Newsroom

Anita Lipnicka wyrusza w trasę koncertową

Anita Lipnicka obchodzi swój jubileusz – to już ćwierćwiecze jej działalności artystycznej. Z tej okazji wyrusza w trasę koncertową, podczas której usłyszymy magiczne aranżacje zagrane w poszerzonym składzie muzyków!

Przez 25 lat Anita Lipnicka zgromadziła imponujący dorobek muzyczny, który zaprezentuje w wyjątkowej formie podczas trasy koncertowej “Intymnie”. Jak zapowiada sama artystka, będziemy mieli okazję poznać historie poszczególnych utworów oraz poznać tajemnice, które w sobie kryją.

Każdy koncert będzie kameralnym wydarzeniem z magiczną oprawą i narracją muzyczną. Zespół usłyszymy w rozszerzonym składzie, czyli stały skład wesprze trio smyczkowe. Jak sam tytuł trasy wskazuje, możemy spodziewać się intymnych, kameralnych opowieści muzycznych, a surowe brzmienia akustycznych instrumentów znajdą swoje miejsce w otulinie subtelnych elektronicznych przestrzeni.

Do klimatu trasy, słuchaczy ma wprowadzić live session nagrane do piosenki pt.”Wolne ptaki”. Utwór pochodzi z albumu “Elf” z dyskografii grupy Varius Manx, w którym Anita Lipnicka zaczynała karierę muzyczną. W ubiegłym roku piosenka ukazała się w nowej wersji za sprawą albumu pt. „OdNowa”.

Pierwszy koncert trasy odbył się 2 lutego w Oławie, przed nami jeszcze jest trzynaście zaplanowanych występów. Koniecznie się wybierzcie, aby razem z Anitą Lipnicką świętować jej jubileusz! Poniżej prezentujemy rozpiskę wszystkich koncertów.

02.02 Oława / Kino Odra
13.02 Marki / Mareckie Centrum Edukacyjno – Rekreacyjne
14.02 Bytów / Kino Albatros
15.02 Kobylnica / Gminne Centrum Kultury i Promocji
01.03 Gdańsk / Teatr Szekspirowski
07.03 Ostrołęka / Multimedialne Centrum Natura
09.03 Warszawa / Teatr Syrena
21.03 Iława / Iławskie Centrum Kultury
04.04 Toruń / CKK Jordanki
05.04 Wrocław / Synagoga Pod Białym Bocianem
07.04 Wejherowo / Filharmonia Kaszubska
18.04 Wałbrzych / Filharmonia Sudecka
12.05 Tychy / Teatr Mały
19.05 Poznań / Centrum Kongresowo – Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego