Newsroom

#28 Muzyczny Alarm: grudzień 2020

Grudzień zazwyczaj był miesiącem wydawania albumów świątecznych. Pandemia jednak tak pokrzyżowała plany, że tych tematycznych w tym roku jest zaledwie garstka, a równolegle z nimi artyści wydają swoje “normalne” wcześniej juz planowane krążki. Z czego to wynika? Pandemia wstrzymała linię produkcyjną. Muzycy, którzy planowali wydać płytę kilka miesięcy temu mają możliwość zrealizować swoje plany dopiero teraz. Bardzo nas cieszy, że to właśnie grudzień jest tak obfity w premiery muzyczne, ponieważ to sprawia, że magia świąt nabierze także muzycznego akcentu!

Yungblud “Weird!”

Data premiery płyty: 04.12.2020 r

Po genialnym debiucie Yungblud nieustannie pnie się na szczyt. Pomimo młodego wieku, muzyk zbudował sobie lojalne grono fanów na całym świecie. Słuchacze tego właśnie artysty uwielbiają go za konsekwentne trzymanie się obranego nurtu czym jest: walka o szerokopojętą wolność i równouprawnienie. Yungblud to muzyk odważny, który nie boi się wychodzić poza schematy i śpiewać o tym na co po prostu ma ochotę. Właśnie taki ma być jego najnowszy krążek “Weird!”, który jest promowany takimi utworami jak: tytułowe “Weird!”, “Strawberry Lipstick”, “Lemonade”, “Cotton Candy” oraz najnowsze “Mars”. Co ciekawe, wydawnictwo nie posiada żadnego duetu, co oznacza, że cały sukces zapowiadanego albumu Yungblud bierze na swoje barki. Muzyk pokazuje, że wciąż posiada w sobie duże pokłady kreatywności i nie zamierza przestać się nimi dzielić. Oby tak dalej! Czekamy na tą dziwaczną erę Yungbluda.


Kliknij tutaj i kup album z legalnego źródła


OneRepublic “Human”

Data premier płyty: 31.12.2020 r

Jakiś czas temu Panowie z OneRepublic zapowiedzieli, że aktualnie nie skupiają się na nagraniu albumu lecz wolą wydawać piosenki w formie singli. Na szczęście wkrótce ukaże się ich kolejny w karierze pełnoprawny album “Human”, który zapowiedzieli uprzednio takimi singlami jak: tytułowe “Human”, a także “Rescue Me”, “Somebody To Love” oraz “Didn’t I”. OneRepublic to zespół, który skradł już wielokrotnie serca słuchaczy utworami, które posiadają niezwykle wzruszające teksty w połączeniu z emocjonalną muzyką. Czy również taki będzie ich kolejny album? Zaprezentowane wcześniej single wskazują na to, że Panowie ponownie złamią nam serca swoją niezwykle piękną, trafiającą w sedno muzyką. Czekamy ma premierę!


Kliknij tutaj i kup album z legalnego źródłaPremier płyt poleca: Sara Migaj

Męskie Granie 2020

Data premiery płyty: 04.12.2020 r

W tym roku, z wiadomych powodów, wakacje wyglądały inaczej, a co za tym idzie –  festiwale nie mogły się odbyć w tradycyjnej formie. Jednak organizatorzy Męskiego Grania postanowili dostosować się do panujących warunków i zamiast corocznej trasy zorganizowali jeden koncert bez udziału publiczności, lecz transmitowany na żywo w Internecie. Zatem tak, jak co roku ukaże się album upamiętniający wakacyjny koncert. W tegorocznej edycji na czele orkiestry stanęła trójka charyzmatycznych artystów młodego pokolenia – Daria Zawiałow, Igo oraz Król! Wspólnie stworzyli, doskonale wszystkim znany, singiel pt. „Świt”, ale na swój warsztat wzięli także wiele klasyków polskiej muzyki – jak na przykład „Boskie Buenos” Maanamu, „Płoną góry, płoną lasy” Czerwonych Gitar oraz „Zanim zrozumiesz” Varius Manx. Dodatkowo, podczas koncertu wystąpili także goście specjalni, co oznacza, że na płycie usłyszymy również Kasię Nosowską z gościnnym udziałem Maty, Bass Astral x Igo, Darię Zawiałow z zespołem (z gościnnym udziałem Tomasza Organka) oraz Króla, któremu na scenie towarzyszył WaluśKraksaKryzys. Premiera już 4 grudnia! Warto również wspomnieć, że album ukaże się też na winylu, a do sprzedaży trafią trzy wersje kolorystyczne – czerwona, biała oraz niebieska. 


Kliknij tutaj i kup album z legalnego źródła


Kwiat Jabłoni “Niemożliwe” / winyl

Data premiery: 04.12.2020 r

Duet Kwiat Jabłoni szykuje się do wydania drugiego albumu studyjnego. Premiera płyty pt. „Mogło być nic” jest zaplanowana na 5 lutego przyszłego roku. Jednak zanim to nastąpi, do sprzedaży trafi coś specjalnego dla kolekcjonerów analogowych nośników – już 4 grudnia ich debiutancki album ukaże się na winylu! Od premiery debiutanckiej płyty pt. „Niemożliwe” minęły niespełna dwa lata, a w międzyczasie zdążyła pokryć się platynowym wyróżnieniem! Warto dodać, że na LP usłyszymy takie przeboje jak np. „Niemożliwe”, „Dziś późno pójdę spać” i „Wodymidaj” w zremasterowanych wersjach. Kolejnym dodatkowym atutem jest to, że pomyśleli także o ekologii, dlatego na okładce znalazł się minimalistyczny nadruk oraz została wykonana przy użyciu ekologicznego kartonu – Nautilius Super White.


Kliknij tutaj i kup album z legalnego źródłaPremiery płyt poleca: Martyna Adamowska

Shawn Mendes “Wonder”

Data premiery płyty: 04.12.2020 r

W zaledwie cztery lata osiągnął z trzema albumami niesamowity sukces – od chłopaka nagrywającego vine’y w swoim pokoju do zapełniania największych aren i stadionów na całym świecie. Talent, szczęście, urok osobisty i szczerość dały przepis na globalny sukces – już w tym tygodniu usłyszymy czwarty album Kanadyjczyka. Jeżeli chcecie poznać jego historię – zachęcamy do obejrzenia “In Wonder” w serwisie Netflix. Dokument ciekawie pokazuje jak artysta przeżywa problemy z występami, z odwoływaniem koncertu z powodu problemów głosowych i ogólną drogę do miejsca w którym się znalazł. Piękny, wzruszający – obowiązkowa pozycja dla każdego fana. A album Wonder już 4 grudnia zagości w naszych odtwarzaczach! Nie mogę się doczekać, co tym razem Shawn dla nas przygotował!


Kliknij tutaj i kup album z legalnego źródłaPremierę płyty poleca: Dominika Tarka