Newsroom

#16 Muzyczny Alarm: Maj 2019

Wiosna to jeden z najbardziej ekscytujących sezonów w przemyśle muzycznym. To właśnie teraz muzycy wypuszczają single oraz płyty, które mogą stać się hitem nadchodzących wakacji. To, jak zareagujemy na dane premiery, zdecydowanie ma wpływ na to, czy będziemy do nich wracać w coraz to cieplejsze dni. Idąc tym tropem sporo artystów wybrało właśnie maj na wypuszczenie swoich nowości muzycznych. Sprawdźcie, na co najbardziej czeka nasza redakcja.

Lewis Capaldi

Premiera płyty “Divinely Uninspired To A Hellish Extent” – 17.05.2019 r

To jedno z największych objawień zeszłego roku. Jego kariera pędzi do przodu szybciej niż niejednego artysty, który obecnie ma na koncie 2 czy 3 płyty. Ten prosty chłopak ze Szkocji dopiero co wydaje swój debiutancki album. Jego fenomen rozpoczął się od piosenki “Bruises”, która jako pierwsza przekroczyła próg 100 milionów odtworzeń. Obecnie, ma na koncie dwie EPki – “Bloom” oraz “Breach”. Z tej drugiej pochodzi hit “Someone You Loved”, który ostatnio spędził 7 tygodni z rzędu na 1. miejscu listy UK Top 100! A prywatnie, poza sceną, to prześmieszny, szczery i bezpośredni człowiek o czarującej i głębokiej barwie głosu. Jeżeli macie smutny dzień, jego instastories na bank poprawią Wam humor. Jeśli jeszcze nie znacie, koniecznie posłuchajcie, naprawdę warto!


Kliknij tutaj i kup album “Divinely Uninspired to a Hellish Extent” z legalnego źródła Dominika Tarka

Sorry Boys

Premiera albumu “Miłość” – 10.05.2019 r

Sorry Boys dzielą się z fanami swoją “Miłością”. Będzie to nowy etap w ich karierze, ponieważ tym razem cały materiał został napisany po polsku. Autorką warstwy tekstowej jest Bela Komoszyńska, która jest znana z inspirujących, mocno poetyckich testów. Zmianą będzie także forma utworów – po bogatej artystycznie “Romie” zespół zapragnął sięgnąć po bardziej piosenkowe aranżacje. W jednym z utworów zaśpiewał gość specjalny, którym jest Kayah. Do współpracy zaproszono także kwartet smyczkowy pod przewodnictwem Magdy Laskowskiej. Do tej pory, ujawniono tylko jeden singiel zapowiadający nowości, a jest nim utwór pt. “Jesteś Pragnieniem”. Sądzę, że po takiej zapowiedzi wielu fanów jest spragnionych kolejnych miłosnych melodii, które niewątpliwie będą ciekawe zarówno pod względem muzycznym, ale też i merytorycznym. Premiera już wkrótce, płyta ma trafić do sprzedaży już 10 maja.


Kliknij tutaj i kup album “Miłość” z legalnego źródłaMartyna Adamowska

Sarsa

Premiera albumu “Zakryj” – 24.05.2019 r

Autorka  największych hitów na polskim rynku muzycznym idzie za ciosem i wydaje swój trzeci długogrający krążek “Zakryj”. Cały album powstał przy otoczce morskiej bryzy, a mianowicie w Gdyni, gdzie na ten czas Sarsa zamknęła się w studiu nagraniowym. Artystka wydając tę płytę chce dotrzeć także do osób, dla których muzyka nie do końca jest tematem jasnym. Wspólnie z Iwoną Cichosz, Sarsa pracowała nad tym, w jaki sposób przedstawić swoją twórczość osobom niesłyszącym. Wszystko wskazuje na to, że będzie to płyta bez granic, dostępna dla każdego! Album pomimo jeszcze nieodbytej premiery, ma bardzo dobre prognozy dzięki hulającym z rozgłośniach radiowych utworom “Carmen” oraz tytułowemu “Zakryj”. Czy słuchacze pokochają także resztę płyty? Przekonamy się wkrótce.


Kliknij tutaj  i kup album “Zakryj” z legalnego źródła


Carly Rae Jepsen

Premiera albumu “Dedicated” – 17.05.2019 r

Po czterech latach od wydania albumu “Emotion”, Carly powraca z czwartym studyjnym krążkiem “Dedicated”. Stonowana okładka oraz zmiana wizerunku, w postaci innego koloru włosów zmusza do pytania: czy oznacza to również pójście w inny nurt muzyczny? Zaprezentowane do tej pory utwory z nowego albumu, w tym m.in. “Now That I Found You”, wskazują, że artystka nie zamierza zmieniać swojego stylu. W jej muzyce wciąż jest dużo śmiechu i zabawy, a energiczna melodia szybko wpada w ucho. Niezależnie od tego, czy album zawiera przebój na miarę “Call Me Maybe”, czekamy na niego z podekscytowaniem.

.


Kliknij tutaj i kup album “Dedicated” z legalnego źródłaSara Migaj