Newsroom

Dodie już wkrótce powróci do Polski!

Kwiecień plecień bo przeplata – trochę zimy, trochę… świetnych koncertów! Na wiosnę, deski naszej kochanej Stodoły przyjmą kolejną fantastyczną – a w zasadzie dwie! – brytyjskie artystki. Już 28 kwietnia zapraszamy Was na koncert dodie, którą supportować będzie Sody. Europejska trasa artystki wraz koncertem w Polsce promuje debiutancki album artystki „Build a Problem”.

Kim jest ta urocza brytyjska piosenkarką? dodie rozpoczęła karierę na kanale YouTube, gdzie popularność przyniosły jej znakomite wykonania coverów. Wrzucała kolejne nagrania, aż wreszcie jej starania zostały zauważone. W tym momencie, artystka zebrała już niemal 2 miliony subskrybentów, publikując przede wszystkim video związane z własną twórczością muzyczną. I tak – w wieku zaledwie 25 lat dodie wyrobiła sobie markę jako piosenkarka i pisarka, gromadząc miliony fanów swoimi rozbrajająco szczerymi teledyskami i wzruszającym, intymnym stylem śpiewania. 

Build a Problem” to pierwszy studyjny album angielskiej piosenkarki. Wydanie albumu poprzedziło sześć singli z czego „Guiltless” został wydany jako główny singiel z “Build a Problem”. Dodie określiła piosenkę jako trudny temat, o którym nigdy nie mogła rozmawiać publicznie, więc zamiast tego napisała o nim. “W życiu są takie złożone relacje, w których jest tyle miłości, ale tyle złości, niedowierzania, poczucia winy, oczekiwań i urazy. To jest piosenka opisująca ten stan; mam nadzieję, że z bezpiecznej odległości.”  – mówi autorka.

Album otrzymał pozytywne recenzje i zadebiutował na trzecim miejscu na UK Albums Chart. Warszawski koncert dodie to okazja do posłuchania jej wyjątkowej, szczerej twórczości w klimacie łagodnego indiepopu. Nie zabraknie również nieco starszych piosenek, i niejedni fani na pewno będą wzruszeni, jako poprzednio.

W roli supportu wystąpi Sody, czyli Sophie Dyson, która znana jest m.in. z takich utworów jak „You Don’t Have To Hold It All Together” czy „It’s My Fault”. Fani artystki doskonale kojarzą też piosenkę „Bedroom Ceiling”, która powstała we współpracy z Cavetown. Efektem kolaboracji z Fosterem i Sarcastic Sounds jest z kolei „fools (can’t help falling in love)” – utwór oparty na melodii przeboju Elvisa Presley’a. Artystka ma na swoim koncie również trzy EPki: „Youth”, “I’m Sorry, I’m Not Sorry” oraz “real growth takes time”.

Sody zdobyła moje serce już pierwszymi piosenkami które rozdzierały serce i jednocześnie je leczyły. Piękne ballady, do bólu szczere teksty a wszystko to okraszone niesamowitym i wyróżniającym się głosem Sophie. Nie omieszkam wspomnieć, że chwilę później zaobserwowałam ją na socjalach i jej stores stały się jednymi z moich ulubionych. Okazało się że ta dziewczyna, która pisze tak smutne i przeszywające teksty, jest niesamowicie urocza i pocieszna oraz… kocha makaron. Bardzo długo czekałam na okazję, by usłyszeć ją na żywo i na maksa nie mogę się doczekać jej koncertu!

Bilety dostępne na stronach na www.eventim.pl/goodtastewww.ebilet.pl oraz www.stodola.pl. Regulamin Imprezy jest dostępny na www.goodtaste.pl/regulamin.