Newsroom

#39 Muzyczny Alarm: Grudzień 2021

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

To już ostatni Muzyczny Alarm z zapowiedziami premiery płyt, ktore zostaną wydane tuż przed końcem 2021 roku. Zrobiło się nostalgicznie, prawda? Sprawdźcie, jacy artyści postnowili jeszcze zawalczyć o miano najlepszej płyty tego roku. Patrząc na nazwiska – na pewno będzie o nich głośno!

Dziarma – “Dziarma”

Data premiery: 10.12.2021 r

Dziewięć miesięcy temu nawinęła: „Nie zobaczysz moich łez /Nie zobaczysz łez”, zapowiadając tym samym pierwsze LP w swojej karierze. Już wtedy rozbudziła apetyt na więcej. Dzisiaj premiera albumu jest na wyciągnięcie ręki. Agata powraca w wielkim stylu z pełnogrającą płytą „DZIARMA”. Nowe wydawnictwo to zapis drogi do zrozumienia siebie w roli artystki i kobiety, rozwinięcia skrzydeł i świadectwo niezłomności artystki. Jak sama pisze: „Wrażliwa twardzielka to każda z Nas. Najważniejsze, by żyć w zgodzie ze sobą, słuchać siebie i walczyć o swoje marzenia…”. DZIARMA z dumą zaprezentuje nowy materiał 10 grudnia bieżącego roku. Wydawnictwo, promowane singlami „Czarny Bez”, „Drzazga” i „Bomby”, ukaże się nakładem labelu 2020. Na trackliście czeka nas dziesięć utworów w tym gościnne występy Kizo, Szpaka, Hodaka i Haiyti.


Wesprzyj twórczość Dziarmy i zamów album


Premierę płyty poleca: Martyna Nowak

Dawid Podsiadło – “Leśna Muzyka”

Data premiery: 03.12.2021 r

Byliście na koncercie trasy „Leśna Muzyka”? Jeśli nie to jeszcze nic straconego, a jeśli byliście, to czekają Was dodatkowe niespodzianki. Dawid Podsiadło wydaje swój pierwszy koncertowy album, który do regularnej sprzedaży trafi dosłownie za kilka dni – w najbliższy piątek, 3 grudnia. Jednak osoby, które zachowały bilety na koncerty zarówno „Leśnej Muzyki”, jak i te, które dopiero będą na stadionach, miały szansę zamówić limitowaną wersję płyty. Dlaczego będzie wyjątkowa? Znajdą się na niej trzy dodatkowe utwory! Co więcej, pierwsze 1000 zamówionych egzemplarzy zostaną podpisane przez autora. Warto też zaznaczyć, że scenografia podczas koncertów była wykonana z pozbieranych plastikowych śmieci, a płyta również zostanie wydana w duchu ekologicznym – opakowanie będzie wykonane w 96% z materiałów pochodzących z recyclingu. Dodatkowo zysk ze sprzedaży wspomoże fundację „Las na Zawsze” – każde 100 sprzedanych egzemplarzy przełoży się na posadzenie drzew na powierzchni 50 m2.


Wesprzyj twórczość Dawida Podsiadło i zamów album “Leśna Muzyka”


Premierę płyty poleca: Martyna Adamowska

Męskie Granie Orkiestra 2021

Data premiery: 03.12.2021 r

Męskie Granie od lat cieszy się ogromną popularnością. W tym roku ponownie skład orkiestry był znakomity, co sprawiło, że bilety na koncerty wyprzedały się w kilka minut. “I Ciebie też, bardzo!” w wykonaniu tegorocznego składu, czyli Darii Zawiałow, Dawida Podsiadły i Vito Bambino było hitem tegorocznych wakacji. Kilka dni temu światło dzienne ujrzał nowy singiel zapowiadający album – “Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości”. Na koncertach ten utwór był zdecydowanie jednym z najbardziej wzruszających momentów. Płyta, która swoją premierę będzie miała już 3 grudnia, składa się z dwóch krążków. Na pierwszym oprócz “I Ciebie też, bardzo!” znajdzie się 12 różnorodnych coverów. Podczas serii koncertów wykonane zostały aranżacje między innymi takich utworów, jak “Mieć czy być”, “Psalm stojących w kolejce”, czy “Załoga G”. Na drugiej płycie pojawią się nagrania artystów, którzy w tym roku także brali udział w festiwalu, jednak nie byli w składzie głównej orkiestry. Będziemy mieli możliwość posłuchać utworów w wersji live także od takich osób, jak: Ralph Kaminski, Natalia Przybysz i Katarzyna Nosowska. W tym roku płyta jest dostępna w kilku wariantach, oprócz standardowej wersji można zakupić limitowany box z dodatkami lub kolorowe winyle.


Wesprzyj Męskie Granie i zamów album


Premierę płyty poleca: Karolina Szumlak

LP – “Churches”

Data premiery: 03.12.2021 r

LP już w najbliższy piątek pokaże światu swoje szóste studyjne muzyczne dziecko. Artystka podkresla, że jest to wydawnictw wyjątkowe, ponieważ powstawało w ciężkim dla całej ludzkości czasie, czyli w trakcie globalnej pandemii. Jak to LP ma w zwyczaju, na krążku nie zabraknie utworów o miłości – tych, które wprawią słuchacza o motylki w brzuchu, jak i tych, po których będzie trzeba otrzeć łzy. “Churches” było do tej pory promowane takimi singlami, jak: “The One That You Love, “How Low Can You Go”, “One Last Time” oraz “Goodbye”.


Wesprzyj twórczość LP i zamów album “Churches”


Premierę płyty poleca: Sara Migaj