Newsroom

#61 Muzyczny Alarm: Styczeń 2024

Fot. Materiały Prasowe

Fot. Materiały Prasowe

Przed nami kilka naprawdę intensywnych fonograficznie miesięcy. To właśnie teraz aż do wiosny, czyli do rozpoczęcia się festiwali, artyści będą rozwiązywać swoje muzyczne ciąże. Zatrzymajmy się na chwilę przy styczniu i sprawdźmy, z jakimi wydawnictwami wejdziemy w nowy rok.

Tom Odell – “Black Friday”

Data premiery: 26.01

Wydawca: Universal Music Polska

W minionych latach i miesiącach Tom Odell zdobył rzeszę oddanych fanów na całym świecie, w tym również w Polsce. Jego muzyka, zwłaszcza “Another Love,” zdobyła nasze serca, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Odell ma w swoim dorobku wiele innych poruszających utworów. Jego kompozycje emanują emocjami. “Black Friday”, pierwszy singiel z nadchodzącego albumu już przekroczył 50 milionów odtworzeń na Spotify. Nie dziwię się, bo każde odsłuchanie wywołuje u mnie gęsią skórkę! “The End,” drugi singiel, choć bardziej stonowany, również chwyta za serce. Nadchodzący album z pewnością będzie bardzo angażujący, ale też stanie się przepięknym akompaniamentem zimowych wieczorów, które jeszcze przed nami. Nie mogę się doczekać tej muzycznej podróży – to pierwszy album artysty, na który czekam tak bardzo!

Premierę płyty poleca: Karolina Szumlak

James Arthur – “Bitter Sweet Love”

Data premiery: 26.01

Wydawca: Sony Music Polska

James Arthur powraca ze swoim piątym studyjnym krążkiem, którego zapowiedzią do tej pory były single “Blindside”, “A Year Ago”, “Just Us” czy najnowsze “Sleepwalking”. Wydawnictwo zamknie się w trzynastu chwytających za serce utworach. Co ciekawe, artysta do stworzenia tego właśnie krążka został zainspirowany przez publiczność oraz przez to, jak brzmi jego muzyka na żywo. Tym razem producencko zaopiekował się tym albumem Steve Solomon, którego możecie kojarzyć jako współtwórcę hitu “Say You Won’t Let Go”. Nowy krążek będzie pierwszym wydawnictwem Jamesa od czasu pandemii.

Dead Poet Society – “Fisson”

Data premiery: 26.01

Wydawca: Mystic Production

Dead Poet Society to zespół, który wzbudza coraz większe zainteresowanie słuchaczy. Istnieją od 2013 roku, ale z każdym kolejnym krążkiem zyskują na popularności. W streamach zgromadzili już 72 odsłuchań, a w klasycznym radiu na listę przebojów trafili z dwoma singlami do TOP 15. Tymczasem nadchodzi ich trzecie studyjne dziecko, a jest tym krążek “Fisson” promowany m.in. przez podwójny singiel “Running In Circles/Hurt”. Czy tym razem również uda się chłopakom przekonać do siebie nowych odbiorców? Do tej pory wychodziło im to świetnie. Czekamy!

Premiery płyty poleca: Sara Migaj

Inne premiery warte uwagi:

  • Organek “MTV Unplugged” – premiera 26.01
  • Crystal Fighers “Light” – premiera 26.01
  • The Vaccines “Pick-Up Full Of Pink Carnations” – premiera 26.01
  • Pawbeats “Dzienna” – premiera 19.01
  • Green Day “Saviors” – premiera 19.01