Jak co roku, w pierwszych tygodniach stycznia odbyła się już klasyczna Offensywa Deluxe! To autorska audycja Piotra Stelmacha, podczas której wręczane były “szczoty” jako wyróżnienia za poprzedni rok oraz na scenie w Studiu Muzycznym Radiowej Trójki odbyły się krótkie koncerty zaproszonych artystów. Całość transmitowana była na antenie Trójki.

Na samym początku aby rozpocząć audycję z przytupem, na scenie wystąpiła Daria Zawiałow z wyjątkowym, bo akustycznym setem wraz ze swoim gitarzystą z zespołu Piotrkiem Rubikiem. Oboje chwilę wcześniej otrzymali szczoty – czyli wyjątkowe wyróżnienia osobiście z rąk Piotra Stelmacha. Daria zaśpiewała kilka piosenek w akompaniamencie samej gitary a w tym jej największe przeboje – Hej Hej, Szarówka czy ostatnie Punk Fu! Pojawił się także starszy kawałek z pierwszej płyty – Malinowy Chruśniak, od którego wszystko się zaczęło. Bardzo miłym punktem jej występu było również wręczenie platynowej płyty za album A Kysz! (o czym wiedziała) osobiście przez Maćka Wocia, oraz – niespodzianki(!) czyli drugiej, również platyny za Helsinki! Tutaj jednak Daria jak i Piotrek, nie spodziewali się takiego wyróżnienia, więc byli szczerze zdziwieni i zaskoczeni! Publiczność gromko podsumowała sukces brawami.

Jako kolejna na scenie, zaprezentowała się Kaśka Sochacka gdzie zagrała dwa utwory. Jak każdy uczestnik dostała swoją szczotę i szczere słowa uznania od Piotra Stelmacha. Szkoda jedynie, że zagrała tylko dwa utwory ponieważ liczyłam na wykonanie choć jeszcze jednego z jej ciekawszych utworów Trochę tu pusto. Mam nadzieję, że w tym roku zobaczymy ją z nowym materiałem gdzie na festiwalowych scenach lub nawet na prywatnych koncertach klubowych!

Dwa kolejne zespoły już o nieco poważniejszym brzmieniu, już wpadających w rockowe klimaty to Radio Slam oraz NOŻE. Oba zespoły zaserwowały krótki, ale mocny i porywający set swoich najlepszych kawałków. Na siedziskach zgromadzonych tego wieczoru w Studiu słuchaczy, pojawiły się single promocyjne zespołu Radio Slam piosenki Good Boy.

Doroczna Offensywa Deluxe zgromadziła tysiące słuchaczy zarówno przy odbiornikach jak i w Studiu im. Agnieszki Osieckiej wyjątkową publiczność, która miała przyjemność doświadczyć tego na żywo. Wręczone zostały wyjątkowe i nieszablonowe nagrody w postaci prawdziwych “szczot” i odebrane dwie platynowe płyty! To był wieczór wrażeń zarówno dla artystów jak i słuchaczy – okazja do wysłuchania niecodziennej odsłony Darii Zawiałow (zazwyczaj w pełnym składzie w energicznej wersji) oraz przysłuchania się odkryciom Piotra Stelmacha – Kaśce Sochackiej, zespołowi NOŻE oraz Radio Slam. Dziękuję, że mogłam uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu i… do usłyszenia za rok – w okrągłej, 15. edycji Offensywy!