Newsroom

#15 Muzyczny Alarm: Marzec 2019

Wiosna nadchodzi, a my chętnie wpuścimy ją do swoich głośników. Marzec to zdecydowanie miesiąc odnowy, świeżego startu lub po prostu czegoś nowego. Idąc tym tropem sprawdziliśmy, jacy artyści postanowili wykorzystać potencjał tego budującego okresu i wydać w tym czasie nową muzykę. Jak się okazuje, jest ich całkiem sporo! W marcu będzie czego słuchać.

Coma 

Premiera albumu “Sen o 7 szklankach” – 15.03.2019 r

Po dwóch latach od wydania ostatniej płyty, Coma powraca z nową, bardziej psychodeliczną, mroczniejszą. Płytę promuje jedyna autorska piosenka z tego albumu „Fantazja”
Na wydawnictwo “Sen o siedmiu szklankach” trafią covery, będące studyjnymi wersjami kompozycji, jakie Coma zagrała podczas specjalnego projektu realizowanego w ramach ubiegłorocznego Męskiego Grania. Premiera już 15 marca. Czekamy z niecierpliwością na płytę, jak i na specjalną trasę koncertową z tym związaną.

 


Kliknij tutaj i kup album “Sen o 7 szklankach” z legalnego źródła


Dido

Premiera albumu “Still On My Mind” – 03.08.2019 r

Po 6 latach oczekiwań w końcu doczekaliśmy się nowej płyty od wokalistki. Pierwszy singiel jaki zaprezentowała Dido to utwór Hurricane, po którym już wiemy, że płyta będzie utrzymana w dobrze nam znanym stylu artystki.
Spokojna, harmoniczna, pełna przemyśleń. Długo czekaliśmy na nowości od otulającego duszę głosu artystki i nareszcie będziemy mogli zaspokoić głód już 8 marca.

 

 

 

 


Kliknij tutaj i kup album “Still On My Mind” z legalnego źródła


Organek

Premiera albumu “Czarna Madonna: Reedycja” – 29.03.2019 r

Zespół Organek w ubiegłym tygodniu poinformował na swoich mediach społecznościowych, że wkrótce można spodziewać się nowości z ich strony. Nie będzie to jednak kolejny album studyjny, a reedycja jednego z ich dyskografii. Będzie to dwupłytowa wersja Czarnej Madonny. Na płycie nr 1 znajdą się doskonale wszystkim znane utwory z poprzedniej płyty, a z kolei na krążku nr 2 zawarto pięć nowych kompozycji. Nie wszystkie są ich autorstwa, bo tylko dwa – w tym wydany kilka dni temu singiel pt. “Niemiłość”. Znajdą się tam także trzy covery w nowych aranżacjach, a będą to: „Jestem niczyj” i „Wędrówką życie jest człowieka” autorstwa Edwarda Stachury oraz „Ta nasza młodość” z repertuaru Zygmunta Koniecznego i Tadeusza Śliwiaka. Premiera już 29 marca.


Kliknij tutaj i kup album “Czarna Madonna: Reedycja” z legalnego źródła


Fisz Emade Tworzywo

Premiera albumu “Radar” – 08.03.2019 r

Niebawem światło dzienne ujrzą nowe Radary, ale spokojnie – nie te na drogach, a w dyskografii braci Waglewskich. Fisz Emade Tworzywo wkrótce wydadzą nowy album studyjny pt. Radar. Nowy materiał zapowiada wydany kilka tygodni temu singiel pt. Dwa Ognie. Wszystko wskazuje na to, że tym razem sięgnęli do inspiracji prosto z lat 80. Płyta będzie pewnego rodzaju niespodzianką z okazji Dnia Kobiet, bo premiera jest zaplanowana właśnie na 8 marca. Krótko potem wyruszą w trasę koncertową obejmującą jedenaście polskich miast.

 


Kliknij tutaj i kup album “Radar” z legalnego źródła


Clock Machine

Grupa Clock Machine wkrótce powiększy swoją dyskografię o trzeci album studyjny. Do tej pory wypuścili w wirtualny świat dwa single zapowiadające nowy materiał – Prognozy i Noc. Wszystko wskazuje na to, że będzie to zupełnie nowe muzyczne oblicze zespołu. Po rockowych albumach przeszedł czas na odrobinę delikatniejsze dźwięki. Premierze płyty będzie towarzyszyć trasa koncertowa obejmująca jedenaście polskich miast. Album ma trafić na półki sklepowe już 15 marca. Płyta będzie zawierać trzynaście autorskich utworów, w tym dwa z gościnnym udziałem Jareckieo i Tego Typa Mesa.


