Newsroom

#27 Muzyczna Ściąga: 07-14.11

Ubiegły tydzień był zdecydowanie jednym w najciekawszych listopadowych tygodni pod względem premier muzycznych. Wielu artystów wypuściło nowe single zapowiadające ich powroty wraz z ujawnieniem daty premiery ich nadchodzących wydawnictw. W przemyśle muzycznym pomimo niestety wciąż niepewnej przyszłości, na moment zrobiło się naprawdę przyjemnie i obiecująco. Sprawdźcie w naszej kolejnej odsłonie #MuzycznejŚciągi, czego warto posłuchać i na co warto czekać!

Zapnijcie pasy, bo The Pretty Reckless wraca do gry!

Od premiery ostatniego albumu The Pretty Reckless “Who You Selling For” minęły 4 lata. Ich czwarty studyjny krążek był zapowiadany już od jakiegoś czasu, jednak premiera była nieustannie przesuwana na później. Liderka grupy – Taylor Momsen – obiecywała, że album na pewno się ukaże i rzeczywiście w końcu poznaliśmy jego datę premiery, a także 3 zapowiadające go single. Krążek trafi w ręce słuchaczy już 12 lutego przyszłego roku, a utwory, które go zapowiadają to tytułowe “Death by Rock’n’roll”, “Broomsticks” oraz najnowsze “25”. Zachęcamy do zakupu albumu w oficjalnej przedsprzedaży na stronie zespołu.

Marta Bijan w nowej odsłonie

Jeśli do tej pory nie było Wam po drodze z muzyką Marty Bijan to utwór “szczelina” może zmienić wszystko. Wspomniany singiel to całkowicie inna odsłona artystki, która może pozytywnie zaskoczyć nawet najbardziej wybrednego słuchacza muzyki alternatywnej. Jeśli w takim stylu będzie nadchodzący album Marty, to zacieramy rączki i czekamy z wypiekami na twarzy na jego premierę! A jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z debiutancką płytą wokalistyki to gorąco do tego zachęcamy.

Perseidy Honoraty Skarbek

“Perseidy” to najnowsza propozycja od Honoraty Skarbek. Niezwykle taneczny utwór, który pomimo swojej pozytywnej melodii opowiada o zatracaniu się w swojej rzeczywistości oraz o szybkim uleganiu pokusom, jakie na codzień przynosi nam życie. Czyżby ten utwór zapowiadał następce albumu “Sunset”?

Pale Waves zapowiedzieli nowy album

Po swoim świetnym debiucie z albumem “My Mind Makes Noises” Pale Waves zapowiada kolejne, drugie w swojej karierze wydawnictwo prezentując singiel “Change”. Wspomniany krążek ukaże się już 12 lutego w przyszłym roku, ale można go zamawiać już teraz w oficjalnej przedsprzedaży. Złapcie koniecznie po swoją legalną kopię tego albumu!

Margaret nie widzi jutra

“No Future” to najnowszy singiel Margaret, który zapowiada jej nadchodzący album “Maggie Vision”. Niestety wraz z publikacją tej świeżynki, artystka ogłosiła, że jest zmuszona przesunąć premierę swojej nowej płyty na przyszły rok. Jest to oczywiście kolejna taka muzyczna informacja spowodowana pandemią. Jakiekolwiek przesunięcia są teraz niezależne od artystów – każdy z nich zmaga się obecnie z wieloma problemami związanymi z utrudnioną produkcją, czy brakiem możliwości promocji nowej muzyki w pełnym zakresie. Wierzymy, że przesunięcie premiery jest dobrym posunięciem i że nowy rok przyniesie nam więcej dobrych informacji! Wesprzyjcie Margaret i zamówcie jej nadchodzący album w oficjalnej przedsprzedaży.

Czym zaskakuje Billie Eilish tym razem?

Billie Eilish pomimo młodego wieku pokazała, że jest jedną z topowym artystek komercyjnych. Wokalistka nigdy nie szła za aktualnie panującymi trendami lecz zawsze wyznaczała własne i do dziś to kontynuuje. Każdy utwór Billie posiada charakterystyczny styl, który jesteśmy w stanie przypisać wyłącznie jej. Utwór “Therefore I Am” pokazał, że talent artystki to ocean nieodkrytych możliwości. Billie, czym jeszcze nas zaskoczysz? Wszystko wskazuje na to, że po genialnym debiucie, zdecydowanie za rogiem czai się więcej – czekamy!