Newsroom

Projekt Karaś/Rogucki rusza w trasę!

Już w połowie lutego, rusza trasa promująca projekt Karaś/Rogucki. Panowie wystąpią w kilkunastu polskich miastach m.in. 27 lutego w Poznaniu, 8 kwietnia w Klubie Stodoła, 17 kwietnia w Szczecinie oraz w tych mniejszych miastach jak Zielona Góra – 18 kwietnia na zakończenie! Artyści zaprezentują materiał z nadchodzącej, wspólnej płyty, która ukaże się na początku 2020 roku.

KARAŚ/ROGUCKI to duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, i obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który z początkiem 2020 roku ujrzy światło dzienne w formie albumu. Singiel Bolesne strzały w serce to pierwszy autorski utwór zapowiadający wspólny album.

Piotr Rogucki o utworze Bolesne strzały w serce:

To piosenka, która zwraca się do Was z pytaniem, na ile jest możliwa miłość w świecie cybernetycznej gonitwy. Czy wrażenia, które odczytujemy przebywając w sieci są adekwatne do tych, które odczuwalibyśmy w realu? Jednocześnie jest to piosenka o tym, jak trudno się nasycić wirtualną sławą, a także o niepokojach, które odczuwamy kiedy ktoś przestaje interesować się nami w mediach społecznościowych.

Kuba Karaś o powstaniu utworu i teledysku:

Bolesne Strzały w Serce jak większość utworów z debiutanckiego albumu duetu KARAŚ/ROGUCKI powstała na wyjeździe do odosobnionego miejsca na wyspie Bornholm. Mogliśmy się tam skupić tylko na tworzeniu muzyki.

Co do klipu, to można go rozumieć jako odzwierciedlenie naszej relacji, próbujemy się uzupełniać, wymieniać pomysłami, by ostatecznie stworzyć spójny i ważny dla nas przekaz duetu KARAŚ/ROGUCKI.

Płyta ukaże się na początku 2020 roku nakładem wytwórni Kayax i znajdzie się na niej materiał, który sami artyści opisują jako erotyki “motoryzacyjno-katastroficzne”. I jak zapewne się domyślacie, nie będą to zwykłe piosenki o miłości. Będą to utwory opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Całość przybrała formę mroczną i gęstą, zainspirowaną muzyką lat 80., zimną falą i new romantic.

Tuż po premierze albumu duet KARAŚ/ROGUCKI rusza w trasę koncertową, która obejmie kilkanaście mniejszych i większych polskich miast! Zapraszamy na przykład: do Poznania – 27 lutego; do Warszawy – 8 kwietnia, do Szczecina – 17 kwietnia oraz na zamknięcie trasy w Zielonej Górze – 18 kwietnia! Bilety już dostępne w sprzedaży! Więcej informacji w wydarzeniach:
Poznań, 27 lutego
Warszawa, 8 kwietnia
Szczecin, 17 kwietnia
Zielona Góra, 18 kwietnia
Do zobaczenia na koncertach!