Newsroom

Moje Ulubione Płyty: Kasia Godzisz

Po świetnie przyjętej płycie “Balans” Kasia Godzisz przygotowuje się do wydania kolejnego krążka. Przedsmakiem nadchodzącego wydawnictwa jest jej najnowszy singiel “Gra Słów”. Kim jest Kasia Godzisz? Kompozytorką, trenerką wokalną, pedagogiem muzycznym, ale jak sama podkreśla – przede wszystkim wokalistką. Artystka z chęcią opowiedziała na łamach naszego portalu o swoich ulubionych płytach.

Bodyguard – Whitney Houston

Jedna z pierwszych ulubionych płyt, zachwycił mnie głos Whitney, sposób śpiewania, to dlatego zapragnęłam śpiewać, jej wszystkie kolejne płyty towarzyszyły mi w życiu, z jej piosenkami wygrałam niejeden konkurs wokalny.

Sade – The Best Of

Jedna z największych moich inspiracji, która ukierunkowała mnie na muzykę soul, zaczęłam więcej wsłuchiwać się w muzykę poza samym wokalem, niepowtarzalny klimat i głębia, przestrzeń w muzyce i miejsce na oddech.

Destiny’s Child – Survivor

To płyta, która wytyczyła nowy styl,  połączenie R&B z hip hopem, duża dawka tańca, miała ogromny wpływ na moją własną twórczość, odkryłam co ja chciałabym przekazać w muzyce, pierwsza solowa płyta Beyonce Dangerously in love – jeszcze bardziej mnie w tym utwierdziła.

Lauryn Hill – The Miseducation Of Lauryn Hill

Płyta mocno hiphopowa, połączenie hip hopu z soulowym wokalem Lauryn, mocno groovowa muzyka z elementami reggae.

Alicia Keys – Songs in a minor

Artystka jako pierwsza połączyła hip hopowy groove z soulowym wokalem, zainspirowała mnie napisania do wielu moich własnych utworów, bardzo dużo emocji w muzyce, przestrzeni, nowoczesnych brzmień.


“Gra słów” to singiel zwiastujący nowy album artystki.