Newsroom

#77 Muzyczna Ściąga: Fletcher, Jann, Blackbear & Tate McRae, Pola Chobot & Adam Baran feat. Ofelia

Fot. Materiały Prasowe / Max Gronowski

Fot. Materiały Prasowe / Fonobo Label Max Gronowski

Pomimo że “Jingle Bells” zdominowało już nasze playlisty, to mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie chwilę wytchnienia, by na moment wrócić do uwielbianych przez nas wszystkich dźwięków. Artyści nie popadając całkowicie w świąteczną atmosferę, wciąż serwuję nowości i zapowiadają wydawnictwa planowane na 2024 rok.

Fletcher otwiera nową erę

Fletcher po swoim genialnym debiucie, który został okraszony wieloma viralami na Tik Toku, nie postanawia osiąść na laurach i wydała właśnie nowy singiel zwiastujący nadchodzące wydawnictwo. Utwór, który został nazwany “Eras Of Us” to chwytający za serce kawałek, którego pożądają od twórczości Fletcher słuchacze. Uprzedzając pytania, artystka potwierdziła, że inspiracją do powstania tej piosenki była m.in. Taylor Swift i jej trasa koncertowa.

Jann prezentuje długo wyczekiwany singiel “Charisma”

Jeśli ktokolwiek z Was miał okazję wybrać się na koncert Janna z ostatniej jesiennej trasy to zapewne pamięta charyzmatyczne rozpoczęcia koncertu i niebywale wpadający w ucho kawałek. Piosenka, którą muzyk otwierał wszystkie swoje koncerty, do tej pory była prezentowana jako zajawka wersji studyjnej, którą w końcu otrzymaliśmy. Wraz z premierą utworu właśnie w tym czasie, pojawiło się wiele zapytań, czy być może nie jest to kandydat do Konkursu Piosenki Eurowizji. Chcielibyście, żeby Jann ponownie spróbował swoich sił i został reprezentantem Polski?

Blackbear łączy siły z Tate McRae

Tate McRae jest świeżo po wydaniu swojego nowego krążka, który wyszedł jej imponująco dobrze, ale artystka nie opiera swoich aktualnych aktywności artystycznych wyłącznie na solowych działaniach. Blackbear & Tate McRae połączyli siły, by wydać utwór “u love u”. Odnoszę wrażenie, że w tej kolaboracji zderzyły się dwa światy: aktualna księżniczka popu, która skutecznie wyznacza trendy oraz książę pop-punku dodający do swojej twórczości szczyptę mroku. Pomimo wielu różnic w twórczości tych dwóch artystów to muszę przyznać, że ten feat wyszedł im genialnie.

“Szczypię się w skórę”, czyli Pola Chobot & Adam Baran w trio z Ofelią

Idąc z duchem czasu, artyści coraz częściej chwytają się nietypowym rozwiązań. Tym śladem poszli także Pola Chobot & Adam Baron, którzy swój najnowszy singiel “Szczypię się w skórę” wydali w dwóch wersjach. Jedną z nich usłyszcie bez featuringu, a drugą z udziałem Ofelii.

A czym różni się wersja “Szczypię się w skórę” z Ofelią od tej, którą Pola Chobot & Adam Baran nagrali samodzielnie? – Wszystkim i niczym. Najlepiej sprawdzić samemu – odpowiadają tajemniczo.

Szczypię się w skórę” to pierwsza część obrazkowego tryptyku i historii, którą słuchacze będą poznawać etapami, aż do premiery płyty. Ten początkowy akt duet nazywa “Deszczem”. Premiera albumu została zaplanowana na marzec 2024 roku.