Newsroom

#48 Muzyczna Ściąga: 09-14.08

Fot. Materiały prasowe

Czas podsumować ubiegły tydzień! Mamy dla Was kilka newsów – tym razem z polskiego rynku muzycznego. Nie da się ukryć, że najbardziej zaskoczyli Bass Astral x Igo, informując o zakończeniu swojej działalności. Jest jednak też trochę dobrych wieści, a o tym dowiecie się w „Muzycznej Ściądze”!

Bass Astral x Igo kończą działalność nową płytą i pożegnalną trasą

W ostatnich dniach niewątpliwie najbardziej zaskoczyli Bass Astral x Igo. Dla fanów duetu były to niekoniecznie dobre informacje, ponieważ ogłosili koniec współpracy. Jednak zanim to nastąpi, zagrają pożegnalną trasę koncertową „Last Dance”, podczas której zagrają 11 występów. Szukajcie informacji o biletach w ich mediach społecznościowych! Na pewno warto wybrać się na taki koncert – miejcie na uwadze, że to ostatnia szansa, by zobaczyć ich na jednaj scenie jako duet. Zanim zakończą współpracę, ukaże się też długo wyczekiwana płyta – premiera 27 sierpnia!

Linia Nocna serwowała „Tosty” w warszawskim lokalu „Pałaszowanie”

Duet Linia Nocna nie tak dawno podzielił się nowym singlem, który co prawda ukazał się trochę wcześniej niż w tym tygodniu. Jednak w ubiegłą środę zorganizowali event, który miał na celu promocję nowej piosenki. Singiel jest zatytułowany „Tosty”, dlatego zaprosili swoich fanów na tytułową przekąskę. Akcja odbyła się w ubiegłą środę w warszawskim „Pałaszowaniu”. Nie da się ukryć, że to ciekawa forma promocji singla, a warto zaznaczyć, że to nie pierwsza okazja, przy której organizowali takie niespodzianki swoim fanom. Co więcej, cały dochód z kampanii przeznaczono na cele charytatywne – na Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

PAULA ROMA podpisała kontrakt z Warner Music Polska i zapowiada nowy album

PAULA ROMA niedawno wydała swoja debiutancką EPkę pt. „Cześć, tu PAULA ROMA”, dzięki której odniosła całkiem sporo sukcesów. Warto zaznaczyć, że nakład fizycznych nośników już się wyprzedał, co świadczy o naprawdę dużym zainteresowaniu fanów jak na debiutantkę. A okazuje się, że to dopiero początek! W ostatnich dniach artystka poinformowała o podpisaniu kontraktu płytowego z wytwórnią Warner Music Polska, co wiąże się z wydaniem kolejnej płyty. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Michał Bober wydał nowy singiel

Ostatnimi czasy ukazuje się coraz więcej muzycznych nowości od uczestników poprzedniej edycji programu The Voice of Poland. W tym tygodniu do serwisów streamingowych trafił pierwszy singiel Michała Bobera. Piosenka ukazała siępod tytułem „Bez Tchu”. Posłuchajcie!