Kliknij tutaj i kup album “Prognozy” z legalnego źródła


Billie Eilish

Premiera albumu “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” – 29.03.2019 r

Niesamowicie intrygująca, hipnotyzująca swoim głosem i pozostawiająca spory niedosyt Billie Eilish wydaje swoją debiutancką, długo grającą płytę “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”. Ciężko uwierzyć, że ta amerykańska dziewczyna ma zaledwie 17 lat! Zaprezentowane dotąd utwory “bury a friend” czy “when the part’s over” osiągają niesamowite sukcesy w serwisach streamingowych. Jeśli płyta będzie tak dobrze przyjęta, jak wspomniane utwory to szykuje nam się wydawnictwo, o którym z pewnością nie będzie cicho. My totalnie wpadliśmy w ten pokręcony świat Billie – czekamy na więcej!

 


Kliknij tutaj i kup album “Where Do We Go, When We All Fall Asleep” z legalnego źródła


Daria Zawiałow

Premiera albumu “Helsinki” – 08.03.2019 r

Oj, co to będzie za obfity marzec! Zdecydowanie jedna z premier, których wyczekujemy najbardziej, to nowa płyta naszej rodzimej artystki. Daria idzie jak burza ze swoją karierą i kibicujemy jej w 100%! Jak to się mówi – drugi album jest sprawdzianem umiejętności dla artysty i bardzo ciężkim testem. Z jednej strony fani i słuchacze oczekują nowego materiału na już, z drugiej chcą czegoś nowego i świeżego, a z jeszcze innej strony leży ciekawość w jaką to stronę pójdzie? Ale już dzisiaj śmiało możemy zapewnić Was że w dobrą! Pierwszy singiel “Nie dobiję się do Ciebie” oscylujący w klimacie lat 80. i 90. długo nie mógł wybić nam się z głowy. A teraz – chyba jeszcze lepsza “Szarówka” wraz z tym teledyskiem którzy szkli oczy za każdym razem… Totalnie nie możemy się doczekać “Helsinek” i trasy koncertowej by usłyszeć te wszystkie perełki na żywo!


Kliknij tutaj i kup album “Helsinki” z legalnego źródła


Sigrid 

Premiera albumu “Sucker Punch” – 08.03.2019 r

Ta młoda norweska wokalistka szturmem zdobywa z każdym kolejnym singlem coraz większe grono fanów! Przeurocza artystka już wkrótce wyda swój debiutancki album na który czeka całkiem spore grono. Po fenomenalnym sukcesie singli takich jak “Strangers” czy “Sucker Punch” powodzenie tego albumu jest tutaj kwestią raczej pewną. Mocno trzymamy kciuki za ten debiut i wyczekujemy jej kolejnego występu w Polsce – poprzednio miał on miejsce na Open’erze a teraz, wkrótce, artystka powróci jako support podczas czerwcowego koncertu Maroon 5 w krakowskiej Tauron Arenie. Świetnie radzi sobie z klimatami popu i umie oczarować swoim charakterystycznym głosem!


Kliknij tutaj i kup album “Sucker Punch” z legalnego źródła


Hozier 

Ten irlandzki multiinstrumentalista swój debiut ma już dawno za sobą. Ma też wierne grono fanów, które z utęsknieniem czeka na nowy materiał od muzyka. Zapowiedzią są kawałki takie jak “Dinner & Diatribes” czy “Movement” i bardzo, bardzo nam się to podoba! To lekko rockowe oblicze muzyka świetnie komponuje się z jego głębokim i pięknym głosem. Momentami kojarzy nam się ta twórczość z podobnymi klimatami Jamesa Bay’a. Już za kilka dni album ujrzy światło dzienne a we wrześniu tego roku, będziemy mieli okazję zobaczyć muzyka na koncercie w Polsce. Co prawda, został już wyprzedany lecz pozostaje nadzieja na przenosiny do nieco większego obiektu – więc tym którzy nie zdążyli dorwać swoich wejściówek mówimy: jest jeszcze nadzieja!


Kliknij tutaj i kup album “Wasteland Baby!” z legalnego źródła


Autorzy tekstów: Marlena Stankiewicz, Martyna Adamowska, Sara Migaj, Dominika Tarka