy Twoja ciekawość. Przeczytaj, które płyty artystka określa jako swoje ulubione wydawnictwa.

„The Way It Feels” – Maddie & Tae  

To niezwykły album, wydany w kwietniu 2020 roku. Utrzymany w cudownym klimacie brzmień country: modern country rock. Maddie & Tae to amerykański duet założony przez dwie piosenkarki, gitarzystki i autorki tekstów: Madison Marlow i Taylor Dye. To muzyka, którą lubię i która inspiruje mnie codziennie. Dosłownie nie ma dnia, by piosenki z powyższego albumu nie towarzyszyły mi w działaniach. Piękne wokale i brzmienie rockowe muzyki country napełnia każdy mój dzień radością.

„Justice” – Justin Bieber 

Justin jest jednym z moich ulubionych wykonawców. Moim marzeniem jest być na jego koncercie. Płyta „Justice” jest szóstym z kolei albumem studyjnym tego wykonawcy. Wydany został w marcu bieżącego roku i zawiera w sobie coś niezwykłego. Powstawał w czasie rozwijającej się pandemii, cierpienia, izolacji i samotności. Jak mówi sam artysta: „Cierpienie, niesprawiedliwość i ból mogą sprawić, że ludzie mogą poczuć się bezsilni. Muzyka to świetny sposób, by przypomnieć sobie, że nie jesteśmy sami na świecie. Dzięki muzyce możemy odnaleźć porozumienie z innymi”. Cały album jest pełen emocji, a w połączeniu z przepięknym brzmieniem wokalu Justina Biebera tworzy niezwykły świat muzyki, w którym można się zakochać.

„Tell Me You Love Me” – Demi Lovato

Jeżeli chcemy wejść w świat prawdziwej harmonii muzyki – to album „Tell Me You Love Me” jest godny polecenia. Niezwykle uzdolniona, obdarzona niesamowitą skalą i barwą wokalu Demi Lovato wprowadza mnie w stan rozmarzenia. Po raz kolejny artystka udowodnia, że ma świetny głos. Świetna płyta, której można słuchać bez przerwy.

 „Always in Between” – Jess Glynne

Jakiś czas temu zaczęłam słuchać brytyjskiej piosenkarki Jess Glynne. Kiedy natrafiłam na jej album z 2018 roku, wzbudził we mnie ciekawość. To bardzo ciekawa płyta. Jess to wspaniała piosenkarka, której wokal potrafi niesamowicie podnieść na duchu i zagwarantować dobrą zabawę. „Always in Between” stoi na bardzo wysokim poziomie i przyjemnie się go słucha.

„Sour” – Olivia Rodrigo

Ta dziewczyna ma w sobie prawdziwą moc. Olivia Rodrigo nie ma obecnie sobie równych na listach przebojów. Jej debiutancki singiel „drivers license” to prawdziwa muzyczna sensacja. Olivia to praktycznie moja rówieśniczka. To dlatego pewnie tak bardzo jej utwory przypadły mi do gustu. Debiutancki album „Sour” to utwory z muzyką inspirowaną delikatnie latami 90. – tymi, gdzie ważny bardzo jest przekazywany tekst. Warto zatem wsłuchać się w teksty poszczególnych piosenek i zaczerpnąć nasuwającej się refleksji nad naszym życiem.


Kliknij tutaj i zamów album “Póki Co”