Newsroom

5 sposobów na to jak wesprzeć artystów i #ZostaćwDomu

Branża muzyczna przeżywa obecnie jeden z najgorszych momentów. Obecna sytuacja zatrzymała całą, niezwykle ogromną machinę. Produkcja płyt w tym momencie jest niesamowicie trudna, przez co niektórzy zdecydowali się na przesunięcie zapowiedzianych wcześniej premier. Co więcej, zagraniczni muzycy mają problem, by dostarczyć swoje albumy do fanów spoza kraju – dotknęło to m.in. Dua Lipę. Oczywiście to nie jedyny problem – kolejnym są koncerty, odwołane bądź te przesunięte na… niewiadomo kiedy. Wszyscy liczą, że niebawem to się skończy, ale nikt z nas nie zna konkretnej daty. Wykorzystajmy więc ten czas, by wspólnymi siłami wesprzeć artystów oraz całą branżę muzyczną, bo jesteśmy w stanie to zrobić i #ZostaćwDomu.

1. Kupuj płyty

Muzykę możesz kupować nie wychodząc z domu! Co prawda jej dostępność może być mniejsza z wcześniej opisanych powodów, ale to idealny moment na to, by nadrobić zaległości. Chciałeś kupić jakaś płytę, ale nie było okazji? Świetnie – zrób to teraz! Kupując jedną płytę wspierasz conajmniej trzy podmioty: sklep, artystę oraz wytwórnię. Twój niewielki wkład, ma ogromny wpływ na przemysł muzyczny – zwłaszcza w tym momencie.

2. Słuchaj muzyki z legalnych źródeł

Piracenie już od dawna przeszło do lamusa, ale jednak wciąż pozostali śmiałkowie, którzy pomimo szerokiego dostępu do muzyki próbują pozyskać ją innymi sposobami. Nie rób tego. Branża muzyczna potrzebuje Cie teraz bardziej niż kiedykolwiek. Przerzuć się na legalne streamingi i ciesz się dostępem do ogromnego katalogu albumów w jednym miejscu. Każdy Twój odsłuch do dodatkowy grosz dla artysty, a co więcej dołączasz do oficjalnych słuchaczy, statystyk czy badań, które wpływają na rynek muzyczny. To naprawdę robi różnicę!

3. Kupuj bilety na nieodwołane koncerty / Nie oddawaj biletów na przełożony koncert

Jeśli koncert Twojego idola nie został odwołany lecz przełożony – ciesz się! Twój zachowany bilet ma ogromne znaczenie zarówno dla artysty jak i dla agencji koncertowej. Mnóstwo wydarzeń zostało odwołanych, co oznacza, że minie sporo czasu zanim firmy zajmujące się organizacją live show staną na nogi. Nie przyczyniaj się do tego, by było jeszcze gorzej. Dodatkowo, jeśli chcesz pomóc to możesz kupić bilet na jeden z zaplanowanych koncertów! To ogromne wsparcie, które możesz okazać w tym czasie. Twój jeden bilet to dodatkowa szansa dla agencji na utrzymanie się w tym ciężkim czasie.

4. Bierz udział w koncertach online

Artyści na wszelakie sposoby starają się utrzymać dobry kontakt z fanami. Jednym z nich są koncert online! Jest to świetna okazja na to, by pomimo izolacji spędzić miło czas przy muzyce na żywo. Co więcej, artyści chętnie wchodzą w interakcje z fanami poprzez uruchomione czaty sprawiając, że te koncerty są jeszcze bardziej wyjątkowe. Twoja obecność tutaj to przede wszystkim wsparcie mentalne dla artysty – jak i dla Ciebie. Nie musisz rezygnować z koncertów – przenieś je do świata online!

5. Obserwuj swoich idoli na kanałach Social Media

Niemal każdy artysta posiada swoje konto na Twitterze, Facebooku oraz Instagramie. Te platformy pozwolą Ci utrzymać stały kontakt z idolem, obserwować co się u niego dzieje, czy nawet chwilę wspólnie porozmawiać. Muzycy często organizują live chaty, gdzie odpowiadają na wszelkie pytania oraz zapraszają do swojego bardziej prywatnego świata. Zaobserwuj swojego ulubionego muzyka i sprawdzaj, co się u niego dzieję – dołączaj do organizowanych przez niego akcji i okaż mu wsparcie. Jesteśmy w tym razem!