Newsroom

#67 Muzyczny Alarm: lipiec 2024

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

Jeśli liczyliście na to, że wakacje zaserwują Wam muzyczną przerwę, to byliście w dużym błędzie. Lipiec jest nasycony bardzo ciekawymi premierami, które z pewnością zostaną z nami na wiele miesięcy. Wszystkie nadchodzące albumy są tak zróżnicowane, że bez wątpliwości zostanie zaspokojone każde muzyczne podniebienie. Siadajcie wygodnie i sprawdzajcie, na które płyty najbardziej czeka nasza redakcja.

OneRepublic – “Artificial Paradise

Data premiery: 12.07.2024 r

OneRepublic 12 lipca Nadchodzący album “Artificial Paradise” będzie już szóstym studyjnym wydawnictwem OneRepublic. Na płycie znajdą się takie hity jak “I Ain’t Worried” oraz “I Don’t Wanna Wait”, który powstał we współpracy z Davidem Guettą. Uwagę przyciąga nie tylko muzyka, ale także oprawa wizualna. Okładka albumu to bogaty kolaż, składający się z licznych elementów, z których każdy z pewnością ma swoje odzwierciedlenie w utworach na płycie. O zbliżającym wydawnictwie wypowiedział się wokalista zespołu – Ryan Tedder: „Artificial Paradise” technicznie zaczęło się od piosenki „West Coast”, którą zaczęliśmy pisać w pokoju hotelowym w Nowym Orleanie w 2016 roku. Ta piosenka doprowadziła do serii innych w ciągu ostatnich ośmiu lat, które nie do końca miały sens, ale nadal zbieraliśmy piosenki i pisaliśmy. W różnych pokojach hotelowych i studiach rozsianych po całym świecie”.

Premierę poleca: Karolina Szumlak

Cigarettes After Sex – “X’s”

Data premiery: 12.07.2024 r

Cigarettes After Sex to ikoniczny zespół dla dream i ambient-popowej sceny.

Ich muzykę zna każdy – począwszy od tego, kto był szczęśliwie zakochany, przez tego, kto leczył serce po nieudanym związku, kończąc na tym, kto na miłość nadal czeka. Ich muzyka jest jak plaster dla duszy: koi i utula emocje.

Na przestrzeni lat muzycy wypracowali charakterystyczne brzmienie, które porwało serca słuchaczy na całym świecie. Po pięciu latach Cigarettes After Sex wracają z nowym wydawnictwem. Trzeci album zatytułowany „X’s” ukaże się 12 lipca nakładem wytwórni Partisan Records. Wydawnictwo promują single „Tejano Blue”, „Dark Vacay” oraz „Baby Blue Movie” utrzymane w stylu znamiennym dla zespołu. To ponadczasowe, zmysłowe, nostalgiczne i wolno ciągnące się piosenki miłosne.

Według Grega Gonzaleza frontmana zespołu i producenta, trzeci album wydaje się być „brutalny”, bo najbardziej osobisty. Dzieli się na nim ze słuchaczami przeżyciami, które towarzyszyły mu po zakończeniu czteroletniego związku. Jak twierdzi, tylko wyśpiewanie emocji pozwala rozliczyć się z przeszłością. Gonzalez nie chce jej wymazywać tak, jak główny bohater filmu Eternal Sunshine of the Spotless Mind, a dogłębnie ją przeżyć.

Jeśli chcielibyście usłyszeć Cigarettes After Sex na żywo, będziecie mieli okazję. Zespół wystąpi 5 lipca na warszawskim Torwarze.

Premierę poleca: Julia Staręga

Brodka – “Wawa”

Data premiery: 26.07.2024 r

Po dużym sukcesie jednego z moich ulubionych albumów Brodki „Sadza” wokalistka powraca do nas z krążkiem zatytułowanym „WAWA”. Ten wspaniale zapowiadający się projekt to efekt współpracy artystki z Muzeum Powstania Warszawskiego. Jak mówi sama Brodka, jej 20 rocznica przeprowadzki do stolicy zbiegła się z 80 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Z pomocą tej płyty artystka chce oddać hołd powstańcom i opowiedzieć o trudnej historii tego pięknego miasta. Krążek promuje singiel „Moja Droga”, a premiera albumu zaplanowana jest na 26 lipca. Ważnym aspektem całego projektu jest również okładka płyty, na której widnieje jeden z najpopularniejszych symboli miasta, czyli warszawska syrenka. Jak mówi wokalistka, syrenki darzy ogromną miłością, a te warszawskie, których jest w mieście ponad 100, są dla niej symbolem kobieta dzielnie broniących stolicy. Album będzie wzruszającą opowieścią o tragicznej historii Warszawy. Bardzo czekam na to, żeby móc usłyszeć ją w interpretacji Moniki. Jestem przekonana, że będzie to piękna płyta. Czekacie? 

Premierę poleca: Oliwia Nowak

Kasabian – “Happenings”

Data premiery: 05.07.2024 r

Kasabian to brytyjski zespół rockowy, który powstał 27 lat temu w Leicester. Grupa słynie ze swojego charakterystycznego brzmienia, łączącego indie rocka z muzyką elektroniczną. Takie przeboje jak „Club Foot”, „Fire” czy „Underdog” podbijały listy przebojów w ubiegłych latach. Tym razem Kasabian zapowiada swój ósmy album studyjny „Happenings”, który ukaże się w piątek 5 lipca 2024 roku.  Nadchodząca płyta Kasabian, to aż 10 premierowych utworów, z których cztery już poznaliśmy. Pierwszy z nich został wypuszczony w świat już w 2023 roku (“Algorithms”). Trzy kolejne single poznaliśmy w bieżącym roku. „Call” „Coming Back to Me Good” oraz najnowszy „Darkest Lullaby”.  Kasabian postawili sobie ograniczenia: niemal żaden utwór nie trwa dłużej niż trzy i pół minuty, a cała płyta, licząca 26 minut, jest tylko minutę krótsza od legendarnego debiutu Ramones. Kasabian tworzą: Serge Pizzorno, basista Chris Edwards, perkusista Ian Matthews i gitarzysta Tim Carter.

Premierę poleca: Michał Dąbrowski

Cassadee Pope – “Hereditary”

Data premiery: 12.07.2024 r

Po swojej pop erze, którą nie do końca pokochali słuchacze, Cassadee Pope wraca na stare śmieci i zapowiada album “Hereditary” w pop-punkowym klimacie. Artystka rozpoczęła swoją karierę jako liderka punkowego zespołu Hey Monday, następni wzięła udział w programie The Voice, który wygrała. Dziś po wielu latach ciszy pokazuje co tak naprawdę w jej duszy gra. Singiel “I Died” doskonale obrazuje, czego możemy spodziewać się po nadchodzących krążku – gitarowe brzmienie nadchodzi! Przyznam, że czekam na ten powrót z wypiekami na twarzy i cieszę się, że nastąpiła przerwa w jej romansie z muzyką country.

Glass Animals – “I Love you so fu***ing much”

Data premiery: 17.07.2024 r

Czwarty studyjny krążek Glass Animals nadchodzi. Oprócz nowości muzycznych grupa nie osiadła na laurach i ogłosiła światową trasę koncertową, która liczy aż 44 przystanki. W rozpisce nie zabrakło Polski – Glass Animals wystąpią 19 października w EXPO XXI w Warszawie. “I love you so fu***cking much” będzie albumem o kryzysie egzystencjalnym i procesie stawania się gwiazdą światowego formatu.

“Życie potrafi zmieniać się dynamicznie i w dramatycznych okolicznościach. Czasami nie jesteś w stanie dotrzymać kroku tym zmianom na poziomie osobistym, przez co z czasem zaczynasz czuć się jak widz. Potem jesteś gdzieś zapraszany i oczekuje się od ciebie, że będziesz określonym typem osoby. Pogubiłem się w tym. Zdezorientowało mnie to do tego stopnia, że nie wiedziałem, kim jestem i czy to, co mnie otacza, jest prawdziwe “– wyjaśnia lider Glass Animals.

Adam Lambert – “Afters” EP

Data premiery: 17.07.2024 r

Po wielu projektach, w których Adam Lambert nie do końca mógł siebie wyrazić, artysta powraca z EP-ką “Afters”, która ma zawierać kilka utworów do spocenia się przy szalonym tańcu, pozostawienia wszelkiego wstydu daleko za sobą i przede wszystkim do połączenia się z muzyką. Wszystko wskazuje na to, że niebawem doczekamy się nowej muzyki, na którą wielu z nas czekało. Jedyna bolączka to fakt, że będzie to mini-album. Czekamy na więcej!

Premiery płyt poleca: Sara Migaj

Inne premiery:

  • Enter Shikari – “Dancing on the frontline” – 05.07.2024 r
  • Cat Burns – “Early twenties” – 12.07.2024 r
  • Ashton Irwin – “Blood on the drums” – 17.07.2024 r
  • Ice Spice – “Y2K” – 26.07.2024 r