Newsroom

Spring Break 2018 – kto zagra? Poznaj pierwszych ogłoszonych artystów

Już w przyszłym miesiącu miasto Poznań będzie tętniło muzyką, a wszystkie kluby ugoszczą muzyków prezentujących swoje brzmienie. Czekaliśmy na ten moment cały rok, bo w ubiegłym roku również byliśmy częścią festiwalu Spring Break i bawiliśmy się świetnie. Jest to zdecydowanie wydarzenie na które warto się wybrać chociaż raz w życiu, jednak ze swojego doświadczenia wiemy, że na jednym razie nie skończycie. Pomimo tego, że została ogłoszona zaledwie połowa artystów z ponad stu, to już teraz jesteśmy przekonani, że będzie ciężko wybrać się na wszystkie koncerty, które nas zaintrygują. Przedstawiamy pierwszych artystów, których warto usłyszeć na żywo podczas festiwalu Spring.

LemON

Znany i uwielbiany zespół pochodzenia łemkowskiego, nominowany do nagrody Fryderyk z krążkiem Tu w kategorii Album Roku (Alternatywa). Mieliśmy przyjemność zrecenzować ich najnowszy krążek, co możecie przeczytać tutaj. Byliśmy również na jednym z poznańskich koncertów, który promował ten album i możemy szczerze Was zachęcić do tego, by podczas Spring Break wybrać się właśnie na ich występ. Nie zabraknie mocnego, zadziornego głosu Igora Herbuta, wzruszających chwil oraz nowej odsłony zespołu, który z gatunku pop przeszedł w stronę mroczniejszego brzmienia, które pograniczy z muzyką komercyjną lecz w totalnie innym wydaniu. Jeżeli jesteście ciekawi jak prezentuje się zespół LemON w nowej, zadziornej odsłonie oraz nie będziecie pod sceną błagać o to, by zagrali utwór Scarlett, który często pomijają na koncertach, to warto się wybrać i zrzucić z nich łatkę którą zapewne im przypisaliście.

ALA | ZASTARY

Na Spring Break wraca do nas Ala Boratyn, czyli ex. wokalistka zespołu Blog 27, która swoją nową muzykę zaprezentowała dokładnie rok temu na deskach tego samego festiwalu, lecz z grupą New People. Tym razem artystka i ZASTARY wystąpią jako duet, prezentując zupełnie nowe brzmienie. Rok temu pod sceną na koncercie New People było gorąco, czy tym razem również Ala sprzeda nam podobne doznania? Przekonajmy się.

Alice Merton

Totalnym, pozytywnym zaskoczeniem jest umieszczenie imienia i nazwiska Alice Merton w line-upie festiwalu, która swoim hitem No Roots podbija listy przebojowych na całym świecie, a liczba wyświetleń klipu na YouTube przekroczyła 65 milionów. Jest to debiutująca wokalistka pochodząca z sąsiednich Niemiec, która na swoim koncie posiada EPkę o tym samym tytule, co wspomniany wyżej utwór. Krótko grający krążek posiada zaledwie 4 kompozycje, co w takim razie Alice zaprezentuje nam podczas Spring Break? Może przyjedzie z nową muzyką?

COMA

Na brak rockowych brzmień również nie będziecie mogli narzekać! Do składu dołączył legendarny zespół COMA z Piotrem Roguckim na czele. Panowie zapewne zagrają swoje największe hity oraz utwory ze świeżo wydanego albumu Metal Ballads Vol. 1. Również mieliśmy przyjemność uczestniczyć w koncercie promującym tę płytę, o którym możecie przeczytać tutaj.

Karolina Artymowicz

Finalistka programu Idol Polska, niekwestionowana nadzieja polskiej muzyki, artystka od której oczekuje się naprawdę wiele oraz ogromne zaskoczenie polskiego talent show, czyli Karolina Artymowicz, wystąpi na deskach Spring Break. Na swoim solowym koncie piosenkarka zaprezentowała dotychczas utwory Dalej oraz Ptaki. Czym jeszcze zaskoczy nas dziewczyna o anielskim, oryginalnym głosie? Jedno jest pewne, zaproszenie właśnie jej na festiwal było niezwykle słusznym wyborem, a widzowie program Idol Polska powinni zebrać się licznie… przecież to za nią trzymaliśmy kciuki, prawda?

Marta Bijan

Kolejna artystka znana z popularnego talent show, niestety prawie zapomniana. W tym momencie aż chce się krzyczeć, że jej talent został gdzieś zostawiony w kącie i zaniedbany, przecież jej debiutancka płyta już dawno powinna się ukazać. Ten koncert daje mi nadzieję, że jest on zapowiedzią nadchodzącego albumu… Jeśli nie znacie Marty, to posłuchajcie jej utworów i wybierzcie się na występ. Dwóch tak pięknych, czystych głosów z niesamowitą wrażliwością, nie znajdziecie.

Natalia Kukulska

Takiej artystki na Spring Break jeszcze nie było! Niesamowicie utalentowana, szanowana i przez wszystkich znana – Natalia Kukulska – zawita do nas, co pozwoli nam usłyszeć na żywo utwory z jej najnowszego krążka Halo Tu Ziemia. Swoją drogą, jesteśmy ciekawi jaką oprawę będzie miał jej występ, ponieważ teledyski oraz muzyka z tego albumu są naprawdę ciekawe i intrygujące.

Smolasty

Nowe, ciekawe brzmienie, które na pewno warto usłyszeć. Utwory artysty to mieszanka dobrego R&B, popu i muzyki klubowej. Jego najnowsza kompozycja Uzależniony – piosenka została nagrana z Otsochodzi, który również wystąpi na festiwalu – okazała się totalnym hitem i jest grana w największych rozgłośniach radiowych w Polsce. Pomimo, że nie słucham tego typu muzyki, to ma on w sobie coś takiego, że po jednym utworze chce się więcej i właśnie dlatego wpisałam go na listę muzyków, których chcę usłyszeć tego roku na żywo.

A Wy, wiecie już na które koncerty się wybierzecie? Nie martwcie się, to nie jest jeszcze pełna lista artystów, a my na pewno damy Wam znać, kto ciekawy został dopisany do line-upu.

Przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego – playlistę Spring Break 2018, na naszym kanale YouTube, do której będziemy dodawać utwory najciekawszych artystów, którzy wystąpią podczas festiwalu. Będzie ona regularnie aktualizowana. Kliknij tutaj i posłuchaj lub odtwórz poniżej.

Pełną listę muzyków możecie zobaczyć tutaj.

Kliknij tutaj i kup karnet na festiwal